Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
wesoły
26 cze 2013 : 18:03
Gość
Witam. Dzisiaj na CB usłyszałem, że Gmina Dobra kupiła sobie fotoradar za bagatela 400 tys PLN. Jeśli to prawda to już niedługo straż gminna rozpocznie polowanie, żeby inwestycja szybko się zwróciła.
Powrót do góry
kaktusik12
26 cze 2013 : 18:53
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193

Powrót do góry
krissmierzyn
26 cze 2013 : 19:02

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608




We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
monnatessa
26 cze 2013 : 22:08

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Powrót do góry
krissmierzyn
01 lip 2013 : 07:33

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Widzieliście,jak pięknie gmina położyła na ulicy Topolowej asfalt ,swoją drogą ciekaw jestem kto odbiera takie fuszerki od wykonawcy.Ale najlepsze jest to,że od razu pojawił się znak "fotoradar"-możliwy pomiar na odcinku 500 metrów...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
żaba
01 lip 2013 : 12:28
Zarejestrowany #142
Dołączył: 27 lis 2008 : 12:56
postów: 104
No niestety widzieliśmy...maskara...

Polecam kontakt z Panem (tel. 311 33 81) który odpowiada za inwestycje. Rozmawiałam dzisiaj i przekazałam swoje uwagi. Są przed odbiorem tego "remontu" więc jest szansa na poprawę tej fuszerki...
Powrót do góry
krissmierzyn
01 lip 2013 : 13:10

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Możemy mieć jedynie nadzieję,że to pierwsza warstwa asfaltu i teraz położą na to tzw.warstwę ścieralną i będzie lotnisko,nie chciałbym się mylić...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
kaktusik12
01 lip 2013 : 13:34
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
A na tych multach niskie samochody się zawieszają...:(
Powrót do góry
wesoły
30 lis 2013 : 19:37
Gość
Na ul. Topolowej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h - strefa zamieszkania. Trochę dziwne bowiem na bocznych uliczkach o zdecydownie gorszej nawierzchni jest ograniczenie do 40 km/h i tam domy stoją bliżej ulicy. Mimo słabego oznakowania faktycznie jest ograniczenie do 30. Przekonał się o tym mój znajomy, który otrzymał fotkę ze Straży Gminnej za prędkość 51 km/h z propozycją 100 zł i 4 pkt. Po artykułe na temat ustawiania fotoradaru na Topolowej szef straży wypowiedział się, że głównym celem wystawiania patrolu ze śmietnikiem jest polowanie na ciężarówki, a dla osobowych aut tolerancja na fotoradarze ustawiona jest plus 25 km/h. Powinien wtedy strzelać powyzej 55 km/h.
Chyba trochę się rozminął z prawdą. Wychodzi faktyczny powód zakupu śmietnika - podratowanie gminnej kasy. Nam pozostanie jeżdzić 30 na godzinę po Topolowej, lub słuchać CB, ew. wydrukować sobie grafik polowań z fotką.
Powrót do góry
mieszkanka
05 sty 2014 : 17:43
Zarejestrowany #1881
Dołączył: 24 maj 2013 : 14:06
postów: 5
Witam, na ul.Topolowej obowiązuje strefa ograniczonej prędkości do 30km,a więc wszystkie uliczki w pobliżu Topolowej czyli do momentu odwołania jej przez odpowiedni znak, dodatkowo na niektórych uliczkach ustawiono znak informujący o wjeździe w strefę zamieszkania, tak dla przypomnienia tam obowiązuje prędkosc max.20 km i wyjeżdzając z takiej strefy jesteśmy włączającym się do ruchu to bardzo ważne bo niestety wielu kierowców o tym zapomina.Co do radaru Straży Gminnej to osobiście bardzo popieram taką inicjatywę jako poskramiacz kierowców z ciężką nogą, u naszych zachodnich sąsiadów tez są radary, a tam odnosi się wrażenie, że szalonych kierowców jest 10%, niestety u nas normalnych kierowców jest 10%. Musi być jakiś sposób na szaleńców,a najlepszy to uderzyć po kieszeni.
Powrót do góry
kasiamierzyn
13 sty 2014 : 18:25
Zarejestrowany #3086
Dołączył: 09 paź 2013 : 16:44
postów: 15
no jasne, to może lepiej wysiąść i pchać ten samochód....przynajmniej paliwa nie spali a tępo to samo.! nie starczyłoby 40 ? a potem wyjeżdżają takie żółwie z mierzyna i jadą blokując pół Szczecina. i jeszcze zaparkują sobie na lidlu w poprzek na dwóch miejscach. a potem się dziwią, że z ZPL się śmieją...
Powrót do góry
krissmierzyn
14 sty 2014 : 07:34

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
A kto się śmieje z ZPL i dlaczego ?


We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
tygrys
17 sty 2014 : 11:38

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Haha, a to dobre ja znam takich baranów z rejestracją ZS Albo i gorszych
Ale myślę ze to nie rejestracja czyni z człowieka osła, który na drodze się zachować nie umie


[ Edytowany 17 sty 2014 : 11:42 ]
Powrót do góry
krissmierzyn
17 sty 2014 : 12:23

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608




We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
mieszkanka
19 sty 2014 : 14:25
Zarejestrowany #1881
Dołączył: 24 maj 2013 : 14:06
postów: 5
Prawo o Ruchu Drogowym jest takim samym prawem jak to, które nazywa się Prawem Karnym i zawiera w sobie ograniczenia dla obywatela do popełniania wykroczeń i przestępstw, jeżeli nie zgadzamy się na kradzieże, napady itd i oczekujemy, że policja czy straż gminna powstrzyma bandytów lub ich srogo ukaże, to dlaczego oburzamy się kiedy te same służby powstrzymują lub karzą bandytów drogowych( niestety ale trzeba takich nazwać po imieniu bezwzględu na płeć), gdyż każdy kto łamie prawo jest przestepcą.
Co do rejestracji ZPL to raczej brak umiejętności prowadzenia pojazdu w stopniu chociaż dostatecznym ludzi pochodzących z miejscowości graniczących z dużymi miastami wywołuje takie skojarzenia, bo można to zaobserwować jeżdząc po Szczecinie jak poruszają sie pojazdy z rejestracjami ZPL, ZGR ZPY, ZST itd długo by wymieniać, oczywiście i kierowcy z ZS tez muszą się wiele uczyć. Po prostu podsumowując w Polsce 10% kierowców potrafi jeździć, 40% jeździ, a 50% nie powinno nigdy wsiąść za kierownicę.
Powrót do góry
tygrys
20 sty 2014 : 07:13

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Dziwna teoria , naprawdę. Ubaw od rana

Prawo jazdy robi się w Szczecinie, zazwyczaj codziennie każdy mieszkaniec Mierzyna wsiada do samochodu i jedzie do Szczecina, twierdzisz że nie umieją jeździć bo mieszkają w Mierzynie lub innych wsiach, miasteczkach itd? Wybacz, to po prostu głupota
A co jeśli ktos mieszkał w Szczecinie, a teraz mieszka w Mierzynie i zmienił rejestracje? Może to że jeżdżą ostrożniej, świadczy o tym, ze nie znają miasta? Bo to samo można powiedzieć o kierowcach z rejestracją PO, GD czy inną w naszym miescie. Ty zapewne jak pojedziesz do Warszawy także będziesz wyzywana od nieumiejących jeździć, chociażbys miała rejestrację ZS.

A tak na marginesie, do której grupy się zaliczasz?
Powrót do góry
Mictla
22 sty 2014 : 09:46
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
Tygrys, dobrze mówisz Też się uśmiałam! To nie znaczek na rejestracji świadczy o umiejętnościach kierowcy więc teorie "mieszkanki" są idiotyczne do granic możliwości. Ja mieszkam teraz w Mierzynie ale całe życie byłam Szczecinianką i nadal mam zresztą rejestrację ZS więc jestem jak farbowany lis ) Dla pani "mieszkanki" będę super kierowcą tylko dlatego że mam ZS? A mój mąż ma już ZPL więc, oj... jest beznadziejny za kółkiem? To że ktoś z innych miejscowości jeździ po centrum Szczecina wolniej nie znaczy że jest beznadziejnym kierowcą ale że może szuka jakiegoś miejsca, nie zna ulic a gps-a brak itp i wystarczy trochę inteligencji, wyrozumiałości i ŻYCZLIWOŚCI dla takiej osoby i zamiast trąbić i złorzeczyć pod nosem jaka to ja jestem wspaniała za kierownicą a inni to debile, wystarczy go przepuścić na ulicy jak sytuacja tego wymaga. Jeździłam trochę po Polsce i często kierowcy jak widzieli obcą rejestrację to traktowali bardziej pobłażliwie i często pomagali (oprócz Warszawy...
"mieszkanko" czasem warto pomyśleć dwa razy nim napisze się bzdury...

Mictla
Powrót do góry
grześko
24 sty 2014 : 13:56

Zarejestrowany #173
Dołączył: 19 lut 2009 : 11:36
postów: 32
Codziennie - min. 2 razy dziennie - jeżdżę Topolową i uważam, że 30km/h na prostym, odsłoniętym odcinku (Welecka-Macieja) ulicy z chodnikiem nieprzylegającym do jezdni to farsa.
Jadąc tam 40 czy 50 nie uważam się ani za bandytę ani za przestępcę.
I zgadzam się z "kasiamierzyn", że samochody wymyślono by ludzi wozili a nie by były przez ludzi pchane.

Czy ktoś może orientuje się, skąd się wzięło tutaj takie ograniczenie?
Dalej w kierunku Łukasińskiego specjalnie szybciej niż 30 jechać się nie da, ale zrobienie z całej Topolowej "strefy 30" to przesada.

grześko
Powrót do góry
krissmierzyn
24 sty 2014 : 14:07

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Pewnie ktoś "ważny" przy niej mieszka.To tak jak progi zwalniające na ul.Wierzbowej w Szczecinie.



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
BRZYDULA
24 sty 2014 : 23:00

Zarejestrowany #765
Dołączył: 21 kwi 2012 : 15:27
postów: 7
Ważny czy nie, moim zdaniem ul. Topolowa nadaje się do Księgi Rekordów Guinessa. Mieszkam w rejonie od niedawna, jeżdżę po różnych miastach Polski, ale takiej farsy na drodze to nie widziałam nigdzie. To nie jest ulica- te pagórki, spowalniacze, "leżący policjanci" i inne (każdy niech nazwie to jak chce) to jakaś paranoja, kpina z kierowców. Omijam ul. Topolowa nawet jeżeli muszę nadrobić kilometrów, chociaż nie należę do "piratów drogowych", to tracę cierpliwość. Nie wspomnę już o jakichś sportowych, niskich autach, zawieszą się na super wykonanych pagórkach i klops.
A co do odcinka Welecka- Macieja, wyłapałam fotkę. Na 30 jechałam 50/h i 4 punkciki wskoczyły- ŻARTY JAKIEŚ, auto się "turlało" i od razu mandat!!!
Teraz już się tylko "turlam", proszę nie trąbić
Powrót do góry
krissmierzyn
25 sty 2014 : 12:06

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Też omijam szerokim łukiem ul.Topolową,chociaż miałbym bliżej do domu,nadkładam drogi i jadę ul.Łukasińskiego...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
wesoły
26 sty 2014 : 18:53
Gość
"Mieszkanka" popisuje się znajomością prawa. Jednak ponad literą prawa zawsze powinien być jego duch. Ograniczenie prędkości do 30 km/h na tym asfaltowym odcinku Topolowej jest błędem. Na tym dziwacznym odcinku z polbruku i tak szybciej jechać się nie da. Dlatego ustawianie fotoradaru na dobrym odcinku drogi z oraniczeniem do 30 km/h jest zwyczajnie nie na miejscu. Straż Gminna z premedytacją wybrała ten odcinek, żeby tanim kosztem sie obłowić. To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem bo na Topolowej wypadków po prostu nie ma. Stanowczo protestuję również przeciwko stwierdzeniu, że w Polsce 90% kierowców to piraci drogowi. Dużo jeżdżę i naprawdę tak źle nie jest. Na idiotów nic nie można poradzić i fotka ze śmietnika nic nie pomoże. Bedą jeździć ber uprawnień.
Powrót do góry
krissmierzyn
27 sty 2014 : 07:53

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Straż biznesowo-wiejska...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
grześko
27 maj 2014 : 07:36

Zarejestrowany #173
Dołączył: 19 lut 2009 : 11:36
postów: 32
Coś chyba drgnęło w temacie...
www.solectwo.mierzyn.eu a dokładnie:
zniesienie-ograniczenia-predkosci-na-ul-topolowej

Sporo się dzieje - ciekawy jest rok, w którym są wybory

grześko
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System