Tytuł wiadomości: Świetlica powstanie na Mierzyniance
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 18 maj 2018 - 18:09:37


Świetlica powstanie
na Mierzyniance


Wiemy już, że na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Budynek będzie zlokalizowany w miejscu, gdzie obecnie stoi drewniana wiata - będzie ona przeniesiona w inne dogodne miejsce. Projekt techniczny świetlicy ma być gotowy do końca 2018 roku.


Pod koniec kwietnia odbyło się spotkanie w celu omówienia koncepcji dotyczącej budowy świetlicy środowiskowej na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie. W spotkaniu uczestniczyło 13 osób, w tym m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, przedstawiciele firmy wykonującej projekt techniczny, radni i sołtys z Mierzyna oraz inspektor ds. sportu. Podczas spotkania analizowano propozycje przedstawione przez projektantów dotyczące lokalizacji budynku świetlicy w najbardziej dogodnych miejscach, biorąc pod uwagę jej użyteczność publiczną i gabaryty.

Reklamy Google:


Teren Mierzynianki jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, co ogranicza możliwości umiejscowienia budynku. W rezultacie jednogłośnie przyjęto koncepcję usytuowania budynku w miejscu obecnie stojącej drewnianej wiaty, która będzie przeniesiona w inne dogodne miejsce. Po akceptacji koncepcji projektanci będą mogli zająć się przygotowywaniem zagospodarowania terenu i sporządzeniem projektów budowlanych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i założeniami umowy, prace nad projektem technicznym powinny być ukończone do końca 2018 roku. Po uzyskaniu niezbędnych dokumentów gmina wystąpi do starostwa o pozwolenie na budowę.

Świetlice środowiskowe od lat z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały ostatnio w Grzepnicy, Łęgach i Buku. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

W Mierzynie powstanie świetlica środowiskowa

Najprawdopodobniej na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Trwa analizowanie koncepcji dotyczącej lokalizacji i funkcjonalności obiektu. Po zatwierdzeniu koncepcji powstanie kompleksowy projekt zagospodarowania terenu. Projekt techniczny ma być gotowy do końca tego roku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.4002 )