Forum

Idź do strony       >>  
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
Lu-anna
12 lis 2013 : 09:33
Zarejestrowany #99
Dołączył: 03 wrz 2008 : 22:40
postów: 2
Art. w Gazecie.pl
" Te zmiany już się dzieją. ZDiTM odpowiada na komunikacyjne postulaty "Gazety Wyborczej"
Radosław Tumielewicz, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie
11.11.2013 ,

Cały tekst:
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,14915222,Te_zmiany_juz_sie_dzieja__ZDiTM_odpowiada_na_komunikacyjne.html?as=1

Pod koniec artykułu- " Rozmawiamy z Gminą Dobra na temat objęcia wspólną komunikacją Mierzyna. Jesteśmy gotowi przedłużyć linię 74 z ul. Łukasińskiego przez ul. Nasienną do nowo wybudowanej szkoły. Drugim rozwiązaniem, które może być zrealizowane równolegle, jest nowa linia autobusowa z pętli przy ul. Kwiatowej (końcowy linii tramwajowych 8 i 10) do osiedla przy ul. Grafitowej w Mierzynie. Oba rozwiązania można uruchomić nawet od początku przyszłego roku. Warunkiem jest sfinansowanie przez Gminę Dobra komunikacji na swoim terenie".

I ciekawe co te rozmowy dadzą ???????

[ Edytowany 12 lis 2013 : 09:44 ]
Powrót do góry
kaktusik12
12 lis 2013 : 11:06
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
A gmina ciągle opowiada nam bajki że do przetargu podchodzi tylko ...PKS
Powrót do góry
tygrys
13 lis 2013 : 07:58

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Kaktusiku zauważ, i tak te dwa nie jechałyby przez Długą. I po co linia z kwiatowej do grafitowej?
Powrót do góry
kaktusik12
13 lis 2013 : 08:59
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
Masz rację. Ta linia jest bardzo potrzebna, łączyłaby miasto od strony Krzekowa z zapomnianą częścią Mierzyna czyli ul.Długą.Ale poczekajmy, będą wybory to obiecają takie połączenie... tak jak nam drogi na Koloni...Od czasów powojennych chodzimy drogą po błocie bo nawet chodników nie ma...Co jakiś czas nasypią nam kamieni, które niszczą nam obcasy w butach i to wszystko. A może powinniśmy brać faktury na Gminę za naprawę butów lub kupno nowych...niezłą mysl
Powrót do góry
monnatessa
13 lis 2013 : 11:28

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
tygrys napisał(a) ...

I po co linia z kwiatowej do grafitowej?


Oj, przydałaby się, przydała.... i ta z ul. Łukasińskiego do nowej szkoły też, nawet bardzo....
Powrót do góry
mycha-25
10 gru 2013 : 19:25
Zarejestrowany #219
Dołączył: 04 maj 2009 : 10:30
postów: 5
Oficjalnie ZDiTM potwierdziło na swojej stronie, że będą autobusy do Mierzyna 74 i 89

http://zditm.szczecin.pl/


Pozostaje tylko pytanie z jaką częstotliwością będą kursowały.
Powrót do góry
sun
10 gru 2013 : 20:35

Zarejestrowany #369
Dołączył: 25 kwi 2010 : 16:02
postów: 38
Nareszcie . Bardzo, bardzo się cieszę, a z autobusu 89 do Grafitowej na pewno bedę korzystać. Nowe autobusy mają kursować od 01go stycznia. Zostawiają też 10, która nadal będzie kursować do Lasku Arkońskiego
Powrót do góry
monnatessa
11 gru 2013 : 16:16

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Wspaniała wiadomość.
Mnie najbardziej cieszy linia 89, córce będzie łatwiej dojechać do szkoły 74
Zastanawiam się tylko, jak będą rozmieszczone przystanki, no i którędy pojedzie 74 - Łukasińskiego, potem pewnie ul. Nasienną (albo Topolową?), ale na pewno będzie musiał pokonać końcowy odcinek ul.Topolowej, przy światłach, a tam jest przecież bardzo wąsko.... czy ktoś o tym pomyślał...?
Powrót do góry
kaktusik12
11 gru 2013 : 20:37
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
"monnatessa"...autobus zmieści się

Powrót do góry
monnatessa
11 gru 2013 : 21:49

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
No tak, jeden autobus na pewno się zmieści, ale czy dwa bezpiecznie się miną? Jakoś tego nie widzę.
Powrót do góry
zygmunt_kotek
12 gru 2013 : 21:08
Zarejestrowany #2407
Dołączył: 22 lip 2013 : 14:36
postów: 13
Pozwolę sobie wyrazić oburzenie z powodu trasy zapowiadanego nowego autobusu linii 89. Najwyraźniej władze Gminy Dobra mają tendencje do absurdalnych rozwiązań. Najpierw latami mówiono nam o tym, że do przetargów na komunikację staje tylko PKS a gminę interesuje zmiana przewoźnika tylko na całym jej obszarze (jak widać nie), teraz nowa linia ma kończyć się na ul. Grafitowej. A co z resztą Mierzyna? Przecież nasza wieś rozciąga się jeszcze wzdłuż ul. Lubieszyńskiej na co najmniej trzy kilometry. Widać władze gminy Dobra zapomniały, że jej wyborcy zamieszkują także m.in. ulice Wspólną, Tytusa, Kokosową i coraz większe Osiedle nad Stawem! Przecież wzdłuż ul. Lubieszyńskiej są czynne zatoki autobusowe. Skąd zatem ten pomysł? Po prostu ręce opadają. Może niech ten autobus dojeżdza tylko do Żabki lub tylko do Lidla? Przecież reszta może sobie dojść pieszo do przystanku. Absurd.
Powrót do góry
martan
13 gru 2013 : 06:04

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
W 100% popieram Zygmunta_kotka. Też się oburzyłam, kiedy przeczytałam gdzie swoją trasę będzie kończył autobus linii 89. Wygląda to tak jakby dla gminy byli mieszkańcy ważni i ważniejsi. Tak długo wielu z nas czekało na ten autobus, a kiedy ma już być okazuje się, że i tak będzie trzeba iść kawał drogi na piechotę.
Powrót do góry
sebastian
13 gru 2013 : 11:30

Zarejestrowany #14
Dołączył: 24 cze 2008 : 17:33
postów: 19
Na pewno byłoby super, jeśli autobusy jeździłyby aż do Zeusa czy do Osiedla pod Lipami. Trzeba jednak pamiętać, że tu nie tylko gmina decyduje ale też ZDiTM Szczecin. Poza tym, jak było napisane w artykule, gmina płaci za każdy metr, który przejedzie autobus w Mierzynie. Nie sądzę, że to czyjaś zła wola tylko raczej ograniczenia finansowe. Pewnie gmina chciałaby i dociągnąć linię do Dołuj, tylko kto za to zapłaci? Może z czasem uda się wydłużyć obie linie. Ja raczej się cieszę, że będą autobusy w Mierzynie i to dwa. A to, że nie wszędzie dojeżdżają to już inna sprawa. Może nie obrzucajmy od razu błotem. Dobrze, że poprawia się komunikacja i oby na tym nie stanęło.

niech żyje IV RP
Powrót do góry
zygmunt_kotek
13 gru 2013 : 16:07
Zarejestrowany #2407
Dołączył: 22 lip 2013 : 14:36
postów: 13
Skąd taka wyrozumiałość dla działań gminy w kwestii komunikacji miejskiej w Mierzynie? Całe lata mamili nas jakimiś dziwnymi argumentami, jak gdyby chodziło co najmniej o pociągnięcie do Mierzyna linii tramwajowej a nie zwykłych autobusów. Teraz zaś czują powiew wyborów na plecach i kolokwialnie mówiąc, zagęszczają ruchy. Że zacytuję samą siebie: wyborcy władz w Dobrej zamieszkują również Mierzyn od Grafitowej wzwyż.
Powrót do góry
sebastian
13 gru 2013 : 17:05

Zarejestrowany #14
Dołączył: 24 cze 2008 : 17:33
postów: 19
Dlatego, że w końcu coś się udało. Do Mierzyna będą dojeżdżać szczecińskie autobusy. Zauważ, że niedawno zmienił się dyrektor ZDiTM Szczecin i od razu okazało się, że współpraca jest jednak możliwa.

Wkurzają mnie jednak takie opinie jak Twoja. Wspomniałaś kiedyś na forum, że mieszkasz na ul. Tytusa. Rozumiem więc, że jesteś niezadowolona z faktu, że autobus nie dojeżdża do Twojej ulicy. Pisanie jednak, że nowa linia to absurd i równie dobrze autobus mógłby dojeżdżać do Lidla pokazuje, jak głęboko masz innych mieszkańców, choćby ul. Grafitowej obok której będzie pętla. Jeśli autobus dojeżdżałby do Tytusa to byłoby już ok? Z tego co wiem, to od szeregowców na Tytusa do Nordu jest ok. 1 km. To ok. 15-20 minut spacerkiem. Gorzej mają mieszkańcy Zeusa i innych ulic. Może przedłużą później linię. Jak dla mnie autobus powinien jeździć aż do Lubieszyna.

I co do tego mają wybory? Szkołę pewnie też wybudowali, bo idą wybory? Spoko W przyszłym roku każdy będzie mógł głosować tak jak chce. Pewnie wygra ten co obieca najwięcej, a potem... wiadomo jak będzie

niech żyje IV RP
Powrót do góry
zygmunt_kotek
16 gru 2013 : 19:30
Zarejestrowany #2407
Dołączył: 22 lip 2013 : 14:36
postów: 13
Komunikacja szczecińska powinna dojeżdżać do KOŃCA MIERZYNA i nie ,,może kiedyś'' tylko od kiedy zostanie uruchomiona. O godzinie 15:30 zimą jest już szarówka. Od przyszłej pętli na Grafitowej kończą się latarnie uliczne na Lubieszyńskiej (na ulicy Tytusa też ich oczywiście nie ma). Spacer w egipskich ciemnościach? Ostatnio na Wspólnej i Tytusa pojawiło się stado dzików. Polecam spacer po zmroku wszystkim aktywnym na forum entuzjastom władz w Dobrej.
Powrót do góry
sebastian
16 gru 2013 : 20:24

Zarejestrowany #14
Dołączył: 24 cze 2008 : 17:33
postów: 19
od razu entuzjastom? bez przesady
ale nie ma jak to roszczeniowy tryb - ma tak być i KROPKA! dlaczego do Mierzyna nie dojeżdża tramwaj - SKANDAL!
a jak autobusy nie będą jutro dojeżdżały do tabliczki Mierzyn, to ja już im pokażę
nawet jeśli autobus dojeżdżałby do Zeusa to i tak trzeba byłoby przejść całą ulicę Tytusa, obok dzików - to już zupełnie inny problem, który nie rozwiążą autobusy

niech żyje IV RP
Powrót do góry
zygmunt_kotek
17 gru 2013 : 19:50
Zarejestrowany #2407
Dołączył: 22 lip 2013 : 14:36
postów: 13
Entuzjasto ,,bez przesady'' i inni gorliwcy! Prowizoryczne rozwiązania mają często tendencje do utrzymywania się przez lata, bo tyle właśnie trwała sprawa przywrócenia komunikacji miejskiej Mierzynowi. Obawiam się, że również tyle potrwa ewentualne wydłużenie linii 89 (że o postawieniu latarni wzdłuż Lubieszyńskiej nie wspomnę).

Powrót do góry
irenka
17 gru 2013 : 20:18

Zarejestrowany #13
Dołączył: 24 cze 2008 : 17:19
postów: 58
Typowa polska mentalność... zamiast cieszyć się że mamy dodatkowe kursy do Mierzyna a nie tylko PKS raz na 50 minut to mamy narzekania. Wyjaśniając, oczywiście, że chciałabym żeby autobus zatrzymywał się zaraz obok mojego domu i najlepiej jakby jeździł co 5 minut...bo ja tak nie lubię czekać...No ale to kosztuje! i to nie mało może to w końcu do Ciebie dotrze. Budżet z gumy nie jest jak w każdym mieście i każdym domu.
Osobiście bardzo mnie te nowe linie autobusowe ciszą chociaż nie będę z nich korzystała ale miło że wielu ludziom ułatwią życie
Jeśli chodzi o latarnie to mam nadzieję że wiesz o tym,że Lubieszyńska to droga krajowa i gmina według prawa nie może władać tym gruntem a tym samym postawić latarni.

życie generalnie jest fajne
Powrót do góry
zygmunt_kotek
19 gru 2013 : 12:18
Zarejestrowany #2407
Dołączył: 22 lip 2013 : 14:36
postów: 13
Szanowna Irenko! Proszę sobie nie urządzać personalnych wycieczek pod moim adresem w taki sposób, no chyba, że reprezentujesz władze Dobrej i czujesz się moimi postami personalnie dotknięta. ,,I może to również do Ciebie dotrze'', że to najzwyczajniej w świecie niegrzeczne. Życie generalnie jest fajne - nawet jeśli ktoś ma inne zdanie, niż Ty. Typowa polska mentalność.
Powrót do góry
tygrys
20 gru 2013 : 20:22

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Kotek ... zauważ że i tak musisz dojść na Tytusa od autobusu na piechotę, czy on będzie jeździł co 5 minut czy co 50. Ja mieszkam jeszcze dalej od Ciebie i na gorszym "zadupiu" i co? Owszem, no chciałabym żeby mi tam autobus dojeżdżał, żebym miała asfalt do samego domu i latarnie żeby mi jasno było ,ale nie mam. Musze czekać na swoją kolej. Są priorytety, jest określony budżet. Jak Ci gmina nie pasuje to zawsze się możesz wyprowadzić do lepszej. Ale pewnie tam też Ci się coś nie spodoba.
Powrót do góry
tygrys
20 gru 2013 : 20:26

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
i polecam się dowiedzieć na przyszłość, które drogi są prywatne, które gminne, powiatowe i krajowe, zanim zacznie się mieć do gminy o coś pretensje
Powrót do góry
bezi
05 lut 2014 : 08:33
Zarejestrowany #3335
Dołączył: 13 lis 2013 : 20:34
postów: 3
Witam
Uważam, że komunikacja nie powinna kończyć się w połowie miejscowości - to wydaje się być absurdalne. Bezrzecze, Przecław itp od lat mają ten problem skutecznie rozwiązany bez żadnych dyskusji i dylematów, więc i u nas na pewno jest to możliwe. Przecież komunikacja ma służyć mieszkańcom, którzy poprzez większą odległość od miasta mogą mieć z tym problem, a nie dublować komunikację na jednym obszarze. Oczywiście należy się cieszyć i z tych zmian, choć nie wiem, jak będzie z przejezdnością na ul. Nasiennej, droga jest wąska i bezpośrednio przy budownictwie jednorodzinnym - przydałyby się tam spowalniacze (takie mało inwazyjne, jeśli chodzi o hałas - może jakieś mini rondka), bo niestety kierowcy nie grzeszą tam wyobraźnią.
Pozdrawiam

[ Edytowany 05 lut 2014 : 08:35 ]
Powrót do góry
monnatessa
05 lut 2014 : 09:20

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
mycha-25 napisał(a) ...

Oficjalnie ZDiTM potwierdziło na swojej stronie, że będą autobusy do Mierzyna 74 i 89

http://zditm.szczecin.pl/


Pozostaje tylko pytanie z jaką częstotliwością będą kursowały.



Zaglądam dziś na ta stronę, a tam ani śladu wcześniejszego komunikatu. Nie wiem, może nie mogę go po prostu odszukać, bo doszło wiele nowych, ale wygląda na to, ze wyparował.
Myślałam, że te zmiany będą już od początku roku, niedawno słyszałam, że od wiosny, ale wiosna trwa przecież do 22 czerwca, więc autobusy mogą być dopiero od półrocza, a teraz zaczynam w ogóle wątpić w to całe przedsięwzięcie.
No i też bardzo ciekawi mnie przejazd przez ul.Nasienną i Topolową, ale nie wyobrażam sobie tam jakoś mini-rondek ani żadnych rondek dla autobusów... Nie chciałabym, żeby zrobiła nam się tu kolejna Topolowa czy Wierzbowa z tyloma progami... (swoją drogą jaka ciekawa zbieżność nazw )
Powrót do góry
monnatessa
07 lut 2014 : 01:15

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
PODOBNO autobus 74 ruszy nową trasą już od 1 marca, jednak ma to być typowo szkolny autobus, który będzie jeździł na interesującym nas odcinku tylko w szczycie, kiedy dzieci jadą do/ze szkoły no i UWAGA: tylko w dni nauki szkolnej
W soboty, niedziele, w czasie ferii czy wakacji pojedzie starą, krótką trasą.... czy to prawda - już niedługo się przekonamy ...

Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System