Tytuł wiadomości: Wakacyjne zajęcia w świetlicy w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
środa 18 sie 2021 - 09:07:30


Wakacyjne zajęcia w świetlicy w Mierzynie

Nowa świetlica w Mierzynie została otwarta 20 lipca. Od tego czasu prowadzone są tutaj wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć brali już udział w warsztatach plastycznych, zajęciach integracyjnych, grach i zabawach na świeżym powietrzu.20 lipca rozpoczęła działalność nowa świetlica w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla mieszkańców powstał na terenie rekreacyjnym Mierzynianka przy ulicy Nasiennej. Prowadzone są tu zorganizowane, wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Młodsze dzieci z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli.

Do tej pory dzieci wzięły udział w następujących warsztatach:

"Czary z tektury i sznurka" - warsztaty plastyczne
Dzieci stworzyły swoje portrety oraz wizerunki ulubionych czworonogów. Podczas zajęć wykorzystały niepotrzebne kartony. Przy okazji były rozmowy o ochronie przyrody i wykorzystaniu makulatury.

"Poznajmy się" - zajęcia integracyjne oraz warsztaty rękodzieła
Dzieci podziwiały panoramę Mierzyna z wieży widokowej, która znajduje się na obiekcie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka, zaliczyły ścieżkę zdrowia oraz podczas zabaw integracyjnych poznały swoje imiona. Najważniejszym punktem spotkania było wykonanie tabliczek z imieniem, z wykorzystaniem glinki artystycznej oraz farb kredowych.

"Szczęście nie jedno ma imię" - gry i zabawy na świeżym powietrzu
Dzieci opracowały przepis na szczęście. Była zabawa z podziałem na role (dramy). Nauczyły się robić pompony, wykonały z nich kłębki szczęścia. Poznały zabawy, w które bawili się kiedyś rodzice i dziadkowie (wyliczanki, Palec do budki, Figurki zmieńcie się).

"Torba plażowa" - warsztaty plastyczne
Dzieci uczyły się technik stemplowania na tkaninie. Udekorowały samodzielnie płócienne torby i poznały tajniki pracy niezbędne przy stylizacji mebli i przedmiotów dekoracyjnych. Z przyniesionych deseczek wykonały ozdobne panele o tematyce morskiej. Dowiedziały się jak prawidłowo przygotować podłoże, odtłuszczały, matowiły, dekorowały, zabezpieczały woskiem.

"Herbatka u królowej Anglii" - warsztaty artystyczne
Dzieci wykonały ozdobne podkładki pod szklanki, filiżanki, kubki. Nauczyły się przenosić wzory z szablonów. Poznały niektóre z tajników dawnych mistrzów, m.in. dowiedziały się, jak zrobić "płynne srebro".

"Wielka stopa" - gry i zabawy ruchowe
Dzieci wykonały specjalne buty w kształcie stopy, z wykorzystaniem starych butów i kartonów. Były wyścigi wielkiej stopy, skoki z przeszkodami, gra w berka i inne gry zręcznościowe oraz zabawy słowne.

"Łąki kwietne" - warsztaty plastyczne
Dzieci zrobiły prace z użyciem patyczków do uszu, sznurka, wełny, brokatu, glinki, kolorowego papieru, farb, kredek i pisaków.

Do końca wakacji planowane są zajęcia, podczas których dzieci m.in. upieką chałki, wykonają wieńce z roślin polnych i łąkowych, zasadzą zioła do samodzielnie udekorowanych doniczek, wykonają pudła na pamiątki z wakacji, tablice memory oraz stworzą wakacyjny komiks i napiszą sprawozdanie z wakacji.

"Po wakacjach będą odbywać się różne spotkania, zajęcia, imprezy plenerowe. Planujemy organizację warsztatów rękodzieła artystycznego dla dorosłych (dwie soboty w miesiącu), cykl spotkań z ciekawymi ludźmi (sportowiec-olimpijczyk, projektant mody, charakteryzator, kosmetolog, dietetyk, policjant, astrofizyk). Organizować będziemy także różne akcje, m.in. "Wybory psich piękności", "Sprzątanie świata", "Dzień Ziemi", "Andrzejki i Katarzynki", "Światowe dni origami". Serdecznie zapraszamy" - poleca wychowawczyni Dagmara Łuczyk.

W świetlicy odbywać się będą zbiórki harcerskie. W planach jest nauka języków obcych oraz organizacja gier i zabaw ruchowych, zajęć rekreacyjnych i sportowych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, literackich, rękodzieła artystycznego oraz kulinarnych. Jeden dzień w tygodniu przeznaczony będzie na gry stolikowe, można wtedy będzie wziąć udział w różnych turniejach lub po prostu zagrać w planszówki.

Świetlica na Mierzyniance ma swoją stronę na Facebooku, gdzie można zapoznać się z bieżącymi zajęciami - www.facebook.com/swietlicamierzynianka

Świetlica jest czynna w następujących godzinach:

Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 12:00 - 20:00
Czwartek 12:00 - 20:00
Piątek 12:00 - 20:00
Sobota 10:00 - 18:00

W poniedziałki i niedziele świetlica jest nieczynna.

Świetlice dla dzieci od lat z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały w Grzepnicy, Łęgach i Buku. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Źródło: Dagmara Łuczyk

Zobacz artykuły powiązane:

Ruszają zajęcia w świetlicy w Mierzynie

We wtorek, 20 lipca o godz. 10:00 rozpocznie działalność nowa świetlica w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla mieszkańców powstał na terenie rekreacyjnym Mierzynianka przy ulicy Nasiennej.Świetlica dla dzieci w Mierzynie już gotowa

Gmina Dobra odebrała już od wykonawcy świetlicę w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla dzieci powstał na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka przy ul. Nasiennej.Świetlica dla dzieci w Mierzynie prawie gotowa

Kończą się prace przy budowie świetlicy w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla dzieci powstał na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka przy ul. Nasiennej.Budowa świetlicy dla dzieci w Mierzynie

W listopadzie rozpoczęła się budowa nowej świetlicy dla dzieci w Mierzynie wraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Budynek powstaje na terenie rekreacyjnym Mierzynianka. W świetlicy odbywać się będą m.in. warsztaty dla dzieci, zajęcia plastyczne, kiermasze, okolicznościowe bazarki i catering podczas imprez przeznaczonych dla mieszkańców korzystających z terenu rekreacyjnego.4 firmy zainteresowane budową świetlicy
w Mierzynie


Otwarto oferty na budowę nowej świetlicy w Mierzynie wraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Budynek powstanie na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w miejscu, gdzie obecnie stoi drewniana wiata. W świetlicy odbywać się będą m.in. kiermasze, okolicznościowe bazarki, catering podczas imprez przeznaczonych dla mieszkańców korzystających z terenu rekreacyjnego.Świetlica powstanie
na Mierzyniance


Wiemy już, że na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Budynek będzie zlokalizowany w miejscu, gdzie obecnie stoi drewniana wiata - będzie ona przeniesiona w inne dogodne miejsce. Projekt techniczny świetlicy ma być gotowy do końca 2018 roku.W Mierzynie powstanie świetlica środowiskowa

Najprawdopodobniej na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Trwa analizowanie koncepcji dotyczącej lokalizacji i funkcjonalności obiektu. Po zatwierdzeniu koncepcji powstanie kompleksowy projekt zagospodarowania terenu. Projekt techniczny ma być gotowy do końca tego roku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4751 )