Tytuł wiadomości: Jasełka w Akademii Pszczółka! (czytaj więcej...)
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 24 gru 2010 - 11:20:15


Jasełka w Akademii Pszczółka!

W czwartek 23 grudnia w Akademii Twórczej Edukacji Pszczółka w Mierzynie byliśmy świadkami przepięknego przedstawienia. Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom widowisko o Bożym Narodzeniu - Jasełka. Było dużo wspaniałych wrażeń, wspólnie śpiewane kolęd i mnóstwo uśmiechu. Rodzice byli zachwyceni! Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia.


Wychowankowie Akademii Twórczej Edukacji Pszczółka już od początku grudnia przygotowywali się do bożonarodzeniowego przedstawienia. Dzieci z wielką starannością uczyły się jasełkowych ról. Trzeba było opanować teksty związane z rolami i nauczyć się kilku kolęd. Wychowawczynie pomagały również dzieciom w przygotowaniu strojów do przedstawienia oraz scenerii w której miały odbyć się Jasełka.

W czwartek, dzień przed Wigilią, do przedszkola Pszczółka zjechali rodzice, którzy nie mogli się doczekać efektu grudniowych przygotowań. Dzieci ćwiczyły bowiem nie tylko w przedszkolu, ale również w domu śpiewając kolędy. O godzinie 16:00 rozpoczęły się Jasełka. Jako pierwsza wystąpiła grupa maluszków, która świetnie poradziła sobie z tremą (występ przed liczną widownią). Dzieci śpiewały i recytowały wierszyki. Po ich występie na scenie pojawiły się starszaki, które zaprezentowały równie udane przedstawienia jak ich młodsi koledzy i koleżanki.


Występy dzieci nagrodzono licznymi brawami. Rodzice byli zachwyceni przedstawieniem. Na koniec Dyrektor Przedszkola Pani Magdalena Kłoszewska w imieniu całej Akademii Pszczółka złożyła życzenia świąteczne wszystkim obecnym i zaprosiła na pyszny poczęstunek. Na uczestników przedstawienia czekały wspaniałe ciasta przygotowane m.in. przez rodziców oraz rozpływające się w ustach pierniczki, które upiekły dzieci. Teraz czas na świąteczną przerwę w Akademii, która potrwa do 2 stycznia 2011. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Jasełka w Akademii Pszczółka w Mierzynie - galeria zdjęćTa wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.620 )