Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
Tola
08 wrz 2012 : 09:18
Zarejestrowany #627
Dołączył: 13 wrz 2011 : 13:39
postów: 14
czy ktoś otrzymał pismo z gminy w sprawie wzrostu wartości nieruchomości przy ul. Nasiennej ? gmina nalicza opłatę adiacencką. Ewenement na skalę krajową gdzie wartość nieruchomości spada a u nas rośnie.
Powrót do góry
krissmierzyn
10 wrz 2012 : 18:49

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Właśnie dziś odebrałem pismo od samej p.wójt gminy Dobra.Narazie jestem w szoku,jak poczytam to cosik napiszę.
Póki co, prośba do wszystkich mieszkańców ul.Nasiennej,dajcie znać jak odebraliście pismo z gminy na temat opłaty adiacenckiej,przypuszczam że szykuje się gruba przeprawa...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
Tola
13 wrz 2012 : 19:23
Zarejestrowany #627
Dołączył: 13 wrz 2011 : 13:39
postów: 14
w międzyczasie zapoznaliśmy się z tą uchwałą i wygląda na to, że gmina Dobra zamierza naliczyć 1% od wzrostu (różnicy) wartości nieruchomości. Zastanawia nas tylko fakt, że akurat od tego czasu kiedy oddano drogę do użytku wartość nieruchomości w całej Polsce spada a nasza gmina na pewno nie jest wyjątkiem Od około 3 lat jest niezmienny spadek. Co chcą w takim razie szacować ? trzeba będzie bardzo uważać bo może być próba sztucznego podwyższania wartości nieruchomości. chyba, że ktoś chce dać zarobić jakiemuś rzeczoznawcy. Poza tym dziękuję za taką jakośc życia od kiedy otworzyli tą ulicę i jeżdżą nią ciężarówki. a i innych wariatów też nie brakuje. Zamiast próbować jeszcze nam dokopać może gmina powinna ułożyć jakieś ograniczniki prędkości na tej ulicy.
Powrót do góry
krissmierzyn
14 wrz 2012 : 08:31

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Należy się "cieszyć",że gmina naliczy tylko 1% opłaty bo mogła naliczyć max.50% i wtedy byłby płacz.
Z tego co wiem operaty szacunkowe są już gotowe i niedługo dostaniemy pismo o możliwości zapoznania się z nim.
Następnie w ciągu 14 dni trzeba będzie wpłacić wyliczoną kwotę na konto gminy.Kwoty nie są duże,adekwatne do pow.nieruchomości,nie ma sensu rozkładać to na raty proponowane przez gminę,bo to wiąże się z wpisem hipoteki.
Co do ul.Nasiennej,jej wykonania,oznakowania i sposobu poruszania się większości pojazdów-to osobny temat,i temat rzeka,pocieszające jest to że,coraz częściej widać policję lub straż gminną dokonującej pomiaru prędkości.



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
Tola
15 wrz 2012 : 09:25
Zarejestrowany #627
Dołączył: 13 wrz 2011 : 13:39
postów: 14
dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili, że gmina wydała jeszcze jedną uchwałe i zamierza naliczać 10 %. sprawdzamy to teraz. dziwne jest, że operaty szacunkowe są już gotowe. Z tego co wiemy rzeczoznawca powinien się z nami umówić i obejrzeć nieruchomość, wypytać nas o wszystko i wziąć to pod uwagę. Nie wiem jeszcze co oszacowano dla naszej nioeruchomości, ale już mi się sposób podejścia do sprawy nie podoba. Od rzeczozanwców oczekuje się skrupulatności i dokładności. Zobaczymy co z tego wyniknie. P.S. kiedy oni mierzą prędkość-ja jeszcze nikogo nie widziałam ?
Powrót do góry
krissmierzyn
16 wrz 2012 : 19:12

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Rzeczoznawca nie musi się umawiać z nami i wypytywać...bo w sumie to o co miałby pytać,ziemia jest ziemia,bierze wartośc przed budową i wartość po budowie drogi i szacuje.
Ciekawi mnie za to ta nowa uchwała w wysokości 10%,czy to też w sprawie ul.Nasiennej ??? Z jakiego źródła ta informacja,bo chciałbym to sprawdzić.Jeśli to prawda,to już robi się nie wesoło.
Jeśli chodzi o ruch na Nasiennej to sam osobiście widziałem jak kontrolowali prędkość,było to przed wakacjami,nakładają też mandaty za parkowanie na ścieżce rowerowej i chodniku.



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
Tola
16 wrz 2012 : 19:42
Zarejestrowany #627
Dołączył: 13 wrz 2011 : 13:39
postów: 14
uchwała nr XI/171/11 z dnia 29.12.2011. Nasz znajomy to odnalazł. Czytałam, że uchwała musi być zatwierdzona przed rozpoczęciem inwestycji więc sądzę, że ta uchwała nie ma mocy prawnej. Droga została oddana do użytku przecież już dawno. Jeśli ma Pan możliwośc sprawdzenia tego to proszę dać nam też znać. My ze swojej strony też postaramy się to sprawdzić. Co do prędkości to może po prostu nie widzieliśmy

[ Edytowany 16 wrz 2012 : 19:43 ]
Powrót do góry
krissmierzyn
17 wrz 2012 : 07:39

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Tola napisał(a) ...

uchwała nr XI/171/11 z dnia 29.12.2011. Nasz znajomy to odnalazł. Czytałam, że uchwała musi być zatwierdzona przed rozpoczęciem inwestycji więc sądzę, że ta uchwała nie ma mocy prawnej. Droga została oddana do użytku przecież już dawno. Jeśli ma Pan możliwośc sprawdzenia tego to proszę dać nam też znać. My ze swojej strony też postaramy się to sprawdzić. Co do prędkości to może po prostu nie widzieliśmy



Dokładnie tak jak Pani napisała...
Nas obowiązuje poprzednia uchwała,która mówi o 1% opłaty adiacenckiej. W/w uchwała z 2011 roku będzie miała zastosowanie przy nastęnych tego typu inwestycjach.
Ja już dostałem awizo z gminy,pewnie o możliwości zapoznania się.
Jeśli chodzi o kontrole prędkości,to akurat stali przy mojej posesji,generalnie mogliby bywać częściej.




We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
myszka
18 wrz 2012 : 12:38

Zarejestrowany #959
Dołączył: 18 wrz 2012 : 12:28
postów: 1
ja otrzymałam już pismo zawiadamiające że zostały zebrane dowody uzasadniające nałożenie takiej opłaty,są do wglądu w gminie, jutro się tam wybieram
Powrót do góry
krissmierzyn
19 wrz 2012 : 12:59

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
To napisz "myszko" w co "wglądnełaś"...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System