Tytuł wiadomości: Ruszył przetarg na przebudowę ul. Elżbiety
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 20 kwi 2020 - 17:35:17


Ruszył przetarg na przebudowę ul. Elżbiety

Urząd Gminy Dobra ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Elżbiety w Mierzynie. Modernizacja obejmuje budowę nowej jezdni wraz z odwodnieniem i oświetleniem, przebudowę chodników i zjazdów. Gmina zarezerwowała na ten cel 1,44 mln złotych.


Przebudowa ulicy Elżbiety w Mierzynie zakłada budowę nowej jezdni wraz z odwodnieniem i oświetleniem, przebudowę chodników i zjazdów, usunięcie kolizji sieciowych, a także wprowadzenie nowej organizacji ruchu docelowego.

Gmina Dobra uzyskała decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej. Dokumentację techniczną wykonało konsorcjum firm: Usługi Projektowe i Nadzór, Lucyna Kaczyńska z siedzibą w Szczecinie przy ul. Zabużańskiej oraz Pracownia Projektowa Katarzyna Przybysz, której siedziba mieści się w Szczecinie przy ul. Polskich Marynarzy. Wartość prac projektowych wyniosła 148 tys. zł.

Na początku kwietnia Urząd Gminy Dobra ogłosił przetarg na modernizację ulicy. Otwarcie ofert zaplanowano na 7 maja 2020 r.

Projekt "Budowa ulicy Elżbiety w Mierzynie (droga gminna nr 190233Z) w Gminie Dobra" znalazł się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku.

Źródło: UG Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

W tym roku przebudowa
ul. Elżbiety w Mierzynie


W tym roku rozpocznie się przebudowa ul. Elżbiety w Mierzynie. Zgodnie z budżetem i planem finansowym Gminy Dobra, które zostały uchwalone podczas grudniowej sesji, na modernizację mierzyńskiej drogi zarezerwowano 1,44 mln złotych.Przebudowa ul. Elżbiety
w Mierzynie coraz bliżej


Gmina Dobra uzyskała już decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej polegającej na przebudowie ulicy Elżbiety w Mierzynie. Jest już gotowa dokumentacja techniczna inwestycji, która przewiduje m.in. budowę nowej jezdni wraz z odwodnieniem i oświetleniem, przebudowę chodników i zjazdów.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4612 )