Forum

Idź do strony       >>  
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
BasiaB
29 mar 2012 : 06:01
Zarejestrowany #722
Dołączył: 29 mar 2012 : 05:35
postów: 5
Witam serdecznie. Ostatnio byłam gościem w "restauracji Fawilla". Zamówiłam posiłek, najzwyklejsze spaghetti bez udziwnień. Przyznam szczerze że smakowało dziwnie, mięso tłuste jakieś, sprawiało wrażenie jakby pływało w tłuszczu a sos jakby ze słoika.

[część postu została usunięta - moderator]


[ Edytowany 30 mar 2012 : 14:48 ]
Powrót do góry
Salvador80
29 mar 2012 : 08:29
Zarejestrowany #525
Dołączył: 28 lut 2011 : 14:21
postów: 36
Są Restauracje i restauracje. Prawda jest taka że najlepsze jedzenie jest zrobione przez siebie według własnego gustu i smaku. Albo otworzyć własny lokal i chodzić tam na obiady.
Powrót do góry
tygrys
29 mar 2012 : 09:51

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
W dobie kryzysu, każdy orze jak może :/

Ale jeśli znajdzie się kilku takich niezadowolonych klientów, więcej na tym straci jak zyska, bo nic się tak szybko nie roznosi jak złe wieści i opinie.
Powrót do góry
BasiaB
29 mar 2012 : 10:24
Zarejestrowany #722
Dołączył: 29 mar 2012 : 05:35
postów: 5
Do salvador: zgadza się że są różne lokale gastronomiczne lepsze i gorsze...

[część postu została usunięta - moderator]

...faktycznie jest doda kryzysu i "każdy orze jak może" więc nie wiem czy skuszę się niskimi cenami i odwiedzę jeszcze raz ten właśnie lokal.

[ Edytowany 30 mar 2012 : 14:49 ]
Powrót do góry
iwones
29 mar 2012 : 13:47
Zarejestrowany #100
Dołączył: 07 wrz 2008 : 14:52
postów: 10
Pozdrawiam panią BasiaB ZA JEJ DOMYSŁY !. Jestem dość częstym gościem i potrawy tam serwowanie są naprawdę dobre smakowo i pewniej jakości.Czy są ekologiczne i od prywatnych hodowców tego nie wiem ale nic o tym nie ma w ulotkach ani na stronie, że zajmują się ekologiczną żywnością.Z tego co wiem zaopatrują się w mięso w hurtowni "Byk" w Mierzynie i myślę, że nie jeden kupuje produkty w ich sklepach firmowych..A jeśli chodzi o nieuczciwe podejście do klienta to czy pani zaglądała w lodówki na kuchni w tejże restauracji, ze ma pani prawo pisać o nieuczciwym podejściu .Mają tu najlepszą pizzę w okolicy .Jestem pewna że znajdzie się tu wielu co powiedzą że jedzenie im bardzo smakuje i będą tacy co nie.Każdy przecież ma inny smak( będzie 100 osób i każdemu ta sama potrawa może inaczej smakować) i gust.Na podstawie jednej opinii nie można stwierdzić że to zły lokal.
Ps.
Jeśli o mnie chodzi to kupuję jedzenie w marketach (Netto, Biedronka itd.), a skoro pani zdaniem produkty kupowane w Lidlu, Netto czy Biedronce są tak "niskiej wartości zarówno estetycznej jak i smakowej" to dlaczego robi pani tam zakupy?

[ Edytowany 31 mar 2012 : 07:50 ]
Powrót do góry
BasiaB
29 mar 2012 : 18:39
Zarejestrowany #722
Dołączył: 29 mar 2012 : 05:35
postów: 5
Również pozdrawiam panią IWONES!!!! Wydaje mi się że Pani nie doczytała postu lub ma Pani zapędy pieniacze. Wyraźnie napisałam że poczułam się oszukana przez personel w konkretnej sprawie, i do Pani wiadomości mam wykształcenie gastronomiczne i znam się na prowadzeniu restauracji, zaznaczam, restauracji. Szanujący się restaurator nie oszukuje swoich gości tylko serwuje dania takie jakby gotował dla własnej rodziny. Ciekawe czy w domu też mówi że kotlecik jest pyszny i świeży a rozmraża jakąś karkówkę ze spodu zamrażalnika? W Biedronce i Lidlu czy Netto kupuję tylko wybrane produkty i to w większości art przemysłowe a nie żywnościowe. Podejrzewam że Pani również nie zaglądała do tych w/w lodówek i nie ma pani pewności co się w nich znajduje i jak długo. Reasumując wyraziłam swoje zdanie na forum a Pani odebrała to jako niemal osobisty atak w stronę Pani gustów lub niewykluczone że znajomości. Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za ZAINTERESOWANIEE!! Dziękuję
Powrót do góry
BasiaB
29 mar 2012 : 19:07
Zarejestrowany #722
Dołączył: 29 mar 2012 : 05:35
postów: 5
Za "namową" Pani IWONES!!!! przeczytałam sobie informacje i ofertę jadłodajni... Kebab robi się z baraniny a nie wieprzowiny czy z (o matko boska co za profanacja) kurczaka za przeproszeniem. Klasa sama w sobie. Faktycznie źle oceniłam rzeczony przybytek, przyznaję rację. Zbyt humanitarnie ...
Powrót do góry
poprostujola
29 mar 2012 : 20:05
Zarejestrowany #616
Dołączył: 02 wrz 2011 : 19:45
postów: 7
Aż zrobiło się gorąco...
Po pierwsze Pani iwones napisała Pani cytuje: Jestem dość częstym gościem i potrawy tam serwowanie są naprawdę dobre smakowo i pewniej jakości" Ale po Pani postach widać że coś więcej się za tym kryje...
Powiem szczerze jeśli chcę się zarabiać proponuje zrobić coś porządnego a nie 3 w 1(Restauracja, pizza i kebab) po naprawdę z tego nic nie wyjdzie. Ja mam swoje trzy ulubione restauracje gdzie tylko serwują pizzę i dlatego jestem ich częstym gosciem bo idą na jakość a nie ilość. W Chałupie nie zauważyłam że w karcie mają pizze i kebab, tak jak w pizzerii nie zauważyłam dań obiadowych a tam gdzie serwują porządny kebab pizze itp.
Po drugie najlepsze obiady są w domu :)
Powrót do góry
matius1969
30 mar 2012 : 08:18

Zarejestrowany #577
Dołączył: 08 cze 2011 : 11:21
postów: 13
Hmmmmmmm czy jak na Osinowie tyle lat szwabiło się niemców to myślą że Polacy też są głupkami ? Moge się mylić jeżeli tak to przepraszam No alee... Coś w tym może być

[ Edytowany 30 mar 2012 : 08:38 ]
Powrót do góry
BasiaB
30 mar 2012 : 09:29
Zarejestrowany #722
Dołączył: 29 mar 2012 : 05:35
postów: 5
Matius chyba wyjaśnił sytuację, rozwiał moje wątpliwości i utwierdził w przekonaniu że coś jest na rzeczy. Poprostujola ma Pani świętą rację: albo pizza, albo kebab (i nie z kurczaka), albo restauracja. Zastanowiła mnie "reklama" lokalu na tutejszym portalu gdzie napisane jest: "najlepsza restauracja w Mierzynie". Pytam co z Nordem no i Julianem Hotel i Restauracja ***? Restauracje te funkcjonują w Mierzynie od lat i mają swoją niepodważalną dobrą markę, Miałam okazję bawić jako gość i jednego i drugiego lokalu razem z mężem i nie miałam się do czego przyczepić. Obsługa miła i profesjonalna, posiłki wyjątkowo starannie przygotowane i smaczne, klientela również na poziomie. Zastanawiam się co popchnęło autora czy zleceniodawcę tej reklamy żeby zamieścić w niej tekst: nieodparty urok najlepszej restauracji w Mierzynie. Wybujałe ego, kompleksy? Wg mnie jest to nabijanie w butelkę klientów. Gdzie tam urok i do tego nieodparty i na pewno nie najlepszej. Plastikowe wnętrze bez koncepcji i fantazji. A i jeszcze jedno... w restauracji płacimy po posiłku a nie zanim w ogóle zobaczymy co jest na talerzu. ...albo w bułce... ale to taki żart.

Ps:

Poprostujola, nie ma nic więcej ukrytego w postach Taka jest kolej rzeczy że w miarę narastania dyskusji, coraz więcej ludzi ma więcej do powiedzenia i to wszystko Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji
Powrót do góry
paula
30 mar 2012 : 14:05

Zarejestrowany #22
Dołączył: 28 cze 2008 : 15:31
postów: 78
Ja należę do grupy, której smakuje jedzenie w Favilli. Pizza też jest dobra. A z tym kebabem to bym nie przesadzała - nawet w kultowym RAB-ie na Krzywoustego jest drobiowy i wieprzowy. I chyba nikt nie powie, że kebaby są tam niedobre, albo że nadużywają tego słowa, bo nie ma z baraniny

No i zrobiłam sobie smaka - jadę jutro do RAB-a


kto wymyślił odchudzanie!!!
Powrót do góry
paulina093
30 mar 2012 : 14:46
Gość
Do BasiaB:

1.Wypowiada się pani na temat restauracji, a nawet nie umie napisać poprawnie jej nazwy... Bo może i w Fawilli jest złe jedzenie, ale w Favilli jest na na prawdę wysokim poziomie, a jak pani nie pasuje to niech sobie sama pani robi obiady w domu.
2. Co do reklamy każdy ma prawo reklamować się jak chce.
3. Kebaby są różnego rodzaju tak samo jak są różne rodzaje lodów...
4. To że pani nie podoba się wnętrze restauracji to trudno






[ Edytowany 30 mar 2012 : 15:15 ]
Powrót do góry
moderator1
30 mar 2012 : 14:58
Zarejestrowany #221
Dołączył: 06 maj 2009 : 03:23
postów: 3
Uczestnikom gorącej dyskusji przypominamy, że forum to miejsce w którym można wyrażać swoje opinie. Niedopuszczalne jest jednak obrażanie innych uczestników dyskusji oraz formułowanie oskarżeń wobec osób, firm czy instytucji, których nie można sprawdzić i na które nie ma żadnego dowodu.
Powrót do góry
poprostujola
30 mar 2012 : 15:34
Zarejestrowany #616
Dołączył: 02 wrz 2011 : 19:45
postów: 7
BasiaB nie chodzi że jest cos ukrytego tylko że Pani iwones nie jest klientem a byc może właścicielem lub tez menadzerem tej restauracji.... Posty na innych forach mówią same za siebie np. Poszukuje kelnerki, wymyśl nazwę dla restauracji...

[ Edytowany 30 mar 2012 : 15:36 ]
Powrót do góry
Salvador80
30 mar 2012 : 21:20
Zarejestrowany #525
Dołączył: 28 lut 2011 : 14:21
postów: 36
No to poszły na noże Kobitki, tylko ten moderator jako sędzia coś jednostronny. Iwones też należy się czerwona kartka.
Powrót do góry
moderator1
30 mar 2012 : 23:15
Zarejestrowany #221
Dołączył: 06 maj 2009 : 03:23
postów: 3
Czerwona kartka należy się obu Paniom. Przypominamy - na forum można wyrażać opinie i dyskutować na kulturalnym poziomie. Nie można jednak podszywać się pod inne osoby, jak również zarzucać komuś kłamstwo bez przedstawienia dowodów. Opinie nie będą kasowane, ale posty odbiegające od kulturalnej dyskusji i niezgodne z regulaminem forum - tak.
Powrót do góry
matius1969
31 mar 2012 : 21:18

Zarejestrowany #577
Dołączył: 08 cze 2011 : 11:21
postów: 13
moderator 1 .Masz pewnie racje wg.Ciebie ale zauważ pewną koniunkture w dodawaniu i usuwaniu postów czyli minuty Dla mnie jest coś nie tego..... Ja rozumiem że za reklame się płaci i WYMAGA no ale bez przesady .Nieuczciwość BOLI pozdrawiam czytających ze zrozumieniem i nie bojących się na tym forum własnych zdań
Powrót do góry
moderator1
01 kwi 2012 : 05:06
Zarejestrowany #221
Dołączył: 06 maj 2009 : 03:23
postów: 3
Moderator nie sprzyja żadnej ze stron tylko moderuje dyskusję - jak zresztą widać na tym forum bardzo rzadko i tylko w wyjątkowych sytuacjach. To, że ktoś wykupił reklamę w portalu nie ma najmniejszego wpływu na moderację. Jedna ze stron zarzuca komuś poważne kłamstwo i działanie na szkodę klientów, a druga przesyła oficjalny komunikat, że nie jest to prawdą i traktuje to jako pomówienie - nie jesteśmy w stanie sprawdzić kto ma rację i nie znamy intencji obu stron. Przypominam, że na forum można zamieszczać swoje opinie, jednak konkretne zarzuty bez przedstawienia dowodów i w dodatku po zaprzeczeniu strony oskarżonej będą usuwane. Inaczej wszyscy zaczniemy obrzucać się błotem. Posty zawierające krytyczne opinie nie zostały usunięte - co świadczy m.in. o bezstronności tego forum - a jedynie część wypowiedzi opisująca konkretną sytuację i formułująca zarzut, który druga strona traktuje jako pomówienie. Jednocześnie wysłaliśmy mailem informację do autorki wypowiedzi z wyjaśnieniem, że część jej postu została usunięta ponieważ nie jesteśmy w stanie stwierdzić, która ze stron ma rację, a nie możemy zamieszczać na forum tego typu oskarżeń bez przedstawienia dowodów. Autorka wypowiedzi nie odpisała na naszego maila, tylko w niezbyt miłych słowach oskarżyła na forum moderatora o brak bezstronności - post został usunięty. Ponownie wysłaliśmy maila do autorki w którym zapewniliśmy, że nie jesteśmy po żadnej ze stron, jeszcze raz wyjaśniliśmy czemu cześć wypowiedzi została usunięta i poprosiliśmy o kontakt. Niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi na maila.

Podsumowując - forum jest bezstronne, ale nie można oskarżać innych osób, firm, instytucji o konkretne czyny, bez przedstawienia dowodów (w szczególności kiedy druga strona zaprzecza) i traktować takie zarzuty jak zwykłą opinię.

[ Edytowany 01 kwi 2012 : 12:21 ]
Powrót do góry
paula
01 kwi 2012 : 08:04

Zarejestrowany #22
Dołączył: 28 cze 2008 : 15:31
postów: 78
Przypomina mi się sytuacja sprzed 2-3 lat. Na jednym ze szczecińskich forów (gazety.pl albo gs24.pl - już nie pamiętam) pojawiły się posty krytykujące jedną z pizzerii w Szczecinie - że szynka na pizzy zielona, stara kukurydza, a nawet że karaluchy chodzą po ścianach. Zrobiła się burza, a potem okazało się, że wpisy robił pracownik konkurencyjnej pizzerii. Ale klientów lokal stracił, bo przecież napisali, że "stare jedzenie" i "brudno".

Naszą dyskusję łatwo sprawdzić. Wystarczy wybrać się do restauracji w Mierzynie i samemu sprawdzić. Ja byłam ze 2-3 razy i mi jedzenie smakowało. Częściej nie chodzę, bo wolę domowe obiady




kto wymyślił odchudzanie!!!
Powrót do góry
ggosia
05 kwi 2012 : 22:35

Zarejestrowany #138
Dołączył: 15 lis 2008 : 21:05
postów: 186
Jak można krytykować piękny wystrój w Favilli rozumiem,że to rzecz gustu,ale tam jest pięknie:) Obsługa zawsze miła , szef pilnuje wszystkiego co widać,a smak to każdy ma inny jednemu smakuje innemu nie.Czy to powód,żeby kogoś krytykować? Jak ktoś ma zastrzeżenia powinien iść do szefa i mu to powiedzieć bardzo często jest dostępny , a nie na forum obgadywać, pozdrawiam Fawillę bardzo się starają

Wymasować Ci stopy?:)
www.refleksolog.szczecin.pl
Powrót do góry
KungFu Panda
20 kwi 2012 : 07:48
Zarejestrowany #760
Dołączył: 20 kwi 2012 : 07:33
postów: 34
Witam. Temat ciekawy ale nie wiem o co dokładnie chodzi, o co BasiaB oskarża Faville? Co z tym kebabem czy spaghetti? Dlaczego wpisy pani BasiB są powycinane?

\\\"Miłość do jedzenia jest jedyną szczerą i prawdziwą miłością człowieka\\\"
Powrót do góry
tygrys
20 kwi 2012 : 09:58

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
hmm....
Powrót do góry
KungFu Panda
20 kwi 2012 : 10:57
Zarejestrowany #760
Dołączył: 20 kwi 2012 : 07:33
postów: 34
dzięki Tygrysie , padło nowe światło na post Już wiem o co cho


\\\"Miłość do jedzenia jest jedyną szczerą i prawdziwą miłością człowieka\\\"
Powrót do góry
KungFu Panda
20 kwi 2012 : 15:38
Zarejestrowany #760
Dołączył: 20 kwi 2012 : 07:33
postów: 34
"Z tego co wiem zaopatrują się w mięso w hurtowni "Byk" w Mierzynie i myślę," cytat z postu Iwones. Ojj..chyba nie tylko Wiedziałeem!

\\\"Miłość do jedzenia jest jedyną szczerą i prawdziwą miłością człowieka\\\"
Powrót do góry
KungFu Panda
20 kwi 2012 : 15:39
Zarejestrowany #760
Dołączył: 20 kwi 2012 : 07:33
postów: 34
Widziałem a nie wiedziałem przepraszam literówka


\\\"Miłość do jedzenia jest jedyną szczerą i prawdziwą miłością człowieka\\\"
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System