Tytuł wiadomości: Mierzyński Rajd Rowerowy
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 21 cze 2021 - 09:22:39


Mierzyński Rajd
Rowerowy


W niedzielę, 27 czerwca odbędzie się V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie pokonają dystans ok. 15 kilometrów.


Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Po dotarciu do patio Centrum Handlowego Ster rowerzyści otrzymają pamiątkowe medale oraz poczęstunek. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzą konkursy dla dzieci i młodzieży. Szkolenie z bezpieczeństwa o ruchu drogowym poprowadzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, a policjanci z komisariatu Szczecin-Pogodno będą znakować chętnym rowery.

Ze względu na trwającą epidemią, zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów, w tegorocznej edycji maksymalnie będzie mogło wziąć udział 150 osób. Uczestnicy rajdu będą zobowiązani do zachowania innych ograniczeń wynikających z tego rozporządzenia, o których informuje organizator wydarzenia. Udział w rajdzie wymaga obowiązkowej rejestracji.

Uczestnictwo dzieci dozwolone jest wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy przypominają, że wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Bezpieczeństwo uczestników jest priorytetem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała środki na organizację wydarzenia w ramach Programu Społecznik z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tej dotacji uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale, dzieci - odblaskowe kamizelki rowerowe, a zwycięzcy konkursów - nagrody.

Organizator do współpracy przy projekcie zaprosił Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz mierzyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz My w Gminie Dobra.

Dodatkowe informacje dotyczące rajdu oraz informacje o zapisach zamieszczone są na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1294691934258399

Źródło: UG Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4733 )