Tytuł wiadomości: Nagroda dla firmy DGS Poland z Mierzyna
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 23 mar 2015 - 14:29:58


Nagroda dla firmy DGS Poland z Mierzyna

Firma DGS Poland z Mierzyna, produkująca aparaty słuchowe oraz urządzenia diagnostyczne i komunikacyjne, zdobyła tytuł "Równa Firma". Plebiscyt na najbardziej odpowiedzialną społecznie firmę w województwie zachodniopomorskim rozstrzygnięto 19 marca. To już kolejna nagroda, która trafiła do firmy z Mierzyna.


Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR, ang. Corporate Social Responsibility) od wielu lat niezmiennie zyskuje na popularności. Mianem tym określa się działania firmy oparte na etycznych zasadach, przejrzystej polityce i zrównoważonym rozwoju. Właśnie pod tym kątem oceniono firmy z województwa zachodniopomorskiego, w trakcie Plebiscytu "Równa Firma".

"Celem plebiscytu jest nagrodzenie przedsiębiorstw, które na co dzień stosują zasady CSR i motywowanie ich do dalszych działań" - mówi Katarzyna Kazojć z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, pomysłodawca konkursu. "Chcemy też ułatwić studentom kontakt z biznesem oraz promować społeczną odpowiedzialność w środowisku lokalnym" - dodaje.

Reklamy Google:


W tym roku na miano “Równej Firmy” wg oceny Kapituły Plebiscytu zasłużyła firma DGS Poland z Mierzyna, produkująca aparaty słuchowe oraz urządzenia diagnostyczne i komunikacyjne. Swoją działalność w zakresie CSR firma sprawnie łączy z branżą, w której działa. "Jest tego sporo - od wsparcia szkół i społeczności lokalnej, przez współpracę z ośrodkami dla osób niedosłyszących i udział w projekcie aktywizującym zawodowo osoby niepełnosprawne, aż po ogólne propagowanie tematyki związanej z niedosłuchem. Bycie odpowiedzialnym społecznie to obopólny zysk. I fantastycznie, że prowadzenie biznesu i wspieranie społeczności się nie wyklucza, a wręcz zazębia" - podkreślała Joanna Pieczykolan z DGS Poland podczas odbierania nagrody. Firma dba też o swój wizerunek wśród przyszłych pracowników - organizuje praktyki i staże dla studentów, wspiera konkursy naukowe, funduje nagrody.

Oprócz statuetki i tytułu "Równa Firma" DGS Poland otrzymał certyfikat "Organizacja Społecznie Zaangażowana" od patrona Plebiscytu chcepomagac.org.

Specjalne wyróżnienia za swoją działalność w kategoriach edukacja i rozwój, innowacje społeczne, aktywność społeczna otrzymały kolejno: Multimedialne Muzeum Na Klifie w Trzęsaczu, Clochee oraz Tomasz Gierwiatowski LIGA SUPERBOHATERÓW.

W tegorocznej, trzeciej już edycji plebiscytu, zgłoszono ponad 100 firm z regionu, a 38 z nich zdecydowało się na udział. Uczestników plebiscytu charakteryzowała duża różnorodność - zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i branże. Znalazły się tu firmy mikro, małe i duże, firmy informatyczne, kosmetyczne, z branży hotelarskiej, edukacyjnej, prawnej, a nawet morskiej.

Kapituła Plebiscytu oceniając firmy brała pod uwagę szereg kryteriów, jak choćby dbałość o środowisko i pracowników, komunikowanie się ze społecznością lokalną, czy posiadanie strategii CSR. Liczyły się każde działania, nawet te z pozoru drobne i oczywiste - wydłużenie płatności za faktury, przejrzyste umowy, elastyczne godziny pracy, czy organizowanie Wigilii lub Dnia Dziecka w firmie.

Rozstrzygnięcie plebiscytu odbyło się 19 marca 2015 roku w Szczecinie. Patronat na inicjatywą objął: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Miasto Szczecin, Liga Odpowiedzialnego Biznesu, Organizacja Społecznie Zaangażowana chcepomagac.org, Klaster IT, Technopark Pomerania, 4C Centrum Ekonomii Społecznej, Telewizja Pomerania, TVP Szczecin, Kurier Szczeciński oraz Szczecin Blog.

To już kolejna nagroda dla firmy DGS Poland z Mierzyna, która w grudniu 2013 roku otrzymała tytuł firmy roku województwa zachodniopomorskiego oraz zwyciężyła w kategorii społeczna odpowiedzialność biznesu. Zakład należący do światowego holdingu zatrudnia prawie 1500 osób. W marcu 2013 roku firma zmieniła nazwę z Oticon na DGS Poland.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

DGS Poland z Mierzyna
- firmą roku


DGS Poland z Mierzyna (do niedawna Oticon) otrzymała tytuł firmy roku województwa zachodniopomorskiego. Firma zwyciężyła także w kategorii społeczna odpowiedzialność biznesu. Nagrody wręczono podczas gali, która odbyła się w środę 18 grudnia.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.2370 )