Forum

Idź do strony       >>  
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
martulla78
14 sty 2014 : 20:37
Zarejestrowany #3720
Dołączył: 14 sty 2014 : 19:22
postów: 13
Uwaga! Bardzo ważne dla mieszkańców zamieszkałych w Mierzynie przy ulicach:
Zeusa, Amaltei, Temidy, Herkulesa, Promienista i Wenus.
W związku z planem inwestycyjnym i projektem złożonym w Urzędzie Gminy Dobra, dotyczącym budowy ogromnej hali produkcyjnej!
Pismo zawiadamiające o planach dotyczących budowy hali ( o pow. łącznie 14000 m2 ) otrzymaliśmy dn. 03.01.2014r. Budowa dotyczyć ma działek nr 753/1, 753/2, 753/3, 753/4 i 753/5. Wyraziliśmy stanowczy sprzeciw wobec tej budowy.
Będzie to zakład produkcyjny prosperujący przez całą dobę czyli również w godzinach nocnych a biorąc pod uwagę, że drogą dojazdową dla tirów będzie ul. Zeusa oraz to, że ma być zatrudnionych w nim tysiąc osób, wiąże się z hałasem oraz ruchem o znacznie wiėkszym natężeniu na naszym zacisznym osiedlu.
Kupując nasze mieszkania/domy, właściciel przyległych działek firma Asta zapewniała nas, iż będzie budowane tam osiedle domów jednorodzinnych. Bliskość takiego sąsiada zmniejszy znacznie wartość rynkową naszych nieruchomości.
Hala odetnie nas i nasze ogrody od światła słonecznego.
Wiemy, że firma powiadomiła jedynie kilku właścicieli działek graniczących bezpośrednio z działką inwestora, a prawda jest taka, że tak wielka inwestycja odbierze ciszę, spokój i przestrzeń dużej liczbie mieszkańców tej części Mierzyna.
Mamy nadzieję, że władze gminy nie wyrażą na to zgody.
Prosimy Was o wsparcie, Drodzy sąsiedzi.

Mieszkańcy Amaltei.




[ Edytowany 15 sty 2014 : 20:01 ]
Powrót do góry
littletwig
15 sty 2014 : 08:23
Zarejestrowany #477
Dołączył: 29 gru 2010 : 16:38
postów: 31
Czy to jest sprawdzona informacja? Na jakim etapie są z formalnościami?
Powrót do góry
martulla78
15 sty 2014 : 10:39
Zarejestrowany #3720
Dołączył: 14 sty 2014 : 19:22
postów: 13
Sprawdzona i pewna. W Urzędzie Gminy dostaliśmy ksero projektu. Wiemy, że Inwestorowi zależy na tym terenie. Na razie dostali odmowę bo działka jest klasy 3A i trzeba ją odrolnić a to tylko kwestia czasu więc trzeba robić co się da aby zapobiec.

[ Edytowany 15 sty 2014 : 20:02 ]
Powrót do góry
kaktusik12
15 sty 2014 : 10:42
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
A ja wolę pracę dla naszych dzieci w Oticonie...bo chociaż są po studiach to muszą być na garnuszku rodziców. Trochę więcej wyobraźni a nie patrzenie na swój czubek nosa !!!
Powrót do góry
martulla78
15 sty 2014 : 12:28
Zarejestrowany #3720
Dołączył: 14 sty 2014 : 19:22
postów: 13
A orientowałeś się jakie są warunki pracy przy taśmie w Oticonie? Jeśli to jest szczyt marzeń jeśli chodzi o pracę dla Twoich dzieci to gratulacje!!! Poza tym my nie jesteśmy przeciwni żeby w ogóle powstała tylko nie w tym miejscu..niech Tobie wybudują halę pod domem wtedy dzieci będą miały blisko do pracy!!!

[ Edytowany 15 sty 2014 : 20:04 ]
Powrót do góry
kaktusik12
15 sty 2014 : 12:43
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
Pisałam ogólnie, ..bo moje dzieci są ustawione, pracują i nie potrzebują pracy...ale inni tak. Nie myślę tylko o sobie... nie mam nic przeciwko temu żeby halę postawili obok mojego domu jeżeli miałoby to pomóc zwalczyć biedę w naszej gminie. A w Oticonie pracuje moja znajoma, zarabia więcej niż niejeden senior w tym kraju...
Powrót do góry
krissmierzyn
15 sty 2014 : 13:06

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Jakbym nosił się z zamiarem kupna ziemi,domu lub mieszkania,to przede wszystkim spojrzał bym na mapę.Widać na niej,że firma Oticon mieści się bliżej ulicy Lubieszyńskiej,można więc domniemać ,że za kilka lat będą chcieli się np.rozbudować,tym bardziej,że z tyłu mają pola i łąki.Biorąc pod uwagę następne,iż nie ma tam planu zagospodarowania przestrzennego i że w pobliżu Oticonu znajdują się duże firmy np.BKF,Tenzi, itp-można wysnuć jakieś wnioski.Wtedy albo decyduję się mieszkać w tym miejscu lub nie,ale na pewno nie bazował bym na tym co powie mi właściciel działek,bo on będzie się kierował tylko własnym interesem,aby je "dobrze" sprzedać,nie ludźmi którzy będą mieć pod nosem wielką halę lub stację paliw.
Pozwolę się jeszcze wypowiedzieć w temacie pracy w Oticonie.Mam akurat znajomego który pracuje w tym zakładzie, wtedy jeszcze pod nazwą Sonion Polska i chwali sobie,nie pracuje co prawda na taśmie,tylko jest jednym z nadzorujących.

Walczcie,powodzenia,pozdrawiam


We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
martulla78
15 sty 2014 : 13:48
Zarejestrowany #3720
Dołączył: 14 sty 2014 : 19:22
postów: 13
Ja patrzyłam nie tylko na mapę, ale dowiadywałam się jaki jest plan zabudowania przestrzennego w rejonie, w którym będę mieszkać i to nie od dewelopera, ale u źródeł. Od kilku lat w planie zagospodarowania tego terenu były domy jednorodzinne a nie wielka hala produkcyjna z tirami a z mapy wyraźnie wynika, że wszystkie wymienione przez Ciebie hale firmowe znajdują się w zdłuż Weleckiej/ Lubieszyńskiej. A nie w odległości 400 metrów od głównej drogi bo o takim miejscu mówimy. Dziėki za wszystkie komentarze...
Powrót do góry
littletwig
15 sty 2014 : 14:19
Zarejestrowany #477
Dołączył: 29 gru 2010 : 16:38
postów: 31
Mieszkam na Zeusa około kilometra dalej od głównej drogi i ja też sprawdzałam informacje przed zakupem domu. Powiedziano mi że w planie są domki jednorodzinne, ale widać że dobrze to nazwali "w planie" a plany się zmieniają. Nikt niczego na piśmie nie dał bo to były tylko plany. .. Nie chodzi o to że jestem przeciwna nowym miejscom pracy, bo to i dobrze, ale Oticon ma juz 3 hale nie moze rozbudowywać się gdzie nie ma w pobliżu domów? Chodzi mi tylko o bezpieczeństwo moje i mojej rodziny. Mam male dziecko, chodzimy na spacery. Już teraz przyjeżdżający ulicą Zeusa ( nie mieszkańcy, chociaż znajdzie się i taki) pędzą jak wariaci, mają gdzieś idących drogą ludzi. To co będzie kiedy wybudują całodobową halę?
Powrót do góry
kaktusik12
15 sty 2014 : 14:24
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
Tiry jeżdżą wszędzie i wyobraź sobie że nawet tam gdzie mieszkają ...ludzie
Powrót do góry
krissmierzyn
15 sty 2014 : 15:03

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
martulla78 napisał(a) ...

Ja patrzyłam nie tylko na mapę, ale dowiadywałam się jaki jest plan zabudowania przestrzennego w rejonie, w którym będę mieszkać i to nie od dewelopera, ale u źródeł. Od kilku lat w planie zagospodarowania tego terenu były domy jednorodzinne a nie wielka hala produkcyjna z tirami a z mapy wyraźnie wynika, że wszystkie wymienione przez Ciebie hale firmowe znajdują się w zdłuż Weleckiej/ Lubieszyńskiej. A nie w odległości 400 metrów od głównej drogi bo o takim miejscu mówimy. Dziėki za wszystkie komentarze...


Mój znajomy kupił kawałek ziemi w naszym województwie od pewnego pana -rolnika,który miał dwa kawałki ziemi.Sprawdził też plany,które mówiły że przwiduje się na tych działkach zabudowę jednorodzinną.Wszystko fajnie,ładnie,znajomy postawił dom ze sklepem spożywczym na dole,ponieważ w okolicy nic z punktów handlowych nie istniało.Zadowolony prowadził swoją działalność handlową do czasu aż wspomniany pan rolnik sprzedał drugi kawałek ziemi pewnej znanej firmie i w ciągu 6-7 miesięcy pojawiła się tam "biedronka".Niestety mały,osiedlowy sklepik trzeba było zamknąć...
Wcześniej miałem na myśli to,że np.firma Oticon chce się rozbudować,ale po jej bokach są już inne firmy i nie ma możliwości,to gdzie się rozbuduje ? w głąb,tam gdzie pola i łąki,plany się zmieni i wszyscy będą zadowoleni łącznie z gminą,oprócz Was.
Może też być tak,że może połączą to wszystko i będzie jedna droga dojazdowa,od Lubieszyńskiej.



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
martulla78
15 sty 2014 : 16:01
Zarejestrowany #3720
Dołączył: 14 sty 2014 : 19:22
postów: 13
Tu robią samowolkę bo nawet drogé dojazdową sobie zrobili wbrew prawu pod naszymi domami, którą dojeżdżają przez swoje działki do hali magazynowej przy ul. Wiosennej. Nie dostali na to w ogóle pozwolenia, jedynie od Wiosennej powinni wjeżdżać. Na spotkaniu z Panią Wójt usłyszeliśmy o tym, od Niej samej, że po drugiej stronie ul. Lubieszyńskiej nic nie ma i tam mogliby się budować.
Jest tak, że kto ma kasė to rządzi. Kto tam będzie się liczył z ludźmi, którzy pragną spokoju bo po to wyprowadzili siė z miasta..i to pierwsze Ich wymarzone mieszkanie na kredyt a cena Ich nieruchomości znacznie się obniży...:((( dla pieniėdzy dziś ludzie są w stanie zrobić wszystko lub prawie wszystko.

[ Edytowany 15 sty 2014 : 20:06 ]
Powrót do góry
krissmierzyn
15 sty 2014 : 17:36

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Tak to już w naszym kochanym kraju jest niestety,pewne są tylko podatki i śmierć.


We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
martulla78
15 sty 2014 : 19:31
Zarejestrowany #3720
Dołączył: 14 sty 2014 : 19:22
postów: 13
Jeszcze jedno. Osoby, które chciałyby mieć wpływ na ostateczną decyzję gminy odnośnie budowy hali produkcyjnej a nie graniczą bezpośrednio z działką i tym samym zamieszkują przy innych ulicach mogą złożyć wniosek w gminie o uznanie Ich ża stronę w sprawie. Im wiėcej protestów wpłynie od osób będących stroną tym głośniejszy będzie sygnał, że nie chcemy tu hali.

[ Edytowany 15 sty 2014 : 20:06 ]
Powrót do góry
martulla78
15 sty 2014 : 19:55
Zarejestrowany #3720
Dołączył: 14 sty 2014 : 19:22
postów: 13
Jeszcze jedno sprostowanie. To ma być prawdopodobnie Oticon. Tak przypuszczamy bo nie wiemy tego na pewno.

Powrót do góry
madamczewska
15 sty 2014 : 21:18
Zarejestrowany #607
Dołączył: 26 sie 2011 : 19:49
postów: 8
Pozwolilam sobie naniesc na mape projekt ze zdjecia. Wyszlo srednio z jakoscia, ale daje to jakies pojecie o tym jak bedzie to wygladalo. Wjazd dla tirow i kilkudziesieciu samochodow pod samymi oknami domow.





Szczerze mówiąc w otoczeniu domów jednorodzinnych nie wyobrażam sobie całodobowego działania produkcji i transportu ciężarówkami. Sama szerokość jezdni i obecny stan nawierzchni są niezadowalające, a co będzie jak przez 24h będą jeździły tu tiry... Na Osowie, w Podjuchach to nie do pomyślenia. A tutaj, ludzie uciekający od zgiełku i hałasu muszą być narażeni na takie warunki. A przecież każdy z nas wyłożył niemałe środki i sporo serca w ten swój kąt.

Co do użytkowania wjazdu niezgodnie z przepisami to tym akurat mogłaby zająć się Straż Gminna, czy inna instytucja?

[ Edytowany 15 sty 2014 : 21:27 ]
Powrót do góry
madamczewska
15 sty 2014 : 21:30
Zarejestrowany #607
Dołączył: 26 sie 2011 : 19:49
postów: 8
martulla78 napisał(a) ...

Ja patrzyłam nie tylko na mapę, ale dowiadywałam się jaki jest plan zabudowania przestrzennego w rejonie, w którym będę mieszkać i to nie od dewelopera, ale u źródeł. Od kilku lat w planie zagospodarowania tego terenu były domy jednorodzinne a nie wielka hala produkcyjna z tirami a z mapy wyraźnie wynika, że wszystkie wymienione przez Ciebie hale firmowe znajdują się w zdłuż Weleckiej/ Lubieszyńskiej. A nie w odległości 400 metrów od głównej drogi bo o takim miejscu mówimy.


No to jest bardzo ciekawe w sumie. Masz może odpisy planu zagospodarowania? Ja też nie mam nic przeciwko stawianiu kolejnych hal wzdłuż Lubieszyńskiej, stanowią taką strefę buforową dla domów jednorodzinnych, ale jestem stanowczo przeciwna wykorzystaniu wnetrza osiedla domów jednorodzinnych na potrzeby tak dużego zakładu produkcyjnego!
Powrót do góry
madamczewska
15 sty 2014 : 21:41
Zarejestrowany #607
Dołączył: 26 sie 2011 : 19:49
postów: 8
martulla78 napisał(a) ...

Sprawdzona i pewna. W Urzędzie Gminy dostaliśmy ksero projektu. Wiemy, że Inwestorowi zależy na tym terenie. Na razie dostali odmowę bo działka jest klasy 3A i trzeba ją odrolnić a to tylko kwestia czasu więc trzeba robić co się da aby zapobiec.


OK, jakie są kolejne kroki? Rozumiem, że pismo które otrzymaliście wiąże się z WZ (warunkami zabudowy) o które wystąpił inwestor. Zwykle na tym etapie to za mało wiadomo. Kolejno musi dostać pozwolenie na budowę, przy którym powinien przedstawić więcej konkretów i z tego co wiem właśnie wtedy najłatwiej jest zastopować inwestycję. Choć i tak jestem za natychmiastowym działaniem
Powrót do góry
kaktusik12
16 sty 2014 : 11:20
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
Mieć ciszę, dobrą drogę po której będę jeździł sam, sklep blisko ale nie za blisko, szkoła blisko ale boisko przy sąsiada płocie,do pracy blisko ale tak żeby nie dochodziły hałasy, latem duże drzewo żeby robiło cień, zimą bez drzew żeby nie zasłaniało słońca, sąsiadów życzących "Miłego dnia" co dzień z rana, kościół blisko żeby dziecko ochrzcić lub rodziców pochować ale żeby nie dzwonił bo film właśnie leci...ludzie tak się NIE DA !!!! Komu przeszkadza niech zamieszka w lesie...o nie tam też nie bo dzięcioł w drzewo stuka....
Powrót do góry
Sąsiad11
16 sty 2014 : 14:57
Zarejestrowany #3727
Dołączył: 15 sty 2014 : 19:30
postów: 2
Witam sąsiadów.
Na wstępie chciałbym prosić aby Pan/Pani"kaktusik" nie wypowiadał/a się w temacie bo rozumiem, że temat tej osoby temat nie dotyczy. Oczywiście , każdy ma prawo się wypowiedzieć , ale myślę że trzeba najpierw znać realia sprawy.
Temat został utworzony w celu poinformowania zainteresowanych mieszkańców i tyle.
Mnie temat dotyczy bezpośrednio.
Mamy mieć odcięte światło słoneczne dla całej posesji.
Mamy mieć 4m od ściany drogę dla "tirów" z rampą rozładunkową. Dodatkowo ludzie z mojego osiedla brali kredyty na zakup mieszkań domów na 20-30 lat, po wybudowaniu tych hal ceny za jaką będą mogli sprzedać nieruchomości nie pokryją nawet kredytu (diametralnie spodnie wartość). Dodajmy że tego na mapach nie widać ale działka jest zabudowana domami z 4 stron.
To nie jest biadolenie tylko dramat ludzi!!!
Miejmy nadzieje że do budowy nie dojdzie.
Na razie sprawa wygląda następująco:
-mieszkańcy graniczący bezpośrednio z działkami, na których ma powstać budowa - zastali poinformowani, że firma CALBUD wystąpiła o warunki zabudowy.
-mieszkańcy będący stroną (graniczący działkami) wystosowali pismo do Pani Wójt 13.01.2014
-poszło także pismo do Przewodniczącego Rady Gminy i do wiadomości radnych 15.01.2014
Na razie CALBUD otrzyma odmowę bo część ziemi jest w "IIIa klasie rola", ale wiadomo już że ministerstwo odrolni tą ziemię.
Wszyscy mieszkańcy, którzy chcieli by być strona w sprawie i składać protesty muszą wysłać do gminy pismo "o uznanie za stronę w sprawie.
Miejmy nadzieje, że nasi włodarze pomogą nam.
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.


Powrót do góry
madamczewska
16 sty 2014 : 15:53
Zarejestrowany #607
Dołączył: 26 sie 2011 : 19:49
postów: 8
kaktusik12 napisał(a) ...

Mieć ciszę, dobrą drogę po której będę jeździł sam, sklep blisko ale nie za blisko, szkoła blisko ale boisko przy sąsiada płocie,do pracy blisko ale tak żeby nie dochodziły hałasy, latem duże drzewo żeby robiło cień, zimą bez drzew żeby nie zasłaniało słońca, sąsiadów życzących "Miłego dnia" co dzień z rana, kościół blisko żeby dziecko ochrzcić lub rodziców pochować ale żeby nie dzwonił bo film właśnie leci...ludzie tak się NIE DA !!!! Komu przeszkadza niech zamieszka w lesie...o nie tam też nie bo dzięcioł w drzewo stuka....


Typowy sposób na zwracanie na siebie uwagi. Wypowiem sie nie w temacie, a co tam... To prawie trolling. Skoro kaktusik12 nie jest bezposrednio dotknieta problemem to prosba o nie wypowiadanie sie, lub przynajmniej wypowiadanie sie w ramach tematu wątku, a nie o niczym. Dziekuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
madamczewska
16 sty 2014 : 15:55
Zarejestrowany #607
Dołączył: 26 sie 2011 : 19:49
postów: 8
Sąsiad11 napisał(a) ...

Mamy mieć odcięte światło słoneczne dla całej posesji.
Mamy mieć 4m od ściany drogę dla "tirów" z rampą rozładunkową. Dodatkowo ludzie z mojego osiedla brali kredyty na zakup mieszkań domów na 20-30 lat, po wybudowaniu tych hal ceny za jaką będą mogli sprzedać nieruchomości nie pokryją nawet kredytu (diametralnie spodnie wartość). Dodajmy że tego na mapach nie widać ale działka jest zabudowana domami z 4 stron.
To nie jest biadolenie tylko dramat ludzi!!!
Miejmy nadzieje że do budowy nie dojdzie.


No właśnie, w takich warunkach nie jest przyjemnie mieszkać. Rozumiem potrzebę inwestycji, ale miejsca koło Lubieszyńskiej jest pod dostatkiem, nie ma potrzeby budowy z wjazdem od Zeusa.
Powrót do góry
kaktusik12
16 sty 2014 : 16:31
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
Do Sąsiad11 i madamczewska...mieszkam obok ul.Zeusa, też mam kredyt ...ale nie myślę tylko o sobie. Wolę przejeżdżającego raz w tygodniu tira pod moimi oknami niż głodne dzieci bo rodzice nie mają pracy...Ale tych którzy mają "wszystko" i tak nie przekonam...
Powrót do góry
Sąsiad11
16 sty 2014 : 17:08
Zarejestrowany #3727
Dołączył: 15 sty 2014 : 19:30
postów: 2
kaktusik Proszę nie sypać tu populizmami o głodnych dzieciach i bezrobociu....Bo to nie ten poziom dyskusji.
Raz w tygodniu tir...proszę bardzo ale pod moim oknem ma jeździć kilkaset samochodów dziennie (w nocy też). Nikt nie mówi tu o blokowaniu inwestycji i miejsc pracy. Takowe inwestycje mogą powstać 500m dalej (przy pasie drogowym ul. Lubieszyńskiej), a nie przy drodze osiedlowej..
Nie zamierzam wdawać się w dyskusje z kaktusikiem więc proszę nie pisać bzdur. Bo tylko tego można się spodziewać po kaktusiku. Pozdrawiam i proponuje kaktusikowi prowadzić takie denne dyskusje na pudelek.pl
Powrót do góry
Asza
16 sty 2014 : 17:16
Zarejestrowany #166
Dołączył: 09 lut 2009 : 11:53
postów: 2
Hej

Nie wiem czy wiecie, ale w waszej okolicy są planowane dwie inwestycje:

- Budowa hali magazynowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami budowlanymi oraz sieci technicznych uzbrojenia terenu, budynku portierni, zbiornika wodnego dla celów p.poż., budynku technicznego, ekranów akustycznych, ciągów komunikacyjnych, placów manewrowych i parkingów na terenie działek nr 389 obr. Mierzyn i działki 31 obr. Skarbimierzyce gm. Dobra (tutaj inwestorem jest Oticon(DGS Poland))
http://www.bip.dobraszczecinska.pl/strony/7063.dhtml

- Budowa hal magazynowo-produkcyjnych wraz z częścią biurowo-socjalną zlokalizowanych przy ul. Zeusa w Mierzynie, gm. Dobra (tutaj inwestorem jest Calbud) i to wg mapy geoportalu działka 396 (działki 753 nie znalazłam)
http://www.bip.dobraszczecinska.pl/strony/6841.dhtml
Obie inwestycje są po sąsiedzku
Więc ogólnie patrząc na mapę na geoportalu to współczuję mieszkańcom ul. Amaltei (działka 390). Z dwóch stron będą mieli hale:(
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System