Forum

Idź do strony   <<      
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
januszryszard
24 lip 2013 : 08:45
Zarejestrowany #2344
Dołączył: 15 lip 2013 : 15:18
postów: 7
Po pierwszym dniu po rozdzieleniu pomiaru wody na dom i ogród, wyszło mi,że zużycie wody na dom jest prawie 250L. Oboje z żoną się normalnie myliśmy rano i wieczorem, ja prysznic a żona kąpiel w wannie, jedno pranie, zmywanie naczyń zmywarką a pozostała ilość wody na gotowanie. Wychodzi na to,że zużycie wody na miesiąc będzie około 7,5 m3 to opłata przy selekcjonowaniu śmieci wychodzi 32,25 zł a nie jak w chwili obecnej 58,05 zł. Dalej licząc to bez selekcjonowania śmieci wyjdzie mi około 40zł na miesiąc i nie będę miał czterech dodatkowych worków przeszkadzających, śmierdzących w garażu i wynoszonych, wnoszonych przy każdym wjeździe i wyjeździe samochodu. Prawidłowo to gmina nie worki a cztery dodatkowe zamykane pojemniki powinna podstawić pod posesję, bo nie po to budowałem dom by mieć jeden wielki śmietnik w garażu. Były do lipca tego roku na osiedlu specjalne pojemniki na selekcjonowane śmieci, jak się w domu zebrało trochę tego rodzaju śmieci to je się tam wynosiło, co to, komu przeszkadzało. Urzędnicy gminy kompletnie nie rozumieją tej nowej ustawy śmieciowej, przecież chodzi by żadne śmieci nie były wyrzucane gdzie popadnie i by selekcjonować odpady z powodów ekologicznych. A nasi urzędnicy robią wszystko by utrudnić i wykorzystać ustawę do zgarnięcia jak najwięcej pieniędzy od mieszkańców. Do niedawna w urzędzie mieszczącym się w Wołczkowie był jedna urzędniczka na pół etatu do spraw ekologii a teraz w związku z nową ustawą mamy już tam kilka pań na cały etat. Do tej pory prawie wszystko działało dobrze, wystarczyło by sprawdzić czy wszyscy mieszkańcy gminy mają umowy na wywóz śmieci i karać takich, co nie mieli odpowiednich umów.
Powrót do góry
tygrys
24 lip 2013 : 12:50

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Centaurek napisał(a) ...

U mnie dzisiaj mieli wywozić odpady selektywne... Mam nadzieję, że jak wrócę do domu to już ich tam nie będzie


też miałam taką nadzieję wczoraj wracając do domu i dzisiaj tez mam taką :/
Powrót do góry
Salvador80
28 lip 2013 : 21:09
Zarejestrowany #525
Dołączył: 28 lut 2011 : 14:21
postów: 36
Szkoda słów z tą nową ustawą. Ja też worków nie otrzymałem może dlatego że nie mieszkam w domku i to powinna zrobić spółdzielnia. Generalnie największym bajerem było postawienie 2 czarnych kontenerów totalnie nie opisanych, i zabranie ich w dniu odbioru odpadów selektywnych. Tylko do dziś nie wiem czy to było na plastyk szkło czy organiczne. No chyba że mam selekcjonować do worów (których nie otrzymałem) i potem to wszystko do jednego kontenera. Tak to typowo Polsku. Pozdrawiam
Powrót do góry
kaktusik12
29 lip 2013 : 09:32
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
A macie już podany nr konta na które mamy wpłacać za śmieci...? Ja nie znam jeszcze tego konta !

Powrót do góry
tygrys
29 lip 2013 : 11:00

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Kasia78 napisał(a) ...

Konto bankowe do wpłat podane jest na deklaracji, którą trzeba było złożyć do 31 maja. A jeśli chodzi o termin wpłat to właśnie w tej sprawie dzwniłam ostatnio do naszej Gminy i otrzymałam odpowiedź, że do 10-go dnia następnego miesiąca. A tak poza tym to przy okzaji Pani poinformowała mnie, żeby narazie nie śpieszyć się z wpłatą, bo konto bankowe do wpłat wskazane na deklaracji może sie zmienic, o czym ma nas Gmina poinformować pisemnie... ale jeśli sie nie zmieni to mamy wpłacać na to z deklaracji.

Powrót do góry
Mictla
31 sie 2013 : 10:07
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
odnośnie segregowania śmieci to gmina do dziś nie dostarczyła mi worków do segregacji (mimo że widzę, że niektórym z mojego osiedla je dali) i tak już dwa miesiące czekam aż łaskawie je dadzą. Teściowa też mieszkająca w Mierzynie raz worki dostała ale po ich odbiorze następnych już nie dali... Paranoja i chaos to mało powiedziane.

Mictla
Powrót do góry
Idź do strony   <<       

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System