Tytuł wiadomości: Turniej Tenisa Stołowego w Mierzynie - zdjęcia
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 23 lut 2015 - 07:25:37

Turniej Tenisa Stołowego w Mierzynie - zdjęcia

W sobotę 21 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie po raz drugi odbył się Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu naszej gminy. W kategorii chłopcy ze szkół podstawowych zwyciężył Natan Konik z PSP Mierzyn.

Zawodników powitały dyrektor PSP w Mierzynie Iwona Kacperska-Kufel oraz Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. Turniej poprowadził Jerzy Trędowicz. W komisji odpowiadającej za prawidłowy przebieg turnieju byli obecni m.in. Sekretarz Gminy Dobra Rozalia Adamska, radna z Mierzyna Hanna Suszczyńska oraz Prezes GZ Ludowe Zespoły Sportowe w Dobrej Andrzej Grochowski.

Po zaciętych eliminacjach, które trwały ok. dwóch godzin, nastąpiło losowanie stołów i przeciwników w rozgrywkach finałowych, które wyłoniły zwycięzców turnieju.

W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Smejlis z PSP Dołuje, pokonując w finale Alicję Jaworek (PSP Dobra) w setach 2:0. Trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Magda (PSP Dobra) po zwycięstwie 2:0 nad Natalią Kuszaj (PSP Mierzyn).

W kategorii szkół podstawowych wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Natan Konik (PSP Mierzyn), który w finale zwyciężył 2:0 z Marcinem Hedrychem (PSP Dobra). Trzecie miejsce wywalczył Aleksander Sobierajski (PSP Dobra) pokonując w setach 2:0 Filipa Byczaka (PSP Mierzyn).

W kategorii gimnazjalistów (uczniowie Gimnazjum Publicznego w Dołujach) chłopcy i dziewczęta grali mecze systemem "każdy z każdym". Wśród dziewcząt klasyfikacja przedstawia się następująco: