Tytuł wiadomości: Mierzyn i Szczecin zalane po potężnej ulewie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
czwartek 01 lip 2021 - 07:28:08


Mierzyn i Szczecin zalane po potężnej ulewie

Ponad 450 interwencji straży pożarnej w całym regionie, zalane i zamknięte ulice, lokalne podtopienia, przewrócone drzewa - to efekt potężnej nawałnicy, która przeszła przez nasz region. W samej gminie Dobra strażacy interweniowali już blisko 100 razy. Strażacy wraz z pracownikami urzędu gminy wypompowują wodę z zalanych nieruchomości, a także dowożą mieszkańcom worki z piaskiem. Najgorsza sytuacja jest w Mierzynie i Bezrzeczu.


Sytuacja w naszym regionie jest bardzo trudna. Strażacy cały czas walczą z żywiołem. W Szczecinie część ulic jest zamknięta, wczoraj zamknięto też fragment autostrady w kierunku Niemiec. Woda zalała podziemne garaże, podtopiła posesje. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem wody. Mieszkańcy informują, że jeszcze nigdy nie widzieli tak ogromnych skutków nawałnicy.

W gminie Dobra sytuacja nie jest lepsza. Wczoraj do godz. 22 straż pożarna otrzymała 32 zgłoszenia o podtopieniach - głównie w Bezrzeczu i Mierzynie. Na ul. Migdałowej w Dobrej woda zalała trafostację. Dzisiaj rano strażacy wypompowywali wodę już z 20 miejsc. Bardzo poważna sytuacja jest w rejonie ulic Długiej za Nordem, Marcepanowej i Kolorowej w Mierzynie. Wody opadowe z Mierzyna odprowadzane są do rzeki Bukowej i cieku Wierzbak, które są już wypełnione po brzegi. Strażacy wraz z pracownikami urzędu gminy wypompowują wodę z zalanych nieruchomości oraz dowożą mieszkańcom worki z piaskiem.

Mieszkańcom z naszej gminy pomagają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej, Wołczkowa, Tanowa, Tatyni, Kołbaskowa i Smolęcina. Zgłoszenia w sprawie podtopień najlepiej zgłaszać bezpośrednio do straży pod nr 998.

W naszym regionie obowiązuje teraz pomarańczowy alert pogodowy (ostrzeżenie 2. stopnia) związany z kolejnymi opadami deszczu i burzami. Wysokość opadu może wynosić od 50 mm do 90 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4741 )