Tytuł wiadomości: W Mierzynie powstanie świetlica środowiskowa
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
sobota 07 kwi 2018 - 07:33:01


W Mierzynie powstanie świetlica środowiskowa

Najprawdopodobniej na terenie rekreacyjnym Mierzynianka powstanie nowa świetlica środowiskowa. Trwa analizowanie koncepcji dotyczącej lokalizacji i funkcjonalności obiektu. Po zatwierdzeniu koncepcji powstanie kompleksowy projekt zagospodarowania terenu. Projekt techniczny ma być gotowy do końca tego roku.


Świetlice środowiskowe z powodzeniem funkcjonują na terenie gminy Dobra. Nowe obiekty powstały ostatnio w Grzepnicy, Łęgach i Buku. W świetlicach odbywają się m.in. zajęcia kulturalno-sportowe dla dzieci i młodzieży.

Reklamy Google:


Koncepcję nowej świetlicy w Mierzynie opracowuje ta sama firma, która przygotowywała projekty techniczne świetlic w Buku, Grzepnicy i Łęgach. Powstała już pierwsza wersja koncepcji, która jest analizowana przez urząd gminy. Proponowana lokalizacja to teren rekreacyjny Mierzynianka przy ul. Nasiennej.

Obiekt ma być funkcjonalnie powiązany z istniejącymi budynkami na Mierzyniance. Wygląd i gabaryty najprawdopodobniej będą zbliżone do powstałych już świetlic. Po akceptacji koncepcji powstanie kompleksowy projekt zagospodarowania terenu, a następnie projekt budowlany. Po uzyskaniu niezbędnych dokumentów gmina wystąpi do starostwa o pozwolenie na budowę.

Projekt techniczny świetlicy środowiskowej w Mierzynie ma być gotowy do końca 2018 roku.


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.3964 )