Tytuł wiadomości: 20 tys. maseczek dla szpitala od DGS z Mierzyna
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 20 mar 2020 - 14:11:21


20 tys. maseczek
dla szpitala od DGS
z Mierzyna


20 tysięcy maseczek ochronnych o łącznej wartości 100 tys. złotych przekazała dzisiaj firma DGS Poland z Mierzyna Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu przy ul. Arkońskiej. Maseczki mają zabezpieczyć personel medyczny i pacjentów przed zarażeniem koronawirusem.


DGS przekazał darowiznę na cele związane z zabezpieczeniem personelu medycznego i pacjentów przed zarażeniem koronawirusem Covid-19.

"W ramach zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wspieramy lekarzy, którzy każdego dnia z oddaniem pomagają chorym osobom z naszego regionu. Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt i cieszymy się, że mogliśmy wspomóc SPWSZ w walce z koronawirusem" - poinformował Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland.

"Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie naszych pracowników. Maseczki pomogą nam w codziennej pracy z osobami, które zgłaszają się do nas z podejrzeniem koronawirusa oraz chorymi. To wiele dla nas znaczy, a zwłaszcza dla personelu medycznego" - dziękowała Małgorzata Usielska, dyrektor SPWSZ w Szczecinie.

Z powodu epidemii koronawirusa szpital przy ul. Arkońskiej przekształcono w placówkę zakaźną.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4601 )