Tytuł wiadomości: Babcia i Dziadek w sieci - koniec projektu! (więcej...)
(Kategoria: projekty unijne - wiadomości)
Dodane przez admin
środa 30 cze 2010 - 18:31:01


Babcia i Dziadek w sieci
- koniec projektu!


W piątek 25 czerwca odbyły się ostatnie warsztaty podsumowujące projekt "Babcia i Dziadek w sieci". W spotkaniu wzięli udział realizatorzy przedsięwzięcia - członkowie Stowarzyszenia "Razem", uczestnicy projektu, trenerzy oraz zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.


Celem projektu była aktywizacja i integracja środowiska seniorów gminy Dobra, podniesienie ich kwalifikacji w zakresie obsługi komputera, zmotywowanie do działań na rzecz środowiska lokalnego oraz zachęcenie do prowadzenia zdrowego trybu życia. W ramach projektu 3 grupy uczestników w wieku 50+ wzięły udział w 15 godzinnych warsztatach motywacyjno-psychologicznych, 60 godzinnych warsztatach komputerowych oraz w 24 godzinnych warsztatach z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Podczas warsztatów z profilaktyki zdrowotnej odbyły się spotkania z dietetykiem, rehabilitantem, pielęgniarką, kosmetyczką oraz instruktorką tańca. Na warsztatach kolejne grupy prezentowały się kulinarnie.

Na zakończenie projektu seniorzy przygotowali multimedialne prezentacje wspólnie wypracowanych pomysłów. Prezentacje dotyczyły szkoleń z zakresu agroturystyki, językowych oraz warsztatów fotograficznych. Pokazy multimedialne zostały przygotowane bardzo profesjonalnie i spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Stowarzyszenie "Razem" zobowiązało się do wykorzystania pomysłów zaproponowanych przez seniorów w kolejnych wnioskach aplikacyjnych do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Podczas warsztatów podsumowujących Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Prezes Stowarzyszenia "Razem" Sylwia Cierpica oraz Koordynator Projektu Izabela Dryjańską wręczyły uczestnikom certyfikaty ukończenia projektu oraz podziękowania dla osób, które przyczyniły się do sukcesu przedsięwzięcia. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili projekt "Babcia i Dziadek w sieci" i zadeklarowali chęć udziału w kolejnych inicjatywach. Honorowy patronat nad projektem sprawowała Pani Wójt Teresa Dera. Patronat medialny objęły portale sąsiedzkie Mierzyn24.pl i Bezrzecze24.pl.


Stowarzyszenie "Razem" zaprasza do udziału w kolejnym projekcie pn.: "Seniorzy na start", którego rozpoczęcie planowane jest na wrzesień br. W ramach projektu zostaną zorganizowane warsztaty motywacyjne, szkolenia komputerowe, nauka nordic walking oraz utworzone zostaną Kluby Seniora. Rekrutacja do projektu rozpocznie się w drugiej połowie sierpnia.
Projekty są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Projekt "Babcia i Dziadek w sieci" realizowany na terenie gminy Dobra - galeria fotoPrzeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Zobacz artykuły powiązane:

Seniorzy szturmują sieć!

Ogromne zainteresowanie i fantastyczna atmosfera - tak krótko można opisać wrażenia ze spotkania informacyjnego dotyczącego projektu "Babcia i Dziadek w sieci". Ilość chętnych do udziału w projekcie zaskoczyła samych organizatorów...
czytaj więcej

Babcia i Dziadek w sieci!
Internet i komputer nie są domenami zarezerwowanymi tylko dla osób młodszych. Zapraszamy gorąco seniorów z naszej gminy do udziału w niecodziennym projekcie...
czytaj więcej
Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.475 )