Forum

Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin :: Forum :: Ogólne :: Narzekalnia
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Remont ul.Nasiennej - dziwne działania i horror mieszkańców.
Idź do strony   <<        >>  
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
isabel
29 paź 2010 : 18:38

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Panie Zeusie, jak tak czytam Pana posty, to stwierdzam, że chętnie bym Pana poznała osobiście, poniekąd z ciekawości.:P Musi Pan być do bólu konkretnym i zasadniczym człowiekiem. A przez to skutecznym.:)
Powrót do góry
krissmierzyn
29 paź 2010 : 20:27

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
zeus napisał(a) ...

Długo nie dawałem znaku życia bo nie mam czasu na bzdury,żeby było jasne _pojutrze kończy się termin wykonania ulicy Nasiennej . Kto miał racje? Moi oponenci - czekam na jakiś wyraz skruchy! Otóż mili Państwo nie mamy żadnego wpływu na to co w tej gminie się dzieje - to jest zwykła narzekalnia i tak pozostanie. Prosze zobaczyć aktaulną listę radnych i listę osób przygotowujących się do roli radnego na następpną kadencję _ prosze porównać a wnioski same przyjdą.
Krissmierzyn ! Odpowiadam - to , że zwykłe pole po Twoim powrocie do domu nagle zamieniło sie w utwardzoną drogę
to żaden cud . Zamówiłem koparko-spycharkę , zamówiłem tłuczeń i pokonaliśmy niemoc we własnym zakresie i za własne pozbierane od sąsiadów pieniądze w ramach naszego SPOŁECZNEGO KOMITETU. Byłoby pięknie myśleć ,że jest tu jakaś pomoc ze strony gminy bądź ..... (red. wykonawcy Firmy Portal) ale nic podobnego, prawda jest bardzo prozaiczna. Ja już dawno się nauczyłem że mogę liczyć tylko na siebie.


hm,coś mi tu nie gra.Tamtego pamiętnego dnia,rozmawiałem z sąsiadką, która widziała że ten tłuczeń rozsypywała i utwardzała jedna z koparek pracująca na tej budowie...Ale skoro tak piszesz to jestem w szoku,bo myślałem że gmina coś tam ruszyła.
Co do terminu oddania drogi,to właśnie dziś 29.10.2010 powinna być oddana.Ale na stronie głownej już parę dni wcześniej napisano że termin nie będzie dotrzymany i nie ma też nowego terminu.Z tego co obserwuję to dużo im nie zostało,tak więc jeśli tylko pogoda "dopisze" to może jeszcze z dwa tygodnie i skończą.
Co do firmy wykonującej tą inwestycję,to zachodzę w głowę czym gmina się sugerowała wybierając właśnie ich,pewnie najniższą ceną.Brak profesjonalizmu,mają wszystko i wszystkich gdzieś,nie ma z kim rozmawiać.Rozwalają co tylko mogą,kable elektryczne,telekomunikacyjne a nawet rury gazowe.Czy nie było by lepiej,żeby II odcinek wykonała firma co robiła I ? Z tamtą nie było problemów.
Ciekawi mnie tylko jedno,z tego co obserwuje to będą dwa chodniki po obu stronach i ścieżka rowerowa.Czemu więc nie ma ścieżki rowerowej przy pierwszym odcinku?-ktoś wie?

Reasumując,bliżej już niż dalej,poczekajmy i zobaczymy jaki będzie efekt końcowy...

[ Edytowany 30 paź 2010 : 05:58 ]

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
stankiewicz
29 paź 2010 : 20:52
Zarejestrowany #443
Dołączył: 29 paź 2010 : 20:14
postów: 10
Tajemniczy Zeus to facet który nie dostał tego czego chciał a mianowicie - Pan Zeus mocno zabiegał o teren dolegający do jego posesji -to teren rekreacyjny przy ul,Alicji-Nasienna, to teren na którym ma powstać rekreacja dla mieszkańców, a ten Pan jest jego sąsiadem więc chciał od gminy dokupić jeszcze pasek bo będzie hałas, duży ruch i krzyki.ale Radni nie wyrazili zgody ,gdyż w planie jest pas szerokości 4 m oddzielający posesję Zeusa i w tym pasie mają byc nasadzenia zieleni.Gdyby gmina sprzedała 4 m to znowu trzeba następne 4 m odległosci to razem 8 m a teren nie jest tak szeroki. I co robi Zeus. Szkaluje, pomawia, oczernia. Mieszka tu krótko, drogę ma prywatną i ciągle narzeka.Ja też bym chciała aby gmina na mojej prywatnej posesji położyła kostkę. Dobrze że radni nie wyrazili zgody i nie sprzedali terenu który służyć będzie niedługa nam wszystkim, gdyż jak czytałam, teren już przekazano inwestorowi, a trwło to długo, gdyż był to teren ogródków dla nauczycieli, którzy musieli wyrazic zgodę na zamiane terenu, ale teraz już tylko do przodu.
Zeusie, jeszcze nic dla tej miejscowości nie zrobiłeś a masz same wymagania.Sesje radnych są otwarte i to stąd moja wiedza, często jestem na posiedzeniach i temat pasa do sprzedaży był nie raz.Trzymałam kciuki aby radni nie ulegli.



Powrót do góry
stankiewicz
29 paź 2010 : 21:00
Zarejestrowany #443
Dołączył: 29 paź 2010 : 20:14
postów: 10
Co do ul.Nasiennej i przedłużenia remontu-to spytajcie wykonawcę ile sieci jest zrobiona na ..lewo,,bez naniesienia na plany, nic dziwnego że są uszkodzenia a glębokość wykopu-6 m-krasnoludki tych sieci nie położyły.Byle do lata.



Powrót do góry
wicher
30 paź 2010 : 06:36

Zarejestrowany #75
Dołączył: 01 sie 2008 : 09:27
postów: 23
a to cwaniak z tego Zeusa
myśli o sobie i tyle, a kreuje się na społecznika
już wiadomo skąd taka zaciętość i ton wypowiedzi
szkoda pisać...

co do Nasiennej to bardzo współczuję sąsiadom
tak to jest w tym naszym kraju, że przetargi wygrywają firmy z najniższą ofertą, a potem trzeba się z nimi bujać
na miejscu gminy wlepiłbym im porządną karę, tak żeby następnym razem takie firmy pomyślały ze dwa razy zanim wystartują w kolejnych przetargach


[ Edytowany 30 paź 2010 : 06:38 ]

szybki jak wiatr
Powrót do góry
tygrys
30 paź 2010 : 07:06

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Brawo Stankiewicz
w końcu ktoś napisał to, co pewnie niektórzy wiedzą od dawna...
Powrót do góry
zeus
30 paź 2010 : 08:41
Zarejestrowany #402
Dołączył: 14 sie 2010 : 08:19
postów: 17
Moja miła _iva77_ zupełnie mnie nie rozumiesz ! Mam gdzieś wszelkie układy i politykę .To forum jest po to aby ponarzekać , więc to robię. Swoje małe złośliwości i przytyki do mnie zostaw dla kogoś innego. Nie jestem i nie będę w żadnej partii i nie pcham się do koryta! Więc skończ proszę z tymi "podpowiedziami " w stosunku do mojej osoby.
Czas jest zbyt cenny aby marnować go na spory polityczne, choć jak widać tobie się to podoba. Dlatego też życzę wszystkiego najlepszego.
Powrót do góry
stankiewicz
30 paź 2010 : 16:30
Zarejestrowany #443
Dołączył: 29 paź 2010 : 20:14
postów: 10
Zeusie, nie jesteś bogiem aby nam dawać rady. Piszesz o układach a Ty sam nie byłeś, to Ty jako Komitet prowadziłeś wspólną inwestycję i to Ty wybierałeś wykonaw2ców, Ciebie nie obowiązywał przetarg ale gminę tak i to Ty zarzucasz że firma która prowadzi inwestycję na Nasiennej to dziwnym trafem się znalazła. Powinienieś wiedzieć, że gminie wolno wybrać tego, który jest najtańszy-co znaczy nie zawsze dobry, Ale umowę podpisano, i zerwanie tej umowy -to znowu czas i ttd...a czy wiesz że był tam wypadek i prokurator zatrzymał prace, nie Ty tylko umiesz krytykować , jesteś przesiąknięty goryczą. Daj chłopie na luz bo napewno Ci ciążko. Co do polityki, to przeczytaj o kandydatach na radnych - są tu wszyscy i wszyscy są bezpartyjni. Ci ludzie nie mają dyscypliny partyjnej ale Ty wolisz na forum krytykować .Wiesz, szkoda mi Ciebie. Musisz być bardzo samotny. Ja w odróżnieniu od Ciebie interesuję się tym co mnie otacza, chodzę na sesje rady i się uczę a w następnych wyborach wystartuję bo teraz jeszcze za małą mam wiedzę-ale w odróżnieniu od Ciebie - kocham ludzi.Źyczę Ci powodzenia i naprawdę-szkoda lat-uśmiechnij się-jutro będzie lepiej.Zawsze optumistka.



Powrót do góry
stankiewicz
30 paź 2010 : 16:35
Zarejestrowany #443
Dołączył: 29 paź 2010 : 20:14
postów: 10
\zapomniałam teź dodać, że to Ty pierwszy postawiłeś dom, kiedy inni mieli kłopoty- ale mówisz o układach Ty i to Ty masz ciągle pretensje-a mówisz że nie masz czasu. Daj na luz a zobaczysz, że życie jest piękne-kocham kinooooo..........



Powrót do góry
ciekawa
02 lis 2010 : 09:25
Zarejestrowany #20
Dołączył: 25 cze 2008 : 17:37
postów: 31
Przeczytałam cały wątek i ... hmm no cóż. Ja w odróznieniu do Isabel, Pana poznać bym nie chciała... jestem w stanie uwierzyć w to co napisał (a) Stankiewicz, bo podaje wiele konkretów.
Pan się do tych wypowiedzi nie ustosunkował, czyli chyba to prawda.
Powrót do góry
isabel
02 lis 2010 : 19:17

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
W świetle nowych informacji, które pojawiły się na forum, wygląda na to, że mimo cennych w pewnych sytuacjach cech charakteru ze skutecznością u pana Zeusa kiepsko... Być może ze względu na to, że działa głównie we własnym interesie, a może ze względu na sposób bycia...
Powrót do góry
krissmierzyn
02 lis 2010 : 21:21

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
stankiewicz napisał(a) ...

...a czy wiesz że był tam wypadek i prokurator zatrzymał prace,


a możesz podać jakieś szczegóły tego wypadku?,
ciekawość...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
akulak
03 lis 2010 : 22:52

Zarejestrowany #447
Dołączył: 03 lis 2010 : 21:39
postów: 16
Jeśli mowa o zmianach to jeśli są możliwe, a moim zdaniem są to zapraszam na wybory i oddajcie głosy na nowych sąsiadów, którzy liczą na siebie tak jak "zeus" tylko we wspólnej sprawie w nowej radzie gminy...

[ Edytowany 04 lis 2010 : 02:47 ]
Powrót do góry
stankiewicz
03 lis 2010 : 23:07
Zarejestrowany #443
Dołączył: 29 paź 2010 : 20:14
postów: 10
a kim jesteś że zapraszasz na wybory, może kandydujesz to nie ukrywaj sie pod pseudonimem.Podaj swe dane, kto i w czyim imieniu nas zaprasza,Lubię śpiewać lubię tańczyć lubię zapach pomarańcz.Kocham kinooooo...............



Powrót do góry
żaba
04 lis 2010 : 07:05
Zarejestrowany #142
Dołączył: 27 lis 2008 : 12:56
postów: 104
akulak przeczytaj cały wątek ale tak ze zrozumieniem to zobaczysz jak zeus liczy na siebie tzn jak dba tylko o swoje interesy. Jeżeli z Ciebie taki sam kandydat co widzi tylko czubek swego nosa to ja Panu podziękuję. Nie będę zadowolona.... Woję kandydatów z doświadczeniem, życiowym, zawodowym, samorządowym, społecznym.
Wolę to niż młodość, niedoświadczenie, arogancję... Taka refleksja mnie naszła po przejrzeniu listy kandydatów z jednej partii. I szkoda mi że nasza gmina też się upolitycznia bo do tej pory głosowało się na konkretną osobę, partyjne rozgrywki nas nie dotyczyły.

[ Edytowany 04 lis 2010 : 07:14 ]
Powrót do góry
iva77
04 lis 2010 : 13:25

Zarejestrowany #29
Dołączył: 08 lip 2008 : 11:46
postów: 67
Najgorsze jest to, że świeży mieszkańcy, którzy są tu od niedawna, mieszkają na peryferiach Mierzyna, pracują w Szczecinie i tak na prawdę do Mierzyna przyjeżdzają wieczorem, nie wiedzą co się dzieje, nie wiedzą co i kto zrobił tu przez ostatnie 20 lat, jak się Mierzyn zmienił, oni właśnie mają najwięcej do powiedzenia i ciągle narzekają

cały czas do przodu!
Powrót do góry
mieszmierz
04 lis 2010 : 19:18
Zarejestrowany #405
Dołączył: 16 sie 2010 : 22:07
postów: 44
Jęczydło! Prawda jest taka, że "Ci", którzy się tutaj budują inwestują. Społeczne komitety uzbrojenia, na których wymusza się uzbrajanie terenu w infrastrukturę, która nie tylko im jest niezbędna. A te kilkaset tysięcy, które wydał przez WAS krytykowany Komitet na uzbrojenie i za 0 zł przekazał gminie, to nic? Takie wypowiedzi to brak wiedzy lub złośliwość. Jeżeli złośliwość, to rozpacz mnie ogarnia. Z kim budować, tworzyć, rozwijać gminę? Oby nie była to zawiść i nieudolność.
Powrót do góry
paula
04 lis 2010 : 19:24

Zarejestrowany #22
Dołączył: 28 cze 2008 : 15:31
postów: 78
mieszmierz, hmm, też jestem nowa, ale postawę mam trochę inną niż Ty. Wiedzialam gdzie się wprowadzam i jak to wygląda, od nikogo cudu w miesiąc nie oczekiwałam. Spokojnie.
Taka postawa trochę mnie denerwuje.

kto wymyślił odchudzanie!!!
Powrót do góry
żaba
04 lis 2010 : 20:10
Zarejestrowany #142
Dołączył: 27 lis 2008 : 12:56
postów: 104
No tak ... jak zwykle na niewygodne pytania zeus nie odpowiada ale jak zawsze pojawia się jego obrońca...
mieszmierz sam jesteś jęczydło i narzekacz! Skąd wiesz czy my nie się tutaj nie wybudowaliśmy, skąd wiesz czy nie zainwestowaliśmy w infrastukturę i także nie przekazliśmy jej gminie. Nikt nie krytykuje waszego komitetu ale sami tutaj nie jesteście. Wielu z nas jest w podobnej sytacji a nie stosuje takiego pieniactwa.
Powrót do góry
akulak
04 lis 2010 : 20:20

Zarejestrowany #447
Dołączył: 03 lis 2010 : 21:39
postów: 16
stankiewicz napisał(a) ...

a kim jesteś że zapraszasz na wybory, może kandydujesz to nie ukrywaj sie pod pseudonimem.Podaj swe dane, kto i w czyim imieniu nas zaprasza,Lubię śpiewać lubię tańczyć lubię zapach pomarańcz.Kocham kinooooo...............

Skoro zapytałaś to odpowiem.To, że lubię tańczyć to wiedzą wszyscy moi znajomi, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi to a propo śpiewania . Nigdy przed nikim się nie ukrywałem. W moim niku jest pierwsza litera imienia i nazwisko. Tak jak nazwa forum wskazuje jestem sąsiadem (kandydującym).
Czytając wasze posty na forum doszedłem do wniosku, że są tu osoby, które mają chęć i trochę czasu na rozmowy na temat wspólnych problemów.
Nie mam zamiaru nikogo oskarżać ( jak to robią politycy) ani chwalić po kilku wypowiedziach na forum o nazwie narzekalnia. W imieniu części sąsiadów i swoim też, zaprosiłem do wyborów . Podałem link do strony z informacjami o (sąsiadach) zarejestrowanych kandydatach na radnych, lecz niestety nie doczytałem regulaminu forum i link został usunięty ze względu na to, że mierzyn24.pl ma oddzielną usługę na takie linki (może zlecimy tą usługę)
Nie jesteśmy ludźmi żadnej partii, ani obecnie rządzącej pani wójt.
Wiecie czemu tak mało jest kandydatów, że wielokrotnie są ci sami radni?
Moim skromnym zdaniem dlatego, że poza osobami partyjnymi i tymi z poprzedniej władzy mało kto chce się narażać na publiczne oskarżenia. Przykład pani żaba i pani iva77 po jednym moim poście. Ja nie narzekam tylko działam (" liczę na siebie i nie tylko tak jak "zeus" tylko we wspólnej sprawie").
Pozdrawiam.
Może moderator tego nie wytnie.
Powrót do góry
paula
04 lis 2010 : 20:37

Zarejestrowany #22
Dołączył: 28 cze 2008 : 15:31
postów: 78
ok, akulaku, tylko pytanie jak dużą wiedzę posiadasz chociażby na temat gminy, w której mieszkasz jak mniemam, krótko? Dlaczego sądzisz, że to własnie nowi mieszkańcy są w stanie coś zmienić?
DLaczego nie ufać tym, którzy tu działają od kilku dekad i znają Gminę i jej problemy?

CO do publicznego narażania sie, to na pewno, jest to najgorsza robota pod słońcem, bo nigdy nikomu nie dogodzisz. Osoba publiczna musi się z tym liczyć, i rozumiem, że nie każdy chce.

kto wymyślił odchudzanie!!!
Powrót do góry
akulak
04 lis 2010 : 21:40

Zarejestrowany #447
Dołączył: 03 lis 2010 : 21:39
postów: 16
paula napisał(a) ...

ok, akulaku, tylko pytanie jak dużą wiedzę posiadasz chociażby na temat gminy, w której mieszkasz jak mniemam, krótko? Dlaczego sądzisz, że to własnie nowi mieszkańcy są w stanie coś zmienić?
DLaczego nie ufać tym, którzy tu działają od kilku dekad i znają Gminę i jej problemy?

Zamiast akulaku wolałbym Arku.
Nie twierdzę, że tylko nowi mieszkańcy mogą coś zmienić.
Ludzie którzy działają od kilku dekad z pewnością mają i będą mieli zaufanie tych którym jest OK.
Osobiście znam wiele rodzin, które są od paru lat mieszkańcami naszej gminy i znają doskonale różnice między innymi gminami a naszą.
Są to ludzie którzy wiele spraw by zmienili lecz odzew na pisma do gminy jest znikomy.
Wiele rodzin mieszkających po kilkanaście lat straciło już wiarę w możliwość znaczącej poprawy.
Moim zdaniem do rady gminy powinny trafić osoby z fachową wiedzą na temat zagadnień wymagających zdecydowanej poprawy w obrębie całej gminy i mają wizję na i ich poprawę.
Jest wielką sztuką przygotować przetarg na roboty drogowe lub modernizację wodociągów nie mając odpowiednich fachowców pod ręką.
A stan faktyczny: mnóstwo osób narzeka ( pism już nie pisze), że złe drogi, brak chodników, brak autobusów, słaba lub wręcz skandaliczna jakość wody, zaniki prądu , brak przedszkoli i szkół, brak dofinansowania do przedszkoli w Szczecinie dla naszych dzieci z gminy itd.
Powrót do góry
żaba
04 lis 2010 : 21:51
Zarejestrowany #142
Dołączył: 27 lis 2008 : 12:56
postów: 104
akulak nie ma co się obrażać. Działaj - powodzenia
tylko bądź ostrożny z krytykowaniem bo najzwyczajniej w świecie możesz nie być zorientowany w tym co inni radni przez wiele lat robili.
A tak poza tym (tak w ramach wytłumaczenia się o oskarżanie) przeczytaj swój pierwszy post a potem drugi - zwróć uwagę na podkreślenie. Posty się różnią - prawda? Ich odbiór może być inny? Może. I ja właśnie tak go zrozumiałam. Intencję miałeś inną a wyszło jak wyszło, zwykły błąd pisarski a jak wiele zmienia. Sorry
Powrót do góry
mieszmierz
04 lis 2010 : 23:13
Zarejestrowany #405
Dołączył: 16 sie 2010 : 22:07
postów: 44
Najdziwniejsze jest, że najwięcej do powiedzenia na temat problemów, z którymi borykają się mieszkańcy ul. Nasiennej i sąsiednich mają Ci, którzy mieszkają z dala i nie muszą codziennie od wielu miesięcy przedzierać się do domu przez błoto.
I jeszcze raz do Szanownej E. Stankiewicz. Skoro jest taka konkretna proszę o przykłady nielegalnych sieci. Dzisiaj napisałem na Twoim poście, że takie sieci należy wycinać. Kto takie sieci układa? Kto przejmuje w użytkowanie. Z Twoich słów wynika, że Zakład Gazowniczy, Enea lub wodociągi przyjmują do eksploatacji jakieś nielegalne sieci. Pracuję w tej branży od kilkudziesięciu lat i takich bzdur jeszcze nie słyszałem. Takie sieci należy wycinać i na pewno żaden z legalnych dostawców mediów nie będzie się o nie upominał. Przecież w naszym wspólnym interesie (ludzi uczciwych) jest to, aby nikt nie kradł prądu, wody lub gazu, gdyż wtedy zapłacimy za to my, uczciwi odbiorcy. Prościej nie potrafię tego opisać. Proszę o konkrety. I jeszcze raz: Nie naprawiajcie nielegalnych sieci. WYCINAĆ, WYCINAĆ I JESZCZE RAZ WYCINAĆ!!!
Powrót do góry
akulak
04 lis 2010 : 23:13

Zarejestrowany #447
Dołączył: 03 lis 2010 : 21:39
postów: 16
Dziękuję za zrozumienie.
Nie myli się tylko ten co nic nie robi
Powrót do góry
Idź do strony   <<        >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System