Tytuł wiadomości: Przetarg na przebudowę drogi Stobno - Szczecin
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
wtorek 29 paź 2019 - 13:34:30


Przetarg na przebudowę drogi Stobno - Szczecin

Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej ze Stobna do ul. Okulickiego w Szczecinie. Dla kierowców oznacza to koniec kłopotów z dziurawą i pofałdowaną nawierzchnią na drodze. Inwestycję wyceniono na 14 mln złotych.


Każdy kierowca, który chociaż raz jechał przez Stobno w kierunku Szczecina, wie, że na wyjeździe z miejscowości nawierzchnia przypomina wzburzone morze. Trzeba zjechać na przeciwny pas lub zwolnić prędkość do 10 km/h. Wygląda jednak na to, że widać już koniec kłopotów kierowców.

Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na zadanie "Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin - Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno-Mierzyn". Inwestycję wyceniono na ok. 14 mln złotych. Termin składania ofert mija 4 listopada 2019 roku.

Powiat Policki otrzymał na inwestycję ponad 6,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2,1 mln zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Gmina Kołbaskowo zaoferowała pomoc w wysokości ok. 2,6 mln zł.

"Chcemy pomóc, wesprzeć Starostwo Powiatowe, bo zależy nam, żeby mieszkańcy poruszali się po bezpiecznych drogach powiatowych" - mówi Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.

"Projekt obejmuje przebudowę całego odcinka drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania za przejazdem kolejowym w Stobnie. Ze względów ekonomicznych projekt został podzielony na dwa etapy, a dofinansowaniem objęty jest pierwszy, czyli odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania w Stobnie z drogą na Mierzyn, czyli ten który jest najbardziej problematyczny dla mieszkańców. Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowane zostaną chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, wykonane zostaną rowy drogowe" - wyjaśnia Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Droga ma zostać przebudowana do 15 października 2020 r.

Źródło: Urząd Gminy Kołbaskowo, Starostwo Powiatowe w Policach

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Koniec asfaltowej fali
w Stobnie


Każdy kierowca, który chociaż raz jechał przez Stobno w kierunku Szczecina, wie, że na wyjeździe z miejscowości nawierzchnia przypomina wzburzone morze. Trzeba zjechać na przeciwny pas lub zwolnić prędkość do 10 km/h. Wygląda jednak na to, że ten odcinek drogi zostanie w końcu wyremontowany. Powiat policki otrzymał ponad 6,8 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Szczecin - Warnik.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4505 )