Tytuł wiadomości: Dobre Przedszkole i Dobry Przedszkolak! (więcej...)
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
czwartek 19 sie 2010 - 11:31:04


Dobre Przedszkole
i Dobry Przedszkolak!


Gmina pozyskała dofinansowanie dwóch projektów realizowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekty promują wczesną edukację dzieci z terenów wiejskich poprzez stworzenie punktów przedszkolnych - alternatywnych form edukacji. Udział w projektach jest bezpłatny.


Projekt "Dobre Przedszkole" będzie realizowany przy wykorzystaniu pomieszczeń oddziału "zerowego" Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach, w terminie od 13 września 2010r. do końca przyszłego roku. Uczestnikami projektu będzie 15 dzieci w wieku 3-5 lat z miejscowości Rzędziny, Stolec, Buk i Łęgi oraz rodzice i opiekunowie.

W ramach projektu zostaną sfinansowane zajęcia edukacyjno-wychowawcze (5 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu), gimnastyka korekcyjna (1 godz./tyg), rytmika (1 godz./tydz.), nauka języka angielskiego (1 godz./tydz.), zajęcia z psychologiem (1 godz./tydz.) oraz z logopedą (2 godz./tydz.). Dzieci będą miały zapewniony również zorganizowany transport do Punktu Przedszkolnego, wyżywienie oraz materiały edukacyjne.

W ramach projektu zostanie zakupione wyposażenie Punktu Przedszkolnego, wyposażenie placu zabaw, zabawki, książeczki i gry edukacyjne. Rodzice i opiekunowie zostaną objęci wsparciem w formie warsztatów dotyczących pracy z dziećmi i stymulowania ich rozwoju. W trakcie projektu zostanie zorganizowana rodzinna impreza plenerowa na której zostaną zaprezentowane dokonania dzieci (występy artystyczne, wystawa prac plastycznych). Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:30 do 18:30.

Zgłoszenia dzieci należy składać na formularzu dostępnym tutaj: formularz (.pdf)

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie od 19 sierpnia do 3 września 2010r. w Biurze Projektu przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie lub w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach. Szczegółowych informacji na temat projektu udzielają:
Małgorzata Redak - Koordynator projektu
Ewa Dąbkowska - specjalista ds. wdrażania
Kontakt - tel./fax: +48 91 311 36 18, e-mail: fundusze@dobraszczecinska.pl

Oferty zatrudnienia związane z projektem "Dobre Przedszkole":
Logopeda
Psycholog
Instruktor rytmiki
Instruktor gimnastyki
Nauczyciel języka angielskiego
Nauczyciel wychowania przedszkolnego
Pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego


Drugi z projektów - "Dobry Przedszkolak" - będzie realizowany w Bezrzeczu, w terminie od stycznia do grudnia 2011r. Uczestnikami projektu będzie 20 dzieci w wieku 3-5 lat z miejscowości Wołczkowo i Bezrzecze. W ramach projektu zostaną sfinansowane zajęcia edukacyjno-wychowawcze (9 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu), gimnastyka korekcyjna (1 godz./tydz.), rytmika (1 godz./tydz.), taniec (2 godz./tydz.), nauka języka angielskiego (2 godz./tydz.), zajęcia z psychologiem (1 godz./tydz.) oraz z logopedą (3 godz./tydz.). Dzieci będą miały zapewnione również wyżywienie oraz materiały edukacyjne.

W ramach tego projektu również zostanie zakupione wyposażenie Punktu Przedszkolnego, wyposażenie placu zabaw, zabawki, książeczki i gry edukacyjne. Rodzice i opiekunowie zostaną objęci wsparciem w formie warsztatów dotyczących pracy z dziećmi i stymulowania ich rozwoju. W trakcie projektu zostanie zorganizowana rodzinna impreza plenerowa na której zostaną zaprezentowane dokonania dzieci. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00.

Przypominamy, że udział w obu projektach jest bezpłatny.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości
Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.504 )