Forum

Idź do strony       >>  
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
Mictla
20 lut 2013 : 10:36
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
nie wiem jak Wy ale ja jestem wkurzona maksymalnie na pomysły rządu i decyzję naszej gminy żeby obliczać opłatę za śmieci od zużycia wody. Mam nadzieję, że może wprowadzą jakąś poprawkę i będzie można wybrać np rozliczanie według ilości osób w mieszkaniu. Jeśli zostanie tylko obliczanie ze zużycia wody to jest to skrajna niesprawiedliwość - osoby, które ochoczo w lecie podlewały ogródki/trawniki bez świadomości, że potem to może być wykorzystane przeciwko nim (jak ja np) mają zawyżone roczne zużycie wody co przekłada się od razu na mega podwyżkę za śmieci. W zeszłym roku śmieci kosztowały mnie ok. 550 zł, w tym roku po obliczeniu sobie opłaty ze zużytej wody wychodzi mi ponad 1000 zł - rozbój w biały dzień! 80 zł miesięcznie za odbiór kosza śmieci 4 razy w tygodniu !?! Ciekawe ile wychodzi osobom, które mają domki i duże ogródki wokół - śmieci cenniejsze niż woda.... Masakra!

Mictla
Powrót do góry
Blondi
10 kwi 2013 : 11:50

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
ja mam też podobne zdanie, pisałam pismo do Pani Wójt w tej sprawie. Odzew chyba znikomy bo teraz trzeba będzie założyć drugi licznik na wodę do podlewania ogrodu, tylko kto mi zwróci koszty montażu takiego licznika!!!???
Powrót do góry
krissmierzyn
10 kwi 2013 : 13:58

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Dodam jeszcze,że w niektórych przypadkach montaż takiego licznika jest technicznie niemożliwy...i wtedy jesteśmy skazani płacić więcej.Ja zakładam już specjalne urządzenie do poboru deszczówki z rynny,trzeba jakoś ograniczyć te koszty,a później tylko czekać aż w naszej gminie zrobią podatek od wody deszczowej....



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
egida
10 kwi 2013 : 19:00
Zarejestrowany #1362
Dołączył: 02 kwi 2013 : 10:27
postów: 3
woda jest do celów domowych a nie do podlewania ogródka. Kiedy podlewane są ogródki-ja czekam na ciśnienie aby wykąpać dzieci,za luksus trzeba płacić albo deszczówką podlewać a nie wrzucać ją do kanalizy.Woda z sieci nie może służyć do trawników Opłata od osób?A kto będzie sprawdzać ile osób mieszka?z 4 osobowej rodziny będą 2 lub 1 bo takie wpisy są na forum.Szanujmy wodę bo niedługo jej zabraknie.Dziwi mnie opinia niektórych osób które za wszystko obarczają gminę. Trzeba czytać prasę i ten bubel prawny zapewnili nam nasi politycy.Gmina nie ma wyboru i tak mamy najtaniej-można sprawdzić w innych gminach. Oby do wiosny. A kto wie gdzie ona jest? Czyżby wyjechała do ciepłych krajów?


Powrót do góry
Blondi
10 kwi 2013 : 21:16

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
egida napisał(a) ...

woda jest do celów domowych a nie do podlewania ogródka. Kiedy podlewane są ogródki-ja czekam na ciśnienie aby wykąpać dzieci,za luksus trzeba płacić albo deszczówką podlewać a nie wrzucać ją do kanalizy.Woda z sieci nie może służyć do trawników Opłata od osób?A kto będzie sprawdzać ile osób mieszka?z 4 osobowej rodziny będą 2 lub 1 bo takie wpisy są na forum.Szanujmy wodę bo niedługo jej zabraknie.Dziwi mnie opinia niektórych osób które za wszystko obarczają gminę. Trzeba czytać prasę i ten bubel prawny zapewnili nam nasi politycy.Gmina nie ma wyboru i tak mamy najtaniej-można sprawdzić w innych gminach. Oby do wiosny. A kto wie gdzie ona jest? Czyżby wyjechała do ciepłych krajów?


no tak najlepiej wylać beto na ogrodzie i nie trzeba będzie trawki podlewać...co za niezrozumienie... Ciśnienie wody jest niskie w Mierzynie ale to wina wodociągów. Wydają pozwolenia na budowę bez technicznego przygotowania infrastruktury, i nie ma tu nic z tematem podlewania ogrodów. Kolejna duża inwestycja, która ma zostać podłączona do naszej nieszczęsnej sieci wodociągowej to budowa sklepu wielkopowierzchniowego oraz nowych 60 budynków na jakie wydała pozwolenia Gmina na terenie z jeziorkiem między Kokosową a Tytusa. Ciśnienie spadnie jak nic !!! Ale Gmina ma prawo wydawać pozwolenia bo to dla nich KASA i wydała a co i TESCO powstanie.
A temat śmieci to inna bajka...ja segreguje odpady, a część śmieci nadająca się do kompostowania (m.in.obierki, resztki jedzenia, i inne odpady) po prostu wrzucam na kompost. Wykorzystuję go potem do nawożenia ogródka warzywnego, obecnie 120 l pojemnik na śmieci starcza mi na dwa tygodnie. Mam tak podpisaną umowę na wywóz śmieci, przy nowych wytycznych Gminy, śmieci mają mi wywozić raz w tygodni. Tylko pytanie po co? Za moje pieniądze będą marnować paliwo i płacić pracownikowi który nie potrzebnie będzie tak często wywoził mi odpady komunalne. Gdzie tu analiza problemu, po za tym ustawa nie zwalnia z myślenia, a tu Pani Wójt chyba poszła na łatwiznę. Najwyraźniej nie opłaca się być ekologicznym i wszystko do kosza wyrzucać bo skoro i tak będą mi wywozić śmieci raz w tygodniu to przynajmniej nie będą pustego śmietnika zabierać. Jednym słowem nie myśli się w tym kraju.
Powrót do góry
monnatessa
11 kwi 2013 : 07:43

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Woda jest dla wszystkich i służyć może do różnych celów, również do podlewania ogródka. To oczywiste. Nie rozumiem, dlaczego nie miałabym podlewać swojego trawnika? A może to codzienne kąpanie dzieci jest luksusem? Oszczędzajmy wodę i kąpmy je raz w tygodniu... Ja wodę szanuję i oszczędzam, ale nie w taki sposób. A niskie ciśnienie, jak najbardziej, jest winą wodociągów. Pisze się o tym i mówi w Mierzynie już od lat. Ta ogródkowa, to tzw. woda bezpowrotnie zużyta - nie trafia do ścieków i powinna być uwzględniona w rozliczeniu poprzez zamontowanie dodatkowego wodomierza.
A wiosna jest już tuż tuż, tylko patrzeć, aż będzie trzeba podlewać nasze ogródki
Powrót do góry
Blondi
11 kwi 2013 : 08:02

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
Pytanie tylko jak Gmina zamierza traktować i przede wszystkim jak wyliczyć szacunkowe zużycie wody jeżeli licznik zamontuję w tym miesiącu. Przecież nie da się wyliczyć średniego zużycia w ciągu roku.
Powrót do góry
krissmierzyn
11 kwi 2013 : 09:02

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
egida napisał(a) ...

woda jest do celów domowych a nie do podlewania ogródka. Kiedy podlewane są ogródki-ja czekam na ciśnienie aby wykąpać dzieci,za luksus trzeba płacić albo deszczówką podlewać a nie wrzucać ją do kanalizy.Woda z sieci nie może służyć do trawników Opłata od osób?A kto będzie sprawdzać ile osób mieszka?z 4 osobowej rodziny będą 2 lub 1 bo takie wpisy są na forum.Szanujmy wodę bo niedługo jej zabraknie.Dziwi mnie opinia niektórych osób które za wszystko obarczają gminę. Trzeba czytać prasę i ten bubel prawny zapewnili nam nasi politycy.Gmina nie ma wyboru i tak mamy najtaniej-można sprawdzić w innych gminach. Oby do wiosny. A kto wie gdzie ona jest? Czyżby wyjechała do ciepłych krajów?








We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
krissmierzyn
11 kwi 2013 : 09:04

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Blondi napisał(a) ...

Pytanie tylko jak Gmina zamierza traktować i przede wszystkim jak wyliczyć szacunkowe zużycie wody jeżeli licznik zamontuję w tym miesiącu. Przecież nie da się wyliczyć średniego zużycia w ciągu roku.



Pewnie są jakieś średnie,szacunkowe zużycia wody i na tej podstawie mozna określić...

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
Mictla
11 kwi 2013 : 09:06
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
do egidy: woda jest do takich celów do jakich jest mi potrzebna - płacę za nią i będę podlewać ogródek jeśli tak zechcę. Woda taka nie idzie do kanalizacji (skąd wogóle taki kuriozalny pomysł) tylko wsiąka w glebę, wydawało mi się to oczywiste... widać nie dla wszystkich...

Licznik ogrodowy mam zamontowany i tyle dobrego ze mniej za ścieki płacę. A z tego co piszą na stronie Urzędu Gminy to zmienili zasadę wyliczania opłaty za śmieci i wodę zużytą do podlewania policzą po 0,50 zł za m3 - trzeba tylko będzie złożyć chyba ponownie tą deklarację za poprzedni rok ale wydaje mi się, że trzeba udokumentować że tyle i tyle m3 poszło na ogródek. Jak ktoś nie miał licznika to chyba go ta zmiana w naliczaniu nie poratuje niestety.

Mictla
Powrót do góry
Blondi
11 kwi 2013 : 09:15

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
Mictla napisał(a) ...

do egidy: woda jest do takich celów do jakich jest mi potrzebna - płacę za nią i będę podlewać ogródek jeśli tak zechcę. Woda taka nie idzie do kanalizacji (skąd wogóle taki kuriozalny pomysł) tylko wsiąka w glebę, wydawało mi się to oczywiste... widać nie dla wszystkich...

Licznik ogrodowy mam zamontowany i tyle dobrego ze mniej za ścieki płacę. A z tego co piszą na stronie Urzędu Gminy to zmienili zasadę wyliczania opłaty za śmieci i wodę zużytą do podlewania policzą po 0,50 zł za m3 - trzeba tylko będzie złożyć chyba ponownie tą deklarację za poprzedni rok ale wydaje mi się, że trzeba udokumentować że tyle i tyle m3 poszło na ogródek. Jak ktoś nie miał licznika to chyba go ta zmiana w naliczaniu nie poratuje niestety.


a ja za ścieki płacę sama bo mam szambo...tylko nadal nie mam pojęcie jak to może być liczone od wody. Ja już płacę za wodę, za wywóz szamba i chyba woda ze ściekami znaczy się już raz rozliczona jest to opłata za śmieci liczona od wody to pomysł do du.... szkoda tylko pianę bić bo dużo się nie zdziała :/ niestety
Powrót do góry
Mictla
11 kwi 2013 : 09:30
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
ech.. tez uważam że z tym naliczaniem od wody to chybiony pomysł ale masz rację: możemy narzekać a i tak nic nie wskóramy
I jeszcze inna ciekawa sprawa odnośnie śmieci: jeśli ktoś zadeklaruje że będzie segregował śmieci to dostanie od Gminy 3 wory na poszczególne odpadki (szkło, papier, plastik) i potem raz w miesiącu (dokładnie: JEDEN raz w m-cu) bedą od nas te worki odbierać. Mały to problem jeśli ktoś ma ogródek przy mieszkaniu albo mieszka w domku ale gdzie mają trzymać te worki osoby w normalnym mieszkaniu? Na balkonie? W pokoju? Ozdobią sobie kuchnię nimi? Przecież jak będą segregowane odpadki regularnie wyrzucać do odpowiednich pojemników gdzieś na zewnątrz żeby się nie zagracić w domu to potem Gmina może ich posądzić że nie segreguje śmieci bo ich w workach nie trzyma... Paranoja...

Mictla
Powrót do góry
Blondi
11 kwi 2013 : 09:40

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
Mictla napisał(a) ...

ech.. tez uważam że z tym naliczaniem od wody to chybiony pomysł ale masz rację: możemy narzekać a i tak nic nie wskóramy
I jeszcze inna ciekawa sprawa odnośnie śmieci: jeśli ktoś zadeklaruje że będzie segregował śmieci to dostanie od Gminy 3 wory na poszczególne odpadki (szkło, papier, plastik) i potem raz w miesiącu (dokładnie: JEDEN raz w m-cu) bedą od nas te worki odbierać. Mały to problem jeśli ktoś ma ogródek przy mieszkaniu albo mieszka w domku ale gdzie mają trzymać te worki osoby w normalnym mieszkaniu? Na balkonie? W pokoju? Ozdobią sobie kuchnię nimi? Przecież jak będą segregowane odpadki regularnie wyrzucać do odpowiednich pojemników gdzieś na zewnątrz żeby się nie zagracić w domu to potem Gmina może ich posądzić że nie segreguje śmieci bo ich w workach nie trzyma... Paranoja...

zgadza się ... PARANOJA ale takich w naszym kraju i także w gminie jest sporo, a za wszystko i tak będziemy płacić MY mieszkańcy. Za worki, za kierowców śmieciarek, za paliwo do nich, za pensje pani księgowej do naliczania i wystawiania nam rachunków....i biznes się kręci. Ktoś kto to wymyślił to "miał łeb na karku" i pewnie sporo na tym zyska

Powrót do góry
marlon
14 kwi 2013 : 07:15
Zarejestrowany #670
Dołączył: 30 lis 2011 : 14:34
postów: 18
Nurtuje mnie kilka pytań może ktoś z Was zna na nie odpowiedź.
1.Na jakiej podstawie gmina ustaliła ceny ?Czy był robiony przetarg na wywóz śmieci ?Jak tak to która firma została wybrana?
2.Dlaczego osoby mieszkające w domkach nie mogą płacić za pojemnik?
Podobnie jak Blondi płacę za szambo, gdzie koszty jego wywozu są kilkakrotnie droższe niż ścieki które idą do kanalizy .Zastanawiam się na zrobieniu studni głębinowej , też będą kazali mi zamontować licznik ?
Może szanowna Pani Wójtowa wraz z radnymi zrobiła by zebranie tylko i wyłącznie poświęcone problemowi wywozu śmieci.Wysłuchała naszych propozycji.
Powrót do góry
Blondi
15 kwi 2013 : 07:58

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
marlon napisał(a) ...

Nurtuje mnie kilka pytań może ktoś z Was zna na nie odpowiedź.
1.Na jakiej podstawie gmina ustaliła ceny ?Czy był robiony przetarg na wywóz śmieci ?Jak tak to która firma została wybrana?
2.Dlaczego osoby mieszkające w domkach nie mogą płacić za pojemnik?
Podobnie jak Blondi płacę za szambo, gdzie koszty jego wywozu są kilkakrotnie droższe niż ścieki które idą do kanalizy .Zastanawiam się na zrobieniu studni głębinowej , też będą kazali mi zamontować licznik ?
Może szanowna Pani Wójtowa wraz z radnymi zrobiła by zebranie tylko i wyłącznie poświęcone problemowi wywozu śmieci.Wysłuchała naszych propozycji.




Właśnie a'propo...
1. jeżeli przetarg to dlaczego my jako jednostkowi odbiorcy śmieci mamy niższą obecnie kwotę, niżeli gmina zamawiając ofertę (w przetargu) na hurtowy odbiór śmieci??? Przecież firmy, które startują w przetargu to firmy które są przygotowane do tego typu działalności, więc jako takie nie potrzebują nakładów dodatkowych. Więc dlaczego kwota jest wyższa niż ta którą płacimy obecnie jako jednostkowy odbiorca????? !!!! NIE WIEM. Mimo takich pytań jak widzę na forum nie odosobnionych, ja pisałam do Pani Wójt, która wyjaśniła mi, że spotkanie na temat rewolucji śmieciowej w Mierzynie odbyło się 10 stycznia br. i wszystkie tematy zostały wyjaśnione....może jest ktoś na forum, kto był na tym spotkaniu i może man przybliżyć nieco? W odpowiedzi na moje pismo, Pani Wójt również pisze: "Informowaliśmy również, że gmina "nie może zarabiać na śmieciach" oraz o obowiązkach jakie gmina musi dodatkowo wykonać i wprowadzić, a które wynikają z cytowanej ustawy". Czyli niczego konkretnego nie napisała...
2. Z mojego punkty widzenia oraz z mojego gospodarowania odpadami, opłata za pojemnik byłaby korzystniejsza. Obecnie sprawdza się ona i Ci którzy płacą za wywóz śmieci sami dobrze o tym wiedzą. No pewnie, że ktoś się obruszy, że do tej pory nie każdy płacił za śmieci i podrzucał je gdziekolwiek...zgadza się, że tak było. Jednak przy obecnie podjętym przez gminę sposobie naliczania opłat, stracą tylko Ci "porządni". Nie ważne jest, że koszty wzrosną nam drastycznie, kosz będą wywozić, nawet jeżeli będzie on w połowie pusty (bo jak pisałam powyżej, ja nie potrzebuję częściej wywozić niż co 2 tygodnie) a zgodnie z uchwałą gminy nr XX/289/2012 z dnia 28.12.2012 "częstotliwość odbierania odpadów wynosi 1x w tygodniu" jak cytuje pani Wójt.
Może jednak przydałoby się jeszcze jedno spotkanie władz gminy z mieszkańcami, właśnie teraz kiedy już dokładnie wiadomo jakie stawki zostały ustalone oraz po nowelizacji ustawy dotyczącej wody bezzwrotnie zużytej a nie jak to miało miejsce na początku roku. Kto jest ZA zorganizowaniem takiego spotkania?
Powrót do góry
patrycja
19 maj 2013 : 22:50
Zarejestrowany #262
Dołączył: 09 sie 2009 : 11:01
postów: 23
No to radzę wejść ponownie na stronę "śmieciową" gminy Dobra: już znów wszystko jest pop...e. Teraz ma być od mieszkańca, a właściciele domków mają sobie sami kupić pojemniki na śmieci. Pewnie w Realu albo w Auchanie... Po co to komu było??? Przecież tysiące ludzi płaci normalnie za śmieci, ma umowy, segreguje, kompostuje, a tych parędziesiąt może domów bez umów mogła łatwo wyłapać straż, ta, co to nic nie robi. Te baby w gminie same nie wiedzą, co z tym fantem zrobić i zmieniają decyzję już trzeci raz. Mamy drugi stary dom należący do Szczecina, bałagan w UM w tym temacie jest jeszcze większy. Szlag by tę durnotę trafił. Wszystko od [cenzura] strony.
Powrót do góry
Robi
21 maj 2013 : 08:34
Zarejestrowany #1847
Dołączył: 20 maj 2013 : 08:58
postów: 2
Nowe naliczanie od mieszkańca ???? to chyba nie w naszej gminie. Na stronie jest ciągle to samo - od wody. Zmieniła się natomiast forma deklaracji (podział wody A + .


Powrót do góry
Blondi
21 maj 2013 : 10:56

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
właśnie ja też niczego nowego nie znalazłam...hmmm może to i lepiej
Powrót do góry
littletwig
22 maj 2013 : 13:51
Zarejestrowany #477
Dołączył: 29 gru 2010 : 16:38
postów: 31
Dzwoniłam dzisiaj do firmy POLDEK która wg informacji zamieszczonych na stronie Urzędu ma zająć się montowaniem podliczników na wodę ogrodową, i niestety Pani w odpowiedzi na moje zapytanie odpoweidziała, że na razie nic nie wiadomo, owszem gmina zwróciła się do nich ale nie ma jeszcze żadnych wytycznych odnośnie kto będzie montować takowe liczniki i kto je później będzie odczytywał, i że na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy takowe wytyczne do nich dotrą. Super, to po co ta stawka za wodę przepływającą przez podlicznik skoro nie ma kto odczytywać stanu licznika.
Powrót do góry
Blondi
23 maj 2013 : 04:56

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
no wszystko fajnie....littletwig przynajmniej wie gdzie ma się zgłosić w tej sprawie, bo nie wszyscy chyba zostali wymienieni. Gmina nie ma pomysłu chyba na mieszkańców, którzy posiadają oczyszczalnie albo szamba, kto im ma montować podwodomierze ???????? Na wariata chyba to wszystko jest robione i coś mi się wydaje, że z ręką w nocniku zostaniemy.
Powrót do góry
Mictla
24 maj 2013 : 15:22
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
wodomierz można sobie zamontować samemu (u nas tak to zostało zrobione a w tym roku sama też wymieniałam licznik bo popękał po zimie) albo zlecić jakiemuś specjaliście, zadzwonić do Poldka żeby tylko przyszli zaplombować i problem z głowy. Wnosi się tylko jeszcze opłatę rejestracyjną wodomierza (chyba 60 zł o ile pamiętam...). Potem nikt nie musi przychodzić i spisywać stanu wodomierza w ogródku - wystarczy zadzwonić i podać telefonicznie odczyt np co 2 m-ce. Umiesz liczyć - licz na siebie Nie na gminę...

Mictla
Powrót do góry
mieszkanka
24 maj 2013 : 15:42
Zarejestrowany #1881
Dołączył: 24 maj 2013 : 14:06
postów: 5
Witam dzwoniłam do Poldka to powiedzieli,że oni zakładają tylko liczniki na ścieki,jak sie jest podlączonym do kanalizacji, a te gospodarstwa co mają szamba ich nie interesują.Jednym słowem można powiedzieć, że mieszkaniec jest w głębokim poważaniu Pani Wójt ustalając stawki od wody, urzednicy poszli po najmniejszej lini oporu tłumacząc się, że nie będą liczyć od osoby zmieszkanej bo to trudniej ustalić, a ja powiem, że mnie to gózik obchodzi od tego sa, żeby to ustalać a nie walić ludziom w miejscowosci gdzie wiekszość ma ogrody takie naliczanie za śmieci, a teraz wymyślono jeszcze podział na wodę domową i ogrodową i od tej drugiej pobierają tez opłaty może nie duże bo np,,0,50zł, a ja się pytam jakim prawem mam płacić nawet 10 gr za metr wody ogrodowej do śmieci,Jest to arogancja urzędników i my mieszkancy pzy nastepnych wyborach powinniśmy o tym pamiętać i Pani Wójt oraz obecni Radni powinni to solidnie odczuć. A na dzien dzisiejszy wszyscy mieszkańcy powinni wysyłac protesty i zapytanie niewygodne dla urzędników niech wiedzą, że piastują ten urzad bo zostali przez nas wybrani i dla naszych interesów, a zachowują się tak niestety, że działają przeciwko naszym interesom,Oburzona mieszkanka, jak wiele innych zresztą.
Powrót do góry
Blondi
25 maj 2013 : 06:37

Zarejestrowany #146
Dołączył: 09 gru 2008 : 08:24
postów: 55
mieszkanka napisał(a) ...

Witam dzwoniłam do Poldka to powiedzieli,że oni zakładają tylko liczniki na ścieki,jak sie jest podlączonym do kanalizacji, a te gospodarstwa co mają szamba ich nie interesują.Jednym słowem można powiedzieć, że mieszkaniec jest w głębokim poważaniu Pani Wójt ustalając stawki od wody, urzednicy poszli po najmniejszej lini oporu tłumacząc się, że nie będą liczyć od osoby zmieszkanej bo to trudniej ustalić, a ja powiem, że mnie to gózik obchodzi od tego sa, żeby to ustalać a nie walić ludziom w miejscowosci gdzie wiekszość ma ogrody takie naliczanie za śmieci, a teraz wymyślono jeszcze podział na wodę domową i ogrodową i od tej drugiej pobierają tez opłaty może nie duże bo np,,0,50zł, a ja się pytam jakim prawem mam płacić nawet 10 gr za metr wody ogrodowej do śmieci,Jest to arogancja urzędników i my mieszkancy pzy nastepnych wyborach powinniśmy o tym pamiętać i Pani Wójt oraz obecni Radni powinni to solidnie odczuć. A na dzien dzisiejszy wszyscy mieszkańcy powinni wysyłac protesty i zapytanie niewygodne dla urzędników niech wiedzą, że piastują ten urzad bo zostali przez nas wybrani i dla naszych interesów, a zachowują się tak niestety, że działają przeciwko naszym interesom,Oburzona mieszkanka, jak wiele innych zresztą.


i ja tak myślę i pewnie spora grupa mieszkańców naszej Gminy również...tylko co to da jak nikt nigdzie nie chce się wychylać. Papier cierpliwy jest i wszystko przyjmie, pisać można aż do skutku tylko takich ludzi, którzy do Gminy piszą notorycznie jest niewiele. Mówię o sobie, bo tylko chyba mnie na Kokosowej przeszkadza planowana budowa hipermarketu, tylko mnie przeszkadzał brak drogi dojazdowej do posesji i wiele innych spraw z jakimi trzeba na co dzień borykać się w Gminie. Radni i Pani Wójt ma nas MIESZKAŃCÓW głęboko w..... . Szkoda naszych nerwów, bo jest nas zbyt mało aby nasz głos coś znaczył. Pani Wójt zakrywa się ustawą śmieciową, że biedna niby nic nie może zrobić aby nam pomóc....gó...no prawda może i to wiele ale oczywiście wiadomo z jakiego powodu nie pomoże. KASA KASA KASA i jeszcze raz KASA ktoś sporo na tej ustawie skorzystał aby teraz iść na ustępstwa. NO

Powrót do góry
krissmierzyn
29 cze 2013 : 19:20

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Nowa ustawa obowiązuje już od poniedziałku 01.07.2013 r.,mam pytanie następujące,czy ktoś z was dostał już worki do segregacji odpadów,czy może są wyznaczone jakieś punkty w których osobiście się odbiera ???



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
monnatessa
30 cze 2013 : 21:11

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Na razie jest totalny bałagan, nie ma worków, nie ma pojemników, śmietniki w całej okolicy pękają w szwach od nadmiaru śmieci. Potrzeba trochę czasu, żeby to się jakoś unormowało.
Najgorsze jest wg mnie to, że nie było wcześniej żadnej akcji edukacyjnej, chociażby w szkołach. Nie wszyscy wiedzą co do jakich worków/pojemników wyrzucać. Np. szyb okiennych czy samochodowych nie można wyrzucać do szkła, kapsle i puszki wrzuca się do pojemników z plastikiem, ale plastikowych zabawek już tam wrzucać nie można, a do pojemników z papierem nie mogą trafiać np książki z twardymi okładkami.
Ustawa na pewno potrzebna, ale czy wszyscy będą przestrzegali tych zasad, skoro nawet nie bardzo je znają...
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System