Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
klapooouszek
23 paź 2011 : 09:24

Zarejestrowany #71
Dołączył: 29 lip 2008 : 15:38
postów: 58
Zamierzacie przystroić dom/ogród/mieszkanie na halloween ? Co myślicie o nadchodzącej modzie z Ameryki? Kilka lat temu widziałam poprzebierane dzieci chodzące po Mierzynie, macie dla nich przygotowane jakieś łakocie ?
Powrót do góry
krecik1207
23 paź 2011 : 09:37

Zarejestrowany #653
Dołączył: 21 paź 2011 : 16:39
postów: 18
Dom jak najbardziej przystroje. Szczegolnie w dynie. Niesamowicie to wyglada, jeszcze jak jest ich duzo. A co do dzieci chodzących po domach to ja jestem przeciwny.
Powrót do góry
krecik1207
23 paź 2011 : 09:40

Zarejestrowany #653
Dołączył: 21 paź 2011 : 16:39
postów: 18
Dom jak najbardziej przystroje. Szczegolnie w dynie. Niesamowicie to wyglada, jeszcze jak jest ich duzo. A co do dzieci chodzących po domach to ja jestem przeciwny.
Powrót do góry
martan
23 paź 2011 : 11:39

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Ja mam na ten temat bardzo mieszane uczucia. Cała oprawa Halloween jest w sumie pozytywna, te przystrojone domy, dzieci poprzebierane proszące o słodycze, niby wszystko jest ok. Jednak z drugiej strony nie podoba mi się to, że znowu ściągamy coś z Ameryki. Czy Polacy nie potrafią wymyślić czegoś sami? My mamy zaraz swoje Święto Zmarłych i robienie tuż przed nim święta takiego jak Halloween wydaje mi się troszkę nie na miejscu.
Powrót do góry
tygrys
23 paź 2011 : 16:32

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Też mam mieszane uczucia, stroj na halloween kupiony bo bal będzie w przedszkolu. Ale przystrajać domu oprócz jednej dyni, nie zamierzam.
Mieszkam w takim miejscu, ze dzieci raczej do mnie nie dotrą
U nas halloween polega tylko na chodzeniu dzieci po domach i zbieraniu cukierkow, a przeciez w Ameryce to cos wiecej. To jest cale święto, historia z tym związana itd... może niedlugo zaczniemy piec indyka na swieto dziękczynienia?
Powrót do góry
klapooouszek
23 paź 2011 : 19:01

Zarejestrowany #71
Dołączył: 29 lip 2008 : 15:38
postów: 58
Ja osobiście uważam, że przystrojenie np. ogrodu jest ok. Fajnie, że są organizowane różne imprezy, bale przebierańców bo to zawsze coś innego. Za to nie podzielam pomysłu żeby dzieci chodziły od domu do domu, trochę strach puścić tak dzieciaki, zresztą ludzie nie są przygotowani na to, że ktoś zapuka do ich drzwi po cukierka, starsze osoby mogą też dziwnie zareagować Plus jest taki, że świecąca co druga latarnia może wprowadzić mroczny klimat na święto Halloween
Powrót do góry
agacia71
23 paź 2011 : 20:46
Zarejestrowany #263
Dołączył: 09 sie 2009 : 17:38
postów: 27
My Polacy zapomnieliśmy o starym polskim obyczaju jakim są zapusty.Jeszcze do tej pory jest on obchodzony w niektórych rejonach kraju. Obyczaj ten polega na tym, że przed dniem wielkiego postu po domach chodzą ,kolędnicy" (nie mylić ze świętami bożego narodzenia) odgrywają scenkę , w zamian otrzymują poczęstunek lub drobne datki .Mamy coś swojego własnego , a wolimy pielęgnować tradycje obcych narodów
Powrót do góry
monnatessa
24 paź 2011 : 21:28

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Dyskusja na ten temat toczy się na naszym forum nie od dzisiaj, temat jest dość kontrowersyjny, a święto - dopóki dotyczy malutkich dzieci w przedszkolu - jest OK, dorośli też potrafią się fajnie bawić, najgorzej jest chyba z rozwydrzonymi nastolatkami. To, co wyrabia młodzież w tę noc, jest po prostu godne pożałowania.
Ja tam wolę nasz tradycyjny dzień Wszystkich Świętych. Mnie to zupełnie wystarcza.
A tu, znalezione przeze mnie na forum, wypowiedzi sprzed lat:
http://www.mierzyn24.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?623
http://www.mierzyn24.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?3269


Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System