Tytuł wiadomości: Jakub z Mierzyna nominowany do nagrody
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 22 mar 2019 - 08:46:53


Jakub z Mierzyna nominowany do prestiżowej nagrody

12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki został nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas gali 30 marca. W zeszłym roku Kuba, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Windsurfingu w klasie BIC Techno 293.


Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina przyznawane są od 2017 r. Zostały ustanowione przez prezydenta miasta w celu popularyzacji żeglarstwa w regionie. Kandydatów do nagród mogli zgłaszać mieszkańcy miasta i regionu, związki, fundacje, stowarzyszenia i kluby żeglarskie, instytucje publiczne, a także członkowie Kapituły Nagród. Ze zgłoszonych propozycji kapituła wybrała po trzech nominowanych w każdej z 11 kategorii.

Jakub Guźlecki, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, został nominowany w 2 kategoriach: Nagroda kota Umbriagi oraz Młody Żeglarz Roku.

Kuba pierwsze kroki stawiał na optymiście, jednak to deska windsurfingowa stała się jego najlepszym kompanem w żeglarskich zmaganiach. W zeszłym roku, podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu w Pucku, został wicemistrzem Polski w klasie BIC Techno 293. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu młodych windsurfingowców z całej Polski. Kilka miesięcy wcześniej, podczas majówki, Jakub wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno podczas zgrupowania w Osieku na Jeziorze Kałębie.

Nazwiska zwycięzców Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina poznamy podczas uroczystej gali, zaplanowanej na 30 marca.

Trzymamy kciuki za sukces Jakuba!

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościJakub z Mierzyna został wicemistrzem Polski:

Zobacz artykuły powiązane:

Jakub z Mierzyna
wicemistrzem Polski


11-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki (POL 242) zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Windsurfingu. Zawody odbyły się 24-26 sierpnia w Pucku. To kolejny sukces ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, który podczas tegorocznej majówki wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno w Osieku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4316 )