Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
Amfitrion
28 lis 2013 : 22:22

Zarejestrowany #180
Dołączył: 20 lut 2009 : 11:18
postów: 38
Dzień dobry!

Pojawił się na stronach mierzyn24.pl zarys budżetu gminy na 2014 rok. Głównie drogi (i dobrze tylko chyba większość, jeśli nie wszystkie, w nowych częściach Mierzyna, więc rodowici mierzynianie będą znów zawiedzeni).
Mnie martwią 2 rzeczy w tym budżecie:
1. Planowany deficyt na poziomie 3,5 mln złotych
- czy nie lepiej poczekać z jakąś inwestycją niż się zadłużać?
2. 700 000 złotych na ekrany akustyczne przy Mierzyniance.
- czy ona będzie ogrodzona dookoła? Na moje oko w hałasogennej strefie stoi około 7 domów, czyli po 100 000 na dom! Uważam to za niegospodarne. Rozumiem, że kilka miesięcy w roku w określonych godzinach bywa tam głośno i może być to uciążliwe dla okolicznych mieszkańców, ale, przepraszam bardzo, chyba oglądali przed postawienia domu plany zagospodarowania przestrzennego. Hałas nie występuje w godzinach powszechnie uznawanych za cisze nocną.
Czy mieszkańcy tych domów będą partycypować w większym stopniu niż ja w budowie tego wyciszenia? Bo jeśli już, to tak powinno być. A może niektórzy w ogóle nie będą partycypować, bo nie są zameldowani w gminie Dobra?

A Wam jak się podoba plan budżetu?

PS Niestety nie mogłem być na zebraniu wiejskim, może ktoś z Forumowiczów był i mógłby się podzielić spostrzeżeniami? Czy były na nim poruszane powyższe kwestie?

Pozdrawiam,
Amfitrion
Powrót do góry
krissmierzyn
29 lis 2013 : 14:56

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Pewnie mieszkańcom przy mierzyniance zostanie naliczona opłata adiacencka...

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System