Tytuł wiadomości: Zmiany w kursowaniu autobusów w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
środa 07 cze 2017 - 17:30:51


Zmiany w kursowaniu autobusów w Mierzynie

W związku z przebudową ul. Długiej w Mierzynie od poniedziałku, 12 czerwca nastąpią zmiany na liniach autobusowych nr 74 i 124. Na linii 74 wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (kursy do ul. Łukasińskiego), a autobusy nr 124 będą jeździć nową trasą.


Reklamy Google:


Od dnia 12 czerwca na linii 74 wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy. Trasa autobusu zostanie skrócona do przystanku Łukasińskiego Ogrody. Nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody - Mierzyn Szkoła.

Dodatkowo nastąpi zmiana trasy autobusu nr 124. W kierunku pętli Mierzyn Pod Lipami autobusy będą kursować objazdem od przystanku Mierzyn przez ul. Welecką, Lubieszyńską i Zeusa do przystanku końcowego. Na zmienionej trasie uruchomione zostaną przystanki:

Mierzyn Grafitowa - wspólny z linią 108
Mierzyn Wspólna nż - wspólny z linią 108
Mierzyn Wichrowa nż - wspólny z linią 108
Mierzyn Demeter nż - tymczasowy przystanek zlokalizowany przy ul. Zeusa na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku.

Ponadto przystanek Mierzyn Pod Lipami zostanie przeniesiony z ul. Zeusa na ul. Osiedle Pod Lipami. Nie będzie też obsługiwany przystanek Mierzyn Modrzewiowa. Rozkład jazdy linii 124 nie ulegnie zmianie.

Przebudowa ul. Długiej w Mierzynie zakłada kompleksową modernizację 584-metrowego odcinka drogi - od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej. W ramach prac od podstaw wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, dzięki czemu w miejscu istniejącego obecnie rowu będzie mógł powstać nowy chodnik. Biorąc pod uwagę przyleganie pasa drogowego do działki, na której znajduje się szkoła podstawowa w Mierzynie, inwestycja z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo uczniów. Będzie można wybudować przejście dla pieszych na wysokości szkoły oraz zatokę autobusową. W ramach prac powstanie również nowa nawierzchnia drogowa.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPrzebudowa ulicy Długiej w Mierzynie - na odcinku od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie - podpisanie umowy

W czwartek, 11 maja w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej w Mierzynie - ulicy Długiej na odcinku od ul. Kolorowej do Ślicznej. Inwestycja kosztować będzie 2 miliony 164 tysiące złotych i realizowana jest przy wsparciu Gminy Dobra oraz Budżetu Państwa.Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie - wykonawca

Najprawdopodobniej w maju rozpocznie się przebudowa prawie 600-metrowego odcinka ulicy Długiej w Mierzynie. Powiat Policki wybrał już wykonawcę tej inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma EUROVIA S.A. W ramach inwestycji, na odcinku od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej, wykonane zostaną m.in. nowa nawierzchnia asfaltowa, chodnik i kanalizacja deszczowa. W okolicy szkoły powstanie też zatoka autobusowa.Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie - przetarg

Powiat Policki rozpoczął poszukiwania firmy, która wykona przebudowę prawie 600-metrowego odcinka ulicy Długiej w Mierzynie. W ramach inwestycji, na odcinku od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej, wykonane zostaną m.in. nowa nawierzchnia asfaltowa, chodnik i kanalizacja deszczowa. W okolicy szkoły powstanie też zatoka autobusowa.Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie

W piątek, 18 grudnia Rada Powiatu Polickiego przyjęła uchwałę otwierającą drogę do realizacji przebudowy ulicy Długiej w Mierzynie. Prace, które wspólnie sfinansują Gmina Dobra i Powiat Policki, wykonane zostaną w 2017 roku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.3572 )