Tytuł wiadomości: Budowa nowego przedszkola w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
środa 14 mar 2018 - 05:15:25


Budowa nowego przedszkola w Mierzynie

Na przełomie marca i kwietnia Urząd Gminy Dobra powinien ogłosić przetarg na budowę nowego przedszkola w Mierzynie. Obiekt zlokalizowany będzie obok szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej. Przedszkole będzie parterowym budynkiem, podzielonym na części administracyjną i edukacyjną, które połączone będą centralnym forum.


Pierwotnie przedszkole miało powstać razem ze szkołą podstawową przy ulicy Kolorowej w Mierzynie, jednak koszty budowy szkoły były tak wysokie, że inwestycję podzielono na 2 etapy. Postawienie samej szkoły kosztowało ok. 24 mln złotych wraz z wyposażeniem i gmina musiała zaciągnąć na ten cel długoletni kredyt.

Reklamy Google:


Zgodnie z projektem przygotowanym w 2009 roku przez pracownię MASTER PROJEKT ze Szczecina, przedszkole ma być parterowym budynkiem przekrytym płaskimi dachami. W centralnej części przykrycie stanowić ma świetlik. Całość podzielona będzie na części administracyjną i edukacyjną, które połączono centralnym forum, mogącym być także czymś na kształt świetlicy z bawialnią, a także atrium, w którym przewiduje się stworzenie doświadczalnego ogrodu dla dzieci.

Część edukacyjna to wyodrębnione z bryły budynku boksy oddziałowe, po wschodniej stronie "otwarte" na nowo zagospodarowany zbiornik wodny i zieleń, w części południowej na zieleń i tereny do zabaw. Po stronie zachodniej obiekt oddzielony ma być od terenów rekreacyjnych arkadami, będącymi jednocześnie dojściem do wyjścia. W północnej części budynku znajdzie się poczekalnia, szatnie oraz zaplecze kuchenne (catering) obsługujące przedszkole. Przewiduje się oddzielenie terenów przedszkolnych siatką, a także zielenią mającą spełniać izolację akustyczną. Przedszkole ma zająć powierzchnię ok. 2700 m2. Autorami projektu są architekci: Jacek Iżykowski oraz Bogusław Andrzejczyk.

Powyższe założenia przygotowano w 2009 roku i mogą one ulec nieznacznym zmianom. W marcu powinna zakończyć się aktualizacja projektu przedszkola, dokonana m.in. pod kątem nowych materiałów budowlanych. Na przełomie marca i kwietnia Urząd Gminy Dobra powinien ogłosić przetarg na budowę nowego przedszkola w Mierzynie. W tym roku przeznaczono na to 1,5 mln złotych. Inwestycja jest zgodna z wieloletnim planem inwestycyjnym gminy.


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.3930 )