Tytuł wiadomości: Uczniowie PSP Mierzyn wspierają Wiktora
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
środa 30 cze 2021 - 16:36:41


Uczniowie PSP Mierzyn wspierają Wiktora

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie wspierają Wiktora Lewickiego podczas leczenia w USA. Wcześniej bardzo zaangażowali się w zbiórkę środków na leczenie chorego chłopca, organizowali przeróżne akcje, a nawet przeznaczali na ten cel pieniądze klasowe.


Wiktor Lewicki jest 12-letnim chłopcem, u którego lekarze wykryli złośliwego guza mózgu. Diagnozy wykazały, że guz nie jest operacyjny, jest owinięty siecią żył, unaczyniony, a sam otacza żyłę główną. Tylko kosztowne leczenie w USA dawało chłopcu 85% szans na całkowite wyleczenie.

Dzięki ogromnej akcji o zasięgu ogólnopolskim i wsparciu wielu osób o wielkich sercach udało się zebrać gigantyczną kwotę 9,7 mln złotych na leczenie i pobyt w USA. W akcję pomocy zaangażowali się też uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie.

"Nasza szkoła łącznie uzbierała ponad 9 tys. zł dla Wiktora. W akcji wzięło udział 13 klas, a cały łańcuszek zapoczątkowała klasa 6g, potem przyłączyli się inni. Warto dodać, że każda z klas przeznaczyła na ten cel pieniądze klasowe, zamiast wydać je na wspólne przyjemności. Nikt nikogo nie namawiał, była to samodzielna inicjatywa uczniów i rodziców - to piękny gest, jesteśmy dumni" - opowiada Anna Krogulewska-Wróbel z PSP Mierzyn.

"Cała społeczność szkoły zaangażowała się w pomoc dla Wiktora. Uczniowie mojej klasy i rodzice wspólnie zgodzili się zrezygnować ze wszystkich wycieczek szkolnych i przekazaliśmy całość pieniędzy klasowych na leczenie Wiktora" - mówi wychowawca klasy 6a Mirosław Kołomyjec.

Uczniowie nie tylko zbierali pieniądze dla Wiktora, ale również życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia. Zapewniają też, że będą angażować się w kolejne akcje, które mogą pomóc chorym dzieciom. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem uczniów PSP Mierzyn.

Na pomoc czeka jeszcze dzielna Inga z Przęsocina. Dziewczynka zmaga się ze straszną chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). Brakuje jeszcze ponad 4 mln zł na terapię genową i rehabilitację. Ingusi można pomóc m.in. biorąc udział w Licytacje dla Ingi. Pomóc można też wpłacając środki na leczenie dziewczynki za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/inga-sma . Pomóżmy Indze w walce ze straszną chorobą.

Uczniowie PSP Mierzyn wspierają Wiktora:


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości
Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4739 )