Tytuł wiadomości: Rusza przebudowa ul. Spółdzielców w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 15 sty 2016 - 06:28:21


Rusza przebudowa
ul. Spółdzielców w Mierzynie


Wkrótce powinna rozpocząć się przebudowa ulicy Spółdzielców w Mierzynie. Urzędnicy przekazali już teren budowy wykonawcy prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową drogą pojedziemy wczesną jesienią 2016 r.


Ulica Spółdzielców znajduje się w fatalnym stanie. Nawierzchnia tej ruchliwej drogi jest bardzo zniszczona, brakuje też chodników. Ten stan rzeczy powinna zmienić inwestycja, która formalnie rozpoczęła się we wtorek 12 stycznia od przekazania terenu budowy wykonawcy.

Reklamy Google:


Przebudowę drogi wykona firma Eurovia Polska S.A., której siedziba znajduje się w Bielanach Wrocławskich. Koszt prac wyceniono na nieco ponad 2,6 mln złotych. Będzie to jedna z największych inwestycji drogowych w gminie Dobra w 2016 roku.

Droga zyska nie tylko nową nawierzchnię bitumiczną. Na całej jej długości wybudowany zostanie betonowy chodnik o szerokości dwóch metrów. Powstaną również kanalizacja deszczowa i sieć energetyczna, zjazdy na przyległe posesje oraz oświetlenie. Przebudowany zostanie blisko 815-metrowy odcinek drogi - od nr 21a w kierunku hal magazynowych.

Jeśli pogoda pozwoli, wkrótce powinny rozpocząć się prace drogowe. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 30 września 2016 r.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościUlica Spółdzielców w Mierzynie:

Zobacz artykuły powiązane:

Przebudowa ulicy Spółdzielców w Mierzynie

Urząd Gminy Dobra ogłosił przetarg na modernizację ulicy Spółdzielców w Mierzynie. W ramach inwestycji przebudowana zostanie jezdnia. Powstanie także chodnik o długości ponad 800 metrów.Ulica Spółdzielców częściowo do remontu

Niebawem ruszy częściowy remont ulicy Spółdzielców w Mierzynie. Urząd Gminy Dobra zorganizował przetarg na przebudowę bocznej odnogi tej ulicy, prowadzącej w kierunku garaży i bloków oznaczonych numerami od 14 do 17.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.2760 )