Forum

Idź do strony   <<      
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
grek
12 lut 2014 : 06:34

Zarejestrowany #21
Dołączył: 26 cze 2008 : 16:39
postów: 22
Faktycznie autobusy ruszą od 1 marca. Tutaj informacja i lokalizacja przystanków: www.mierzyn24.pl/news.php?extend.1797.2

Nareszcie


[ Edytowany 12 lut 2014 : 06:35 ]
Powrót do góry
Zeusik
15 lut 2014 : 08:19
Zarejestrowany #3857
Dołączył: 15 lut 2014 : 07:18
postów: 4
Witam.
W pełni zgadzam się z w/w opiniami, że autobus kończący swój bieg w połowie miejscowości to farsa.
Mieszkam przy ulicy Zeusa, więc do najbliższego przystanku mam jakieś 30 minut marszu.
Dlaczego inne gminy, jak np. Kołbaskowo- puszczają nowe linie, jak 88, 83, które praktycznie oplatają ją w całości, a nam rzuca się takie " ochłapy "?
Jak brakuje kasy w budżecie, to gmina jest pierwsza do wieszania plakatów, zachęcających do meldowania się na jej terenie i płacenia podatków. Więc dlaczego teraz ja- taki sam podatnik i pełnoprawny obywatel Mierzyna, jak reszta - nie mam takiego samego dostępu, do komunikacji miejskiej jak inni?
Są lepsi i gorsi?
Powrót do góry
Amfitrion
16 lut 2014 : 00:18

Zarejestrowany #180
Dołączył: 20 lut 2009 : 11:18
postów: 38
Dzień dobry!
Co do tego, że autobus będzie zawracał w połowie miejscowości, to wpływ ma na to (chyba) także to, że tam dalej autobus nie ma gdzie zawrócić ani nie ma miejsca na pętlę.
Co do tego, że nie jeździ w każdy zakątek - poczekajmy jak już ruszy i zobaczymy jakie ma obłożenie. Jak będzie tłok to będzie można mówić, że warto inwestować w kolejne trasy. Ja nie przewiduję jakiegoś tłoku. Mamy teraz PKS, który przecina cały Mierzyn i szału w nim nie ma. Oczywiście można powiedzieć, że jeździ rzadko więc dlatego pusty ale nie sądzę, że jeśli jeździłby częściej to większość mieszkańców przesiadłaby się do autobusu.
Powrót do góry
zygmunt_kotek
18 lut 2014 : 15:14
Zarejestrowany #2407
Dołączył: 22 lip 2013 : 14:36
postów: 13
Zeusiku! Podpisuję się pod Twoim postem rękami i nogami. Innym zaś zalecam wycieczkę (pieszą lub PKSem, oczywiście) w okolice ul. Wichrowej, gdzie przekonają się, że znajduje się tam doskonałe miejsce na zatokę dla autobusów.
Oczywiście, że od czegoś trzeba zacząć: najlepiej od początku... do końca: zatoki autobusowe i pasażerowie, co widać na forum, czekają.
Bez sprawnej komunikacji pięciotysięczny Mierzyn jest, brzydko mówiąc, zapadłą wiochą przyległą do Szczecina, gdzie niezmotoryzowani mają problem z dojazdem do pracy (Szczecinianie pracują też w Mierzynie), odwiedzeniem znajomych a Mierzynianie z posyłaniem swoich dzieci do szkół czy wynajęciem niani bez samochodu (koszmar, znam z autopsji).
Powrót do góry
krissmierzyn
19 lut 2014 : 08:05

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Wczoraj pojawiły się słupki przystanków linii 74 na ul.Nasiennej.Najlepszy jest ten między ul.Nad Stobnicą a Piotra.Pasażer będzie wysiadał w polu,gdzie są chaszcze do pasa,brak chodnika,przejścia dla pieszych.
Jeśli chodzi o rozkład jazdy,to też nie powala na kolana,zrobiony typowo pod szkołę w Mierzynie,w stronę Szczecina pierwszy jest ok. 7:27 więc dojazd na 8:00 może być problemem,ale może z czasem pojawi sie jakaś korekta.Początki są trudne...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
Zeusik
19 lut 2014 : 09:32
Zarejestrowany #3857
Dołączył: 15 lut 2014 : 07:18
postów: 4
Drogi Amfitrionie- pozwolę sobie odnieść się do twojego posta:

Argumenty typu: brak miejsca do zawracania są śmiesznie. Uwierz mi, że autobus 12 metrowy, a z tego co się orientuję (jestem zawodowo związany z komunikacją miejską w Sz-nie ) na ten okres próbny- 3 miesięczny- ma jeździć autobus 10 metrowy- nie potrzebuje aż tak wiele miejsca na nawrotkę. Nikt nie mówi ( i zapewne na tę chwilę jest niepotrzebny ), że Mierzyn mają obsługiwać autobusy przegubowe, choć myślę, że w niedalekiej przyszłości tak właśnie będzie.
Dla chcącego nic trudnego, a od dłuższego czasu wydaje mi się, że gmina po prostu idzie na łatwiznę, podpisując nowe umowy z Pks Szczecin, bo " niedasię " inaczej. Da się, wystarczy popatrzeć na inne gminy.
Jak już wspominałem we wcześniejszym poście- najlepszym przykładem jest gmina Kołbaskowo. Teraz pytanie: czy ktoś wie gdzie znajduje się Warnik? Barnisław? Smolęcin? Ja nie wiedziałem, dopóki nie przeczytałem, że dotrze tam komunikacja miejska. Można? Można! Tam gmina jest dla mieszkańca, a nie na odwrót ( płać podatki i nic nie wymagaj )
Mamy 21 wiek i dostępność do sprawnej komunikacji jest priorytetem. Zobaczcie jak zapchana jest Lubieszyńska- i to nie tylko w godzinach szczytu- jeżdżace ciężarówki w stronę granicy, mieszkańcy oraz osoby dojeżdżające do pracy ze Szczecina. Mamy po jednym pasie w jedną stronę, więc tym bardziej trzeba jakoś zachęcić chociaż część osób do przesiadki w KM. A zachęcić może tylko dość częsta i punktualna komunikacja.
Wspomniałeś o Pksie PKS to relikt przeszłości, który jest dla mnie symbolem nieudolności, niepunktualności i buractwa.
Po kilku podróżach wróciłem do jazdy samochodem, ale to już temat na innego posta.
Reasumując - wiem, że to marzenia, ale autobus 89 powinien przejąć trasę PKSu i nawet jeżdżąc co 25 minut miałby spore obłożenie. I stanie się tak- to tylko kwestia czasu, ale coraz częściej wydaje mi się, że nie z tymi władzami, bo zapominają, że wyżej też jest Mierzyn, ale uważają, że tam komunikacja jest niepotrzebna, bo są tam nowe osiedla domków, więc wszyscy mają po samochodzie na głowę...

[ Edytowany 19 lut 2014 : 10:18 ]
Powrót do góry
zygmunt_kotek
20 lut 2014 : 20:45
Zarejestrowany #2407
Dołączył: 22 lip 2013 : 14:36
postów: 13
Zeusik! Znowu bingo!
Powrót do góry
ciekawa
21 lut 2014 : 07:12
Zarejestrowany #20
Dołączył: 25 cze 2008 : 17:37
postów: 31
A mi przypomina to trochę historię znajomej, która pokazała koleżance naszą nową szkołę w Mierzynie i jako komentarz usłyszała: "...ale nie ma basenu? Eee... to kiepsko".
Zeusik skoro jesteś zawodowo związany z komunikacją w Szczecinie, to pewnie wiesz, że autobus miejski do Warnika jeździ 6 razy dziennie, a w weekendy 3 razy. To raczej nie jest fantastyczne rozwiązanie.
Poczekajmy i zobaczymy czy autobusy do Mierzyna będą cieszyły się dużą popularnością. Może się okazać, że będą jeździły na wpół puste.
Autobusy miejskie zamiast PKS w całej gminie i trochę częściej niż 6 razy dziennie? Oczywiście, że byłoby super, ale czy ZDiTM będzie zainteresowane? Wszystko pewnie kwestia kasy...
Powrót do góry
Zeusik
21 lut 2014 : 07:35
Zarejestrowany #3857
Dołączył: 15 lut 2014 : 07:18
postów: 4
ciekawa napisał(a) ...

Autobusy miejskie zamiast PKS w całej gminie i trochę częściej niż 6 razy dziennie? Oczywiście, że byłoby super, ale czy ZDiTM będzie zainteresowane? Wszystko pewnie kwestia kasy...


Jeżeli odpowiednia kasa wpłynie do Zditm-u, za kilometry przejechane na terenie gminy, to autobus pojedzie wszędzie, nawet do Niemiec
Powrót do góry
Zeusik
21 lut 2014 : 09:20
Zarejestrowany #3857
Dołączył: 15 lut 2014 : 07:18
postów: 4
Niektórzy piszą- spokojnie, niech puszczą do Grafitowej i zobaczymy jakie będzie obłożenie. Tylko dlaczego nikt nie napisze, że będzie to niemiarodajne. Ci, którzy mieszkają wyżej- będą dalej jeździć PKSem, bo jaka jest logika, żeby dojeżdżać do Grafitowej KM, żeby później przesiąść się na " Ogórka " z PKS-u?
Powrót do góry
kaktusik12
21 lut 2014 : 16:10
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
Najlepiej to byłoby zlikwidować PKS i za te pieniądze "puścić" miejskie do Lubieszyna. A kiedy będzie normalne połączenie z Mierzyna do Dobrej, bo aby dostać się do Urzędu Gminy trzeba jechać przez miasto...
Powrót do góry
bezi
25 lut 2014 : 10:23
Zarejestrowany #3335
Dołączył: 13 lis 2013 : 20:34
postów: 3
Witam
Tak w ogóle nie powinny mieć miejsca takie dyskusja jak nasze, a to z prostego powodu,że komunikacja w tych czasach powinna być sprawna i jednakowa dla wszystkich mieszkańców. Wymówki typu brak zatoczki czy rzekome niepełne obłożenie także nie powinny ujrzeć światła dziennego. W innych miejscowościach też bywa,że nie ma tłumów w autobusach,a jak się chce to jedną zatoczkę (o ile to można uznać za problem) także się wybuduje, bo to inwestycja służąca społeczności całej wsi.
Powrót do góry
zygmunt_kotek
01 mar 2014 : 16:41
Zarejestrowany #2407
Dołączył: 22 lip 2013 : 14:36
postów: 13
,,Po kilkunastu latach do Mierzyna wrócił autobus miejski ze Szczecina. Jak przypomnieli nam starsi mieszkańcy, w latach 90-tych do naszej miejscowości jeździł autobus linii nr 108, który kursował również do Lubieszyna''. Dziś autobus dojeżdża tylko do połowy wsi a mieszkańców raczej przybyło. Nie ma co, to się nazywa progres. Gratulacje dla władz gminy. Buuuuu.
Powrót do góry
monnatessa
01 mar 2014 : 17:03

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Autobus już jeździ. Miałam okazję przejechać się nim. Zainteresowanie naprawdę jest duże. Miło, czysto, sympatycznie. Fakt, że trasa za krótka, no i bardzo rzadko są kursy. Autobus jedzie z Grafitowej na Gumieńce 7 minut, po czym niemal pół godziny czeka na kurs powrotny. Poza tym duża część odjazdów dosłownie niemal pokrywa się z godzinami odjazdów autobusów PKS.
Mam nadzieję, że zainteresowanie będzie rosło, wówczas kursy będą coraz częstsze a trasa zostanie wydłużona
Powrót do góry
bezi
31 mar 2014 : 09:14
Zarejestrowany #3335
Dołączył: 13 lis 2013 : 20:34
postów: 3
Zygmunt kotek: nic dodać, nic ująć. Chyba to wstyd, żeby takie uwstecznienie w tej kwestii nastąpiło.To nie może po prostu jak dawnej jeździć do Lubieszyna miejski? - na pewno jest to do zrobienia.

[ Edytowany 31 mar 2014 : 09:16 ]
Powrót do góry
Idź do strony   <<       

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System