Tytuł wiadomości: Wielki sukces Leny z PSP Mierzyn
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
czwartek 18 cze 2020 - 13:18:17


Wielki sukces Leny
z PSP Mierzyn


Lena, uczennica III klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie, wygrała IV Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia 2020. Był to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, którego celem jest rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych wśród uczniów oraz popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia. Lena osiągnęła najwyższy wynik w kategorii klas trzecich oraz najlepszy wynik w historii konkursu. W ciągu 5 minut rozwiązała poprawnie 292 działania i została Mistrzynią Szybkiego Mnożenia 2020.


Tegoroczny konkurs zgromadził 493 finalistów ze 121 szkół w 4 kategoriach: klasy I, klasy II, klasy III i klasy IV. Etap finałowy, do którego zakwalifikowało się 5 uczniów i 1 uczennica z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, odbywał się online w dniach 27-30 kwietnia 2020 r. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne rozwiązanie jak największej ilości przykładów mnożenia z zakresie 100 w ciągu 5 minut.

Lena osiągnęła najwyższy wynik w kategorii klas trzecich oraz najlepszy wynik w historii konkursu. W ciągu 5 minut rozwiązała poprawnie 292 działania i została Mistrzynią Szybkiego Mnożenia 2020.


Reklama:"Dziękuję także pozostałym uczestnikom, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w skali Polski. Najwyższą wartością, jaką zyskali uczniowie, jest umiejętność, którą trenowali - mnożenie w zakresie 100, ona przyda im się na całe życie. Z dumą życzę Lence dalszych sukcesów" - gratulowała wychowawczyni Leny Malwina Biedzińska z PSP Mierzyn.

Gratulujemy Mistrzyni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Jakub z Mierzyna zdobył Nagrodę Żeglarską

Młody mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki został laureatem tegorocznych Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Ze względu na stan epidemii zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas transmisji online. Jakub zdobył Nagrodę Kota Umbriagi za sukcesy w młodzieżowym żeglarstwie regatowym w klasie BIC Techno 293, zdobycie tytułu mistrza Polski w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Windsurfingu i wicemistrzostwa kraju Młodzików w klasie BIC Techno.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4634 )