Tytuł wiadomości: Ruszają zajęcia w świetlicy w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 16 lip 2021 - 09:43:58


Ruszają zajęcia w świetlicy w Mierzynie

We wtorek, 20 lipca o godz. 10:00 rozpocznie działalność nowa świetlica w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla mieszkańców powstał na terenie rekreacyjnym Mierzynianka przy ulicy Nasiennej."Już teraz serdecznie zapraszam dzieci na otwarcie nowej świetlicy. Najmłodszych przywita Pani Mierzynianka, którą dzieci będą mogły ubrać w pomysły i propozycje zajęć, jakie mają się odbywać w naszej pięknej placówce. Każda propozycja będzie bardzo cenna i wspólnie ją rozważymy, a oprócz tego na dzieci czeka wiele wakacyjnych przygód i atrakcji" - zaprasza wychowawczyni pani Dagmara.

Świetlica będzie otwarta od wtorku do soboty. Dzieci będą brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, warsztatach artystycznych z wykorzystaniem niestandardowych materiałów. Będą zajęcia z kultury języka i dobrego zachowania, np. jak zachowywać się w stosunku do siebie - wszystko w formie zabawy. Nie zabraknie też warsztatów literackich, zajęć integracyjnych i ruchowych.

W wakacje na dzieci będą czekały tematyczne tygodnie np. "Jedziemy w świat", "Morskie opowieści" czy "Plon niesiemy, plon".

"Podczas tygodnia podróżniczego będziemy poznawać kontynenty, stworzymy mapę miejsc, które dzieci chcą zwiedzić, zagramy w grę Państwa-Miasta, w trakcie "Morskich opowieści" zrobimy torby na plażę, a w okresie dożynek zobaczymy jak powstaje chleb" - wymienia atrakcje pani Dagmara.

W świetlicy propagowana będzie idea zero waste. Prace artystyczne będą często przygotowywane z materiałów, które wydają się już niepotrzebne.

"Jeżeli dzieci mają niepotrzebne gry czy puzzle w dobrym stanie, to mogą przynieść je do świetlicy. Jeden dzień w tygodniu przeznaczymy na gry stolikowe. Będziemy też robić własne gry w świetlicy. Liczymy również na szeroką współpracę z rodzicami" - mówi wychowawczyni.

Nowa świetlica na Mierzyniance będzie też miała swój profil na Facebooku, gdzie będzie można zapoznać się z bieżącymi zajęciami.

Świetlica będzie czynna w następujących godzinach:

Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 12:00 - 20:00
Czwartek 12:00 - 20:00
Piątek 12:00 - 20:00
Sobota 10:00 - 18:00

W poniedziałki i niedziele świetlica będzie nieczynna.

W zależności od ilości chętnych do korzystania ze świetlicy, godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Ze świetlicy będą mogły korzystać zarówno dzieci jak też młodzież i dorośli mieszkańcy Mierzyna oraz okolicznych miejscowości.

Świetlice dla dzieci od lat z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały w Grzepnicy, Łęgach i Buku. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Zobacz artykuły powiązane:

Świetlica dla dzieci w Mierzynie już gotowa

Gmina Dobra odebrała już od wykonawcy świetlicę w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla dzieci powstał na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka przy ul. Nasiennej.Świetlica dla dzieci w Mierzynie prawie gotowa

Kończą się prace przy budowie świetlicy w Mierzynie. Nowoczesny obiekt dla dzieci powstał na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka przy ul. Nasiennej.Budowa świetlicy dla dzieci w Mierzynie

W listopadzie rozpoczęła się budowa nowej świetlicy dla dzieci w Mierzynie wraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Budynek powstaje na terenie rekreacyjnym Mierzynianka. W świetlicy odbywać się będą m.in. warsztaty dla dzieci, zajęcia plastyczne, kiermasze, okolicznościowe bazarki i catering podczas imprez przeznaczonych dla mieszkańców korzystających z terenu rekreacyjnego.4 firmy zainteresowane budową świetlicy
w Mierzynie


Otwarto oferty na budowę nowej świetlicy w Mierzynie wraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Budynek powstanie na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w miejscu, gdzie obecnie stoi drewniana wiata. W świetlicy odbywać się będą m.in. kiermasze, okolicznościowe bazarki, catering podczas imprez przeznaczonych dla mieszkańców korzystających z terenu rekreacyjnego.Świetlica powstanie
na Mierzyniance


Wiemy już, że na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Budynek będzie zlokalizowany w miejscu, gdzie obecnie stoi drewniana wiata - będzie ona przeniesiona w inne dogodne miejsce. Projekt techniczny świetlicy ma być gotowy do końca 2018 roku.W Mierzynie powstanie świetlica środowiskowa

Najprawdopodobniej na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Trwa analizowanie koncepcji dotyczącej lokalizacji i funkcjonalności obiektu. Po zatwierdzeniu koncepcji powstanie kompleksowy projekt zagospodarowania terenu. Projekt techniczny ma być gotowy do końca tego roku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4747 )