Forum

Idź do strony   <<        >>  
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
monnatessa
02 lip 2013 : 09:11

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
A tu artykuł o kłopotach ze śmieciami po "śmieciowej rewolucji" w Szczecinie:
Śmieci w Szczecinie

Z artykułu wynika, ze w Szczecinie była prowadzona jednak jakaś akcja edukacyjna, a mieszkańcy otrzymali pakiety informacji z workami. U nas chyba nic takiego nie było
Powrót do góry
Mictla
06 lip 2013 : 04:45
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
czy u Was na osiedlach/w domach również nie odebrano zeszłotygodniowych śmieci? To jest jakaś farsa... Rozumiem, że gmina się nie wyrobiła itd. ale podpisała przecież nowa umowę o wywóz śmieci więc dlaczego nikt się nie zjawił po już przepełnione kubły???? Gdzie ja mam te wory zbierać? W domu sobie w stosik układać żeby mi "pięknie" pachniały? I jak mam segregować skoro worków do segregacji również nam nie dostarczono. SKANDAL! i tyle...

Mictla
Powrót do góry
Centaurek
06 lip 2013 : 13:20

Zarejestrowany #222
Dołączył: 07 maj 2009 : 14:49
postów: 74
Ode mnie odebrali śmieci w czwarteczek sprawdź na harmonogramie, może dopiero w przyszłym tygodniu odbiorą! Harmonogram pojawił się niedawno więc może stąd jakieś opóźnienie...

Powrót do góry
Blondi
08 lip 2013 : 10:13

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
z Kokosowej też nie odebrali...skandal to mało powiedziane. Worki już rozerwane przez zwierzęta, śmieci walają się po ulicy, masakra jakaś !!! Ciekawe kto za to odpowie !?
Powrót do góry
martan
08 lip 2013 : 15:40

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Dziwne, bo jeśli się nie mylę to z Kokosowej powinni wywozić śmieci tak jak z mojej ulicy w czwartki i u mnie byli. Ciekawe dlaczego nie zajechali kawałek dalej. Może przez przypadek pominęli Twoją ulicę, bo nie bardzo mają jeszcze w nich rozeznanie. Mnie pytali w którym miejscu kończy się moja ulica, a zaczyna druga:)
Powrót do góry
Blondi
09 lip 2013 : 10:52

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
No i wreszcie odebrali śmieci wczoraj wieczorem...tylko worków nie dowieźli :/
Powrót do góry
Mictla
09 lip 2013 : 12:23
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
hmm :/ według harmonogramu powinni odbierać śmieci w czwartek a byli w poniedziałek - czyżby nadrabiali zaległości i znowu normalnie przyjadą w czwartek? Zobaczymy... No i przydałoby się wreszcie otrzymać worki do segregacji. A czy ktoś pamięta do kiedy trzeba zapłacić pierwszą opłatę do Gminy za wywóz śmieci?

Mictla
Powrót do góry
tygrys
09 lip 2013 : 19:29

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
u mnie też zmienił się dzien na czwartek, ale worków niestety nie dostaliśmy :/
Powrót do góry
Blondi
10 lip 2013 : 06:19

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
Mictla napisał(a) ...

hmm :/ według harmonogramu powinni odbierać śmieci w czwartek a byli w poniedziałek - czyżby nadrabiali zaległości i znowu normalnie przyjadą w czwartek? Zobaczymy... No i przydałoby się wreszcie otrzymać worki do segregacji. A czy ktoś pamięta do kiedy trzeba zapłacić pierwszą opłatę do Gminy za wywóz śmieci?


a gdzie tą opłatę trzeba zapłacić? żadnych informacji na ten temat. Po za tym to chyba jakąś korektę opłat za ten miesiąc trzeba sobie zrobić w związku z problemami jakie wystąpiły. Zalegałam ze śmieciami od wtorku, ok wg nowego harmonogramu powinna gmina odebrać w czwartek, ale i w czwartek ich nie było. Segregacja nie ma mowy, bo worków do dnia dzisiejszego nie otrzymała...ale opłaty trzeba robić. Może ktoś mi powie gdzie trzeba zapłacić, na jakie konto itd
Powrót do góry
Kasia78
12 lip 2013 : 10:53
Zarejestrowany #415
Dołączył: 31 sie 2010 : 12:00
postów: 2
Konto bankowe do wpłat podane jest na deklaracji, którą trzeba było złożyć do 31 maja. A jeśli chodzi o termin wpłat to właśnie w tej sprawie dzwniłam ostatnio do naszej Gminy i otrzymałam odpowiedź, że do 10-go dnia następnego miesiąca. A tak poza tym to przy okzaji Pani poinformowała mnie, żeby narazie nie śpieszyć się z wpłatą, bo konto bankowe do wpłat wskazane na deklaracji może sie zmienic, o czym ma nas Gmina poinformować pisemnie... ale jeśli sie nie zmieni to mamy wpłacać na to z deklaracji. I tyle udało mi się dowiedzieć.
No i oczywiście popieram, totalne zamieszanie panuje... no i te śmieci biodegradowalne... trzymane miesiąc w domu... nic dodać nic ując... kompostownik w domu!
Pozdrawiam
Powrót do góry
krissmierzyn
12 lip 2013 : 11:03

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
w czwartek dowieźli worki,przy okazji opróżniania pojemników...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
Marta
17 lip 2013 : 11:41
Zarejestrowany #409
Dołączył: 23 sie 2010 : 11:06
postów: 6
Witam
Nie wiem, jak wy, ale ja mam problem z gromadzeniem przez cały miesiąc odpadów. Nie mam na nie miejsca, a szczególnie uciążliwe są odpady biodegradowalne, które po kilkunastu dniach zaczynają odpowiednio "pachnieć". Najwięcej generuję plastików. Zapełnił mi się otrzymany worek, więc zadzwoniłam do Jumaru, z zapytaniem, czy mogę pobrać następny i nie mogę! Czyli muszę sobie gdzieś to gromadzić, licząc na to, że Jumar odbierze więcej niż jeden worek. Chyba organizacja odbioru odpadów w naszej gminie trochę kuleje.
Pozdrawiam wytrwałych.
Powrót do góry
przemek
17 lip 2013 : 16:18
Zarejestrowany #588
Dołączył: 25 lip 2011 : 08:28
postów: 4
Odpady biodegradowalne można śmiało wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane. Co do plastików, to proponuję wrzucać je do zwykłego worka, w który niestety zaopatrzyć trzeba się we własnym zakresie.
Powrót do góry
Centaurek
17 lip 2013 : 21:25

Zarejestrowany #222
Dołączył: 07 maj 2009 : 14:49
postów: 74
No ja też mam problem z tymi biodegradowalnymi, nie chcę ich trzymać w domu ze względu na zapach ale jak wystawiłem na dwór przy śmietniku to na drugi dzień miałem rozszarpany worek szkoda, że Jumar nie udostępnia jakichś stojaków na te worki albo pojemniki samemu trzeba takie coś kupić..

Powrót do góry
Marta
18 lip 2013 : 05:53
Zarejestrowany #409
Dołączył: 23 sie 2010 : 11:06
postów: 6
Wydawało mi się, że ustawa jest po to, aby było czysto. Gmina ma obowiązek odbierać od mieszkańców śmieci. Ja chcę te śmieci sortować, aby ułatwić ich dalsze przetwarzanie. Nie chcę jednak gromadzić ich przez miesiąc we własnym domu. Owszem mogę znaleźć kolejny worek i do niego wrzucać plastiki, ale może powinnam dobudować sobie kolejne pomieszczenie na te wszystkie worki?
Wywózka raz w tygodniu - to dobry pomysł, ale powinni zabierać to co się zapełni, aby utrzymać gospodarstwa w czystości.
Wcześniej nie sortowałam śmieci. Miałam porządek "w domu i w zagrodzie", a wszystkie nieczystości były odbierane raz w tygodniu. Teraz sortuję i mam smród i leżące wory wypchane śmieciami czekając przez miesiąc na ich odebranie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
marlon
18 lip 2013 : 06:19
Zarejestrowany #670
Dołączył: 30 lis 2011 : 14:34
postów: 18
Bardzo się dziwie ,że macie problem z segregacją .Ja osobiście nie zgłosiłem w deklaracji segregowania śmieci,tylko dlatego ,że większość z nich sprzedaje.Jest skup który skupuje folie,butelki pet,makulaturę,elektro śmieci i wiele innych ,,brudków".
Nie czekam kiedy mi przyjadą i zabiorą ,w drodze do pracy zajeżdżam i sprzedaje.
Powrót do góry
Blondi
18 lip 2013 : 07:59

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
ogólnie jest bałagan, wszystkie informacje włącznie z numerem konta bankowego powinniśmy otrzymać do skrzynek na listy przecież nie każdy ma dostęp do internetu nawet w teraźniejszych czasach. Podejście do mieszkańców w naszej gminie jest makabryczne i na naszą Panią Wójt na pewno już swojego głosu nie oddam. Dla przykładu w Warszawie mieszkańcy dostali wszystkie informacje do skrzynek pocztowych i wszyscy wszystko wiedzą a u nas trzeba samemu się dowiadywać....szkoda słów
Powrót do góry
Blondi
18 lip 2013 : 08:01

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
marlon napisał(a) ...

Bardzo się dziwie ,że macie problem z segregacją .Ja osobiście nie zgłosiłem w deklaracji segregowania śmieci,tylko dlatego ,że większość z nich sprzedaje.Jest skup który skupuje folie,butelki pet,makulaturę,elektro śmieci i wiele innych ,,brudków".
Nie czekam kiedy mi przyjadą i zabiorą ,w drodze do pracy zajeżdżam i sprzedaje.

a gdzie to taki skup się mieści?
Powrót do góry
Mictla
19 lip 2013 : 10:00
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
cała ta ustawa śmieciowa to jeden wielki bubel... Gminy wiedziały o tym ponad pół roku wcześniej a tu mamy grubo po 1 lipca a wszystko kuleje... Worków do segregacji jak nie było tak nadal nie mam Wywóz śmieci (tych zmieszanych) powinien być raz w tygodniu (u mnie w czwartek) tymczasem w tym tygodniu znowu nie przyjechali - ostatnio zjawili się po 2 tygodniach i byli i w poniedziałek i czwartek, widać uznali że wyrobili normę i w tym tygodniu odpuścili sobie a ludzie już wory wokół śmietnika ustawiają... Brakuje mi słów żeby opisać moje wku... na to wszystko - bałagan, brak kompetencji i syf, jak to zwykle w naszym pięknym kraju cała organizacja czegokolwiek od [cenzura]... strony

Mictla
Powrót do góry
Blondi
19 lip 2013 : 10:37

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
Mictla napisał(a) ...

cała ta ustawa śmieciowa to jeden wielki bubel... Gminy wiedziały o tym ponad pół roku wcześniej a tu mamy grubo po 1 lipca a wszystko kuleje... Worków do segregacji jak nie było tak nadal nie mam Wywóz śmieci (tych zmieszanych) powinien być raz w tygodniu (u mnie w czwartek) tymczasem w tym tygodniu znowu nie przyjechali - ostatnio zjawili się po 2 tygodniach i byli i w poniedziałek i czwartek, widać uznali że wyrobili normę i w tym tygodniu odpuścili sobie a ludzie już wory wokół śmietnika ustawiają... Brakuje mi słów żeby opisać moje wku... na to wszystko - bałagan, brak kompetencji i syf, jak to zwykle w naszym pięknym kraju cała organizacja czegokolwiek od [cenzura]... strony

nic dodać nic ująć....może się powtórzę ale pani wójt chyba nie sprawdza się jako osoba na tym stanowisku. Jeden wielki bałagan to delikatne słowa. Kolejna kadencja to mam nadzieję, że nie tylko z mojej strony mniej oddanych głosów na wiadomą osobę.
Powrót do góry
tygrys
19 lip 2013 : 18:08

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Myślę, że to nie jest do końca wina pani Wójt. Nie jesteśmy przygotowani na to w całej Polsce. Mój wujek, mieszkający za granicą, dziwił się jak zobaczył, ze ja mam tylko jeden pojemnik na śmieci przed domem. U nich stoją 3. Tak jest od dawna i każdy tak ma, a my, wiadomo, 100 lat za Murzynami wszystko na hura i później się dziwią że bałagan. Na szczęście mam garaż i stojaki które sobie kupiłam kiedyś własnie na takie worki do segregowania, ale współczuję tym co nie mają, bo zajmują one na prawdę dużo miejsca i zapełniają się w bardzo szybkim tempie.

A tu można oddawac niektóre materiały:
http://egos.pl/odpady/odpady-problemowe
Powrót do góry
januszryszard
23 lip 2013 : 14:49
Zarejestrowany #2344
Dołączył: 15 lip 2013 : 15:18
postów: 7
Moja opłata za wywóz śmieci segregowanych wynosi 58,05zł za miesiąc lipiec 2013 i trzeba zapłacić do 10 sierpnia 2013r. Jest to suma wyższa niż dotychczasowa bez segregacji. Kwota została wyliczona na podstawie zeszłorocznego średniego zużycia wody przez moje gospodarstwo domowe to jest 13,5 m3 razy 4,30 zł (stawka za śmieci segregowane) daje opłatę 58,05 zł. Odwoływałem się do gminy w sprawie takiego obliczania opłaty od kwietnia bieżącego roku. W końcu parę dni temu dostałem odpowiedź, w której napisano „Wójt Gminy Dobra nie posiada kompetencji do indywidualnego ustalania opłat.” Mi nie chodzi, że opłata wynosi więcej niż poprzednia, ale o sposób naliczania. Prawo nie może działać wstecz a uchwała gminy działa wstecz, bo obliczanie opłaty za ilość czegoś, o czym nie wiedziałem, że od tego będą zależały opłaty w tym roku, jest bezprawne. Po drugie związek między ilością zużywanej wody a śmieciami jest żaden, płacę więcej, bo mieszkam od ośmiu lat w strefie bez kanalizacji i nie miałem licznika (do dzisiaj) na wodę używaną do podlewania ogrodu, bo do lipca tego roku nikt go ode mnie nie wymagał i nie odliczyłby mi jego wskazań od zużycia ilości w zeszłym roku. Mogę płacić więcej, ale prawo nakładające takie obowiązki musi być prawem a nie bezprawiem.

[ Edytowany 23 lip 2013 : 16:21 ]
Powrót do góry
Mictla
23 lip 2013 : 17:19
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
zgadzam się z przedmówcą. Jak można liczyć opłatę za śmieci od zużytej w zeszłym roku wody, gdzie nie było żadnej informacji na ten temat - gdybym wiedziała że na tej podstawie policzą sobie za śmieci to bym może mniej ogródek podlewała... I poza tym szlag mnie już trafia z tą całą rewolucją śmieciową bo za co mam niby płacić skoro drugi tydzień śmieci stoją, rosną i śmierdzą w tym upale przez nikogo nie wywożone! Ul.Grafitowa to biała karta na mapie wywozów śmieci czy o co chodzi???? Ciężko tu śmieciarom skręcići wypełnić swoje obowiązki??? Worków do segregacji też jak nie było tak nie ma! SKANDAL!!!!!!!

Mictla
Powrót do góry
tygrys
24 lip 2013 : 06:11

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
U nas też nie wywiezione :/
Powrót do góry
Centaurek
24 lip 2013 : 07:51

Zarejestrowany #222
Dołączył: 07 maj 2009 : 14:49
postów: 74
U mnie dzisiaj mieli wywozić odpady selektywne... Mam nadzieję, że jak wrócę do domu to już ich tam nie będzie . I mam nadzieję, że w końcu się ogarną, przecież wcześniej nie było takich problemów z wywozem śmieci, nie wiem czemu nagle mają takie opóźnienia... Ulice się nie przemieściły, są tam gdzie były, więc wszystko powinno być po staremu, a nie jest :/

Powrót do góry
Idź do strony   <<        >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System