Tytuł wiadomości: Budowa świetlicy w Mierzynie - otwarcie ofert
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 12 sie 2019 - 08:07:26


4 firmy zainteresowane budową świetlicy
w Mierzynie


Otwarto oferty na budowę nowej świetlicy w Mierzynie wraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Budynek powstanie na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w miejscu, gdzie obecnie stoi drewniana wiata. W świetlicy odbywać się będą m.in. kiermasze, okolicznościowe bazarki, catering podczas imprez przeznaczonych dla mieszkańców korzystających z terenu rekreacyjnego.


W 2018 roku Urząd Gminy Dobra zlecił opracowanie projektu technicznego dla inwestycji polegającej na budowie świetlicy w Mierzynie wraz z uzyskaniem dokumentów niezbędnych do realizacji zadania. Wykonawcą projektu za kwotę 30 tys. zł była firma IDS Architekci Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. W pierwszej połowie 2019 roku, na postawie opracowanego projektu technicznego, uzyskano pozwolenie na budowę i przygotowano procedurę przetargową w celu wyłonienia najkorzystniejszej oferty na roboty budowlane.

Po koniec lipca otwarto oferty złożone podczas przetargu. Budową nowej świetlicy w Mierzynie zainteresowane są cztery firmy:

- FHU GEKO z Mierzyna za kwotę 1.286.580 zł
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LIK-BUD z Polic za kwotę 1.162.350 zł
- P.B. GLOBAL Sp. z o.o. Sp. k. ze Szczecina za kwotę 1.050.000 zł
- Firma Handlowo-Usługowa SABPOL II z Wirowa za kwotę 986.456,57 zł

Wszystkie firmy oferują 60 miesięcy gwarancji na roboty budowlane.

Budynek świetlicy powstanie na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w miejscu, gdzie obecnie stoi drewniana wiata, która będzie przeniesiona w inne dogodne miejsce.

Świetlice wiejskie od lat z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały w Grzepnicy, Łęgach i Buku. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Świetlica powstanie
na Mierzyniance


Wiemy już, że na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Budynek będzie zlokalizowany w miejscu, gdzie obecnie stoi drewniana wiata - będzie ona przeniesiona w inne dogodne miejsce. Projekt techniczny świetlicy ma być gotowy do końca 2018 roku.W Mierzynie powstanie świetlica środowiskowa

Najprawdopodobniej na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Trwa analizowanie koncepcji dotyczącej lokalizacji i funkcjonalności obiektu. Po zatwierdzeniu koncepcji powstanie kompleksowy projekt zagospodarowania terenu. Projekt techniczny ma być gotowy do końca tego roku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4443 )