Forum

Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin :: Forum :: Ogólne :: Sąsiedzi i ich sprawy
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Przedszkola w Szczecnie dla mieszkańców gmin ościennych
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
czadbastian
07 maj 2012 : 08:17
Zarejestrowany #353
Dołączył: 11 mar 2010 : 19:46
postów: 8
Witam serdecznie.Czy ktoś wie jakie przedszkola państwowe w Szczecinie patrzą łagodniej na dzieci spoza? Czy ktoś ma doświadczenie w boju odnośnie oddania dziecka do państwowej placówki będąc zameldowanym w Mierzynie?
Powrót do góry
monnatessa
09 maj 2012 : 22:27

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Kiedy się tu przeprowadziliśmy ze Szczecina sytuacja była jasna - w Mierzynie nie było ani jednego przedszkola publicznego (prywatnego chyba tez nie), a gmina dofinansowywała pobyt dziecka w przedszkolu w Szczecinie. Wystarczyło tylko dostarczyć do przedszkola, podpisane przez wójta, zaświadczenie o tym fakcie, które to bez problemu można było otrzymać w Urzędzie Gminy w Dobrej.
Wiem też, ze niektórzy radzili sobie przemeldowując swoje dzieci na czas rekrutacji do dziadków mieszkających w Szczecinie, a potem szybciutko to odkręcali.
Ale to było jakieś 10 lat temu, jak jest teraz - nie wiem.
Powrót do góry
czadbastian
10 maj 2012 : 07:32
Zarejestrowany #353
Dołączył: 11 mar 2010 : 19:46
postów: 8
Dofinansowanie polega na obligatoryjnym otrzymywaniu pieniążków z gminy na każde dziecko w placówkach państwowych oraz niepublicznych prywatnych po wcześniejszym zgłoszeniu do właściwego urzędu.Ostatnio rozmawiałem z kierowniczką w Dobrej i wiem jak to wygląda.Sądziłem, że skoro gmina daje dofinansowanie dla dziecka w prywatnych placówkach bo godziny otwarcia w publicznych placówkach w naszej gminie nie pokrywają się z moim rozpoczęciem pracy oraz żony i jesteśmy zmuszeni dać dziecko do prywatnego przedszkola lub placówki przedszkolnej to czesne będzie pomniejszone o tą właśnie kwotę.Nic bardziej mylnego.Kwota idzie obligatoryjnie jeśli właściciel przedszkola zgłosi ten fakt do gminy bo wynika to na podstawie jakiegoś przepisu.Prawdopodobnie pieniądze na dofinansowywanie musiały by iść z puli pomocowej czy zapomogowej.Można oczywiście kombinować i meldować się w szczecinie u rodziny ale w moim przypadku wykrycie tego oszustwa rodziło by na pewno konsekwencje.W naszej gminie są trzy punkty przedszkolne. Jeden w skarbmierzycach,drugi na bezrzeczu a trzeci chyba w dołujach.W skarbmierzycach jest czynny od 8.00 a w pozostałych od 7.00. Polityka prorodzinna w pełnej krasie.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System