Tytuł wiadomości: Mieszkaniec Mierzyna zatrzymał pijanego kierowcę
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
środa 29 lip 2020 - 07:46:06


Mieszkaniec Mierzyna zatrzymał pijanego kierowcę

Mieszkaniec Mierzyna zatrzymał kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę busa. Do zdarzenia doszło na ul. Spółdzielców w Mierzynie. Kierowca miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu, a bus, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych.


Zdarzenie miało miejsce 26 lipca w godzinach wieczornych na ul. Spółdzielców w Mierzynie. Mieszkaniec Mierzyna zauważył kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę busa. Po chwili kierowca uruchomił auto i zaczął odjeżdżać. Mieszkaniec natychmiast zareagował, podbiegł do samochodu i uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki Volkswagena, następnie wezwał policję.


Reklama:"Przekazany policjantom 35-latek ledwo trzymał się na nogach. Okazało się, że w organizmie miał blisko 3,5 promile alkoholu. Poza tym samochód, którym kierował, nie miał badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu" - informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mieszkaniec powiatu polickiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Postawa mieszkańca Mierzyna, który wyeliminował pijanego kierowcę z ruchu, zasługuje na słowa uznania i jest godna naśladowania. Być może swoim zachowaniem zapobiegł tragedii.

Źródło: mł. asp. Katarzyna Leśnicka, KPP w Policach

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4640 )