Tytuł wiadomości: Priorytetowe działania dzielnicowych
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 02 kwi 2021 - 12:52:16


Priorytetowe działania dzielnicowych

Dzielnicowi działający na terenie gminy Dobra realizują działania priorytetowe zdiagnozowane na podstawie oczekiwań społecznych oraz danych z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działania prowadzone są m.in. w Mierzynie i Dobrej i dotyczą poprawy jakości bezpieczeństwa.


Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu. Można się do niego zwrócić, nie tylko zgłaszając przestępstwo lub wykroczenie, ale także z prośbą o radę albo niektóre informacje prawne. Zna problemy mieszkańców, prowadzi pogadanki w szkołach, jest do dyspozycji pedagogów szkolnych, uczniów i ich rodzin. Dzielnicowy to policjant, który czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Zgodnie z zarządzeniem Komendanta Głównego Policji dzielnicowi realizują też działania priorytetowe zdiagnozowane na podstawie oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożenia w rejonie, w tym danych z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zgodnie z tymi założeniami dzielnicowy sierż. sztab. Dariusz Sławiński w rejonie obiektu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Poziomkowej 5 w Dobrej będzie podejmował czynności zmierzające do poprawy jakości bezpieczeństwa w tym rejonie, angażując w to instytucje odpowiedzialne za utrzymanie porządku publicznego.

Taki sam cel mają działania realizowane przez dzielnicowego st. sierż. Michała Krysia, prowadzone w rejonie przystanków autobusowych przy ul. Weleckiej w Mierzynie.

Powyższe działania prowadzone będą w okresie od marca do końca sierpnia 2021 roku.

Źródło: Komisariat Policji w Mierzynie

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4713 )