Tytuł wiadomości: Jakub z Mierzyna zdobył Nagrodę Żeglarską
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 30 mar 2020 - 12:02:18


Jakub z Mierzyna zdobył Nagrodę Żeglarską

Młody mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki został laureatem tegorocznych Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Ze względu na stan epidemii zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas transmisji online. Jakub zdobył Nagrodę Kota Umbriagi za sukcesy w młodzieżowym żeglarstwie regatowym w klasie BIC Techno 293, zdobycie tytułu mistrza Polski w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Windsurfingu i wicemistrzostwa kraju Młodzików w klasie BIC Techno.


Jakub Guźlecki to utalentowany uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Kuba pierwsze kroki stawiał na optymiście, jednak to deska windsurfingowa stała się jego najlepszym kompanem w żeglarskich zmaganiach. Dwa lata temu, podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu w Pucku, został wicemistrzem Polski w klasie BIC Techno 293. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu młodych windsurfingowców z całej Polski. Kilka miesięcy wcześniej, podczas majówki, Jakub wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno podczas zgrupowania w Osieku na Jeziorze Kałębie. W zeszłym roku Jakub został nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina - w dwóch kategoriach: Nagroda Kota Umbriagi oraz Młody Żeglarz Roku.

Jakub dwukrotnie wygrał też regaty żeglarskie, które odbyły się na początku maja i czerwca 2019 r. Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zdobył złote medale podczas Regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej oraz w trakcie międzynarodowych regat International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019, które odbyły się na zalewie Szałe. Kuba triumfował też na regatach w Sopocie, Gdańsku i w Pucku.

W zeszłym roku pod koniec sierpnia w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Windsurfingu. Po trzech dniach zmagań tytuł Wicemistrza Polski powędrował w ręce Kuby.

W tym roku Jakub Guźlecki zdobył stypendium w ramach Akademii Talentów. To inicjatywa Fundacji Enea, której celem jest wspieranie rozwoju młodych talentów. Dodatkowo Centrum Żeglarskie zgłosiło kandydaturę Kuby do tegorocznych Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina.

W sobotę, 28 marca podczas transmisji online ogłoszono laureatów Nagród Żeglarskich Szczecina. Jakub zdobył Nagrodę Kota Umbriagi za sukcesy w młodzieżowym żeglarstwie regatowym w klasie BIC Techno 293, zdobycie tytułu mistrza Polski w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Windsurfingu i wicemistrzostwa kraju Młodzików w klasie BIC Techno.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Jakuba!

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościMistrzostwa Polski Młodzików w Windsurfingu w Szczecinie:Zobacz artykuły powiązane:

Jakub z Mierzyna
w Akademii Talentów


Młody mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki dostał się do finału konkursu Akademia Talentów, której celem jest wspieranie rozwoju młodych talentów. Teraz Kuba walczy o stypendium na realizację swoich pasji i zainteresowań. Możemy mu pomóc biorąc udział w darmowym głosowaniu, które trwa do 24 stycznia. W zeszłym roku Kuba, który jest uczniem mierzyńskiej podstawówki, zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu. Zdobył też tytuł Długodystansowego Mistrza Polski w windsurfingu.Sportowiec Junior Roku - Jakub Guźlecki z Mierzyna

12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki bierze udział w plebiscycie Sportowiec Roku z rejonu szczecińskiego, w kategorii Junior. W tym roku Kuba, uczeń mierzyńskiej podstawówki, zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu. Zdobył też tytuł Długodystansowego Mistrza Polski w windsurfingu.


Jakub z Mierzyna wicemistrzem Polski

12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu. Zawody odbyły się w miniony weekend w Szczecinie. Wzięło w nich udział prawie 100 najlepszych zawodników z całej Polski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Kolejne sukcesy
12-letniego Jakuba
z Mierzyna


12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki dwukrotnie wygrał regaty żeglarskie, które odbyły się na początku maja i czerwca. Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zdobył złote medale podczas Regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej oraz w trakcie międzynarodowych regat International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019, które odbyły się na zalewie Szałe. Gratulujemy kolejnych sukcesów!


Jakub z Mierzyna nominowany do prestiżowej nagrody

12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki został nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas gali 30 marca. W zeszłym roku Kuba, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Windsurfingu w klasie BIC Techno 293.


Jakub z Mierzyna
wicemistrzem Polski


11-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki (POL 242) zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Windsurfingu. Zawody odbyły się 24-26 sierpnia w Pucku. To kolejny sukces ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, który podczas tegorocznej majówki wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno w Osieku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4606 )