Tytuł wiadomości: Unijne projekty dla seniorów! (więcej...)
(Kategoria: projekty unijne - wiadomości)
Dodane przez admin
niedziela 12 wrz 2010 - 17:28:44


Unijne projekty
dla seniorów!


Do 17 września potrwa rekrutacja do trzech unijnych projektów: "Seniorzy na start", "Moc Jesieni" i "Jesienny Internet". Gotowe są też dwa kolejne projekty: "Aktywny senior" i "Komputer dla starszaków". Zapisy do nich już we wrześniu i październiku.


W dniu 6 września b.r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Skarbimierzycach, odbyło się spotkanie informacyjne dla seniorów zainteresowanych udziałem w projektach „Seniorzy na start”, „Moc Jesieni” i „Jesienny Internet”. Projekty zostały przygotowane przez Stowarzyszenie "Razem", przy aktywnym udziale Wójta Gminy Dobra Teresy Dera. Stowarzyszenie pozyskało projekty w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W spotkaniu informacyjnym wzięło udział 47 osób w wieku 50+ z miejscowości: Dołuje, Kościno, Skarbimierzyce i Mierzyn. Spotkanie poprowadziły: Prezes Stowarzyszenia Sylwia Cierpica oraz koordynator projektów Izabela Dryjańska. Na spotkaniu zostały przedstawione założenia programów oraz omówione formularze rekrutacyjne i zasady naboru. Prowadzące odpowiadały na pytania uczestników dotyczące wdrażania projektów oraz harmonogramu planowanych działań. Do udziału w zajęciach motywacyjnych, ruchowych, w szkoleniach z zakresu obsługi komputera i Internetu oraz do udziału w Klubach Seniora, zachęcali również uczestnicy poprzedniego projektu pn.: „Babcia i dziadek w sieci”, realizowanego przez Stowarzyszenie "Razem" w okresie od marca do lipca 2010 r. Na spotkaniu zostały złożone pierwsze formularze rekrutacyjne, pozostali uczestnicy zadeklarowali złożenie wniosków w wyznaczonym terminie. Rekrutacja potrwa do 17 września b.r..

Zaproszenia do udziału w zajęciach:
„Seniorzy na start” - pobierz PDF
„Moc Jesieni” - pobierz PDF
„Jesienny Internet” - pobierz PDF

Formularze rekrutacyjne:
„Seniorzy na start” - formularz PDF
„Moc Jesieni” - formularz PDF
„Jesienny Internet” - formularz PDF


Gotowe są też dwa kolejne projekty: „Aktywny senior” i „Komputer dla starszaków”. Pierwszy z projektów przygotowała Gmina Dobra. "Aktywny senior" to zajęcia realizowane od początku października do końca marca 2011r. W projekcie wziąć udział może 30 niepracujących mieszkańców wsi Wołczkowo, Bezrzecze, Dobra, Buk, Łęgi, Rzędziny i Stolec. W programie m.in. warsztaty doradczo-motywacyjne, szkolenia z zakresu korzystania z internetu, zajęcia ruchowe - Nordic Walking, organizacja Klubu Aktywnego Seniora. Zajęcia organizowane będą w Publicznych Szkołach Podstawowych w Rzędzinach, Dobrej oraz Bezrzeczu. Rekrutacja potrwa od 13 do 30 września br. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Urzędzie Gminy Dobra, Publicznych Szkołach Podstawowych oraz na stronach internetowych: www.dobraszczecinska.pl, www.mierzyn24.pl, www.bezrzecze24.pl.

Spotkania informacyjne odbędą się:
Klub w Wołczkowie - 13.09.2010 r., godz.: 16.00
PSP w Bezrzeczu - 14.09.10 r., godz.: 17.00
Klub w Dobrej - 16.09.10 r., godz.: 17.00
Klub w Rzędzinach - 17.09.10 r., godz.: 15.30
klub w Stolcu - 17.09.2010 r., godz.: 16.45

Zaproszenia do udziału w zajęciach:
„Aktywny senior” - pobierz PDF - rekrutacja od 13 do 30 września 2010r.

Formularze rekrutacyjne:
„Aktywny senior” - formularz PDF

Szczegółowych informacji udziela Ewa Dąbkowska - koordynator projektu,
tel.: +48 91 311 36 18.


"Komputer dla starszaków" to drugi z projektów, którego realizatorami są: Stowarzyszenie "Razem" oraz Gmina Dobra. Projekt realizowany będzie od stycznia do czerwca 2011r. W projekcie wziąć udział może 40 mieszkańców wsi Wołczkowo, Bezrzecze, Dobra, Buk, Łęgi, Rzędziny i Stolec. W programie m.in. warsztaty motywacyjno-psychologiczne, szkolenia komputerowe dostosowane do poziomu uczestników, instruktarz Nordic Walking, organizacja Klubu Aktywnego Seniora. Zajęcia organizowane będą w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach, Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu. Rekrutacja potrwa od 15 października do 30 listopada 2010r. Formularze zgłoszeniowe dostępne będą od 15 października w Publicznych Szkołach Podstawowych w Rzędzinach, Dobrej i Bezrzeczu oraz na stronach internetowych: www.razem.info.pl, www.dobraszczecinska.pl, www.mierzyn24.pl, www.bezrzecze24.pl.

Zaproszenia do udziału w zajęciach:
„Komputer dla starszaków” - pobierz PDF - rekrutacja od 15 października do 30 listopada 2010r.

Szczegółowych informacji udziela Izabela Dryjańska - koordynator projektu,
tel.: +48 508 22 22 19.

Udział w projektach jest bezpłatny a organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, catering, kijki do Nordic Walking oraz zwrot kosztów przejazdu. Gorąco zachęcamy do udziału i składania wniosków.


Projekty współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Patronat honorowy: Wójt Gminy Dobra.
Patronat medialny: Portale Sąsiedzkie Bezrzecze24.pl i Mierzyn24.pl


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Zobacz artykuły powiązane:

Seniorzy szturmują sieć!

Ogromne zainteresowanie i fantastyczna atmosfera - tak krótko można opisać wrażenia ze spotkania informacyjnego dotyczącego projektu "Babcia i Dziadek w sieci". Ilość chętnych do udziału w projekcie zaskoczyła samych organizatorów...
czytaj więcej

Babcia i Dziadek w sieci!
Internet i komputer nie są domenami zarezerwowanymi tylko dla osób młodszych. Zapraszamy gorąco seniorów z naszej gminy do udziału w niecodziennym projekcie...
czytaj więcej

Babcia i Dziadek w sieci - koniec projektu!
W piątek 25 czerwca odbyły się ostatnie warsztaty podsumowujące projekt "Babcia i Dziadek w sieci". W spotkaniu wzięli udział realizatorzy przedsięwzięcia...
czytaj więcej
Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.522 )