Tytuł wiadomości: Koniec asfaltowej fali w Stobnie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
czwartek 05 wrz 2019 - 14:16:58


Koniec asfaltowej fali
w Stobnie


Każdy kierowca, który chociaż raz jechał przez Stobno w kierunku Szczecina, wie, że na wyjeździe z miejscowości nawierzchnia przypomina wzburzone morze. Trzeba zjechać na przeciwny pas lub zwolnić prędkość do 10 km/h. Wygląda jednak na to, że ten odcinek drogi zostanie w końcu wyremontowany. Powiat policki otrzymał ponad 6,8 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Szczecin - Warnik.


150 mln 444 tys. zł - to wysokość kolejnego w tym roku rządowego dofinansowania na inwestycje drogowe w gminach i powiatach Pomorza Zachodniego.

"W ramach dofinansowania zostaną zrealizowane 94 samorządowe inwestycje drogowe - 68 gminnych i 26 powiatowych" - mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

6.825.482 zł trafi na rozbudowę drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin - Warnik. Droga będzie remontowana na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3922Z Stobno - Mierzyn. Koszt całej inwestycji to ponad 11 mln złotych.

Projekt remontu drogi jest już gotowy. Wydano też zezwolenie na realizację inwestycji. Droga ma zostać przebudowana do października 2020 r.

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4459 )