Tytuł wiadomości: Laserowe usuwanie zmian skórnych
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
niedziela 02 lis 2014 - 14:53:08


Laserowe usuwanie
zmian skórnych


Zmiany na skórze mogą stać się przyczyną złego samopoczucia, utraty poczucia własnej wartości, a strach przed zabiegiem chirurgicznym może powstrzymać przed podjęciem działania. Istnieje możliwość ich usuwania z wykorzystaniem lasera. Metoda ta niesie ze sobą wiele zalet i korzyści stosowania.


Defekty estetyczne, czy też zmiany chorobowe na skórze często stanowią zaniedbywany przez pacjentów aspekt, a zwracają oni uwagę na nie dopiero w momencie, kiedy stają się one uciążliwe. W rzeczywistości również i wtedy chęć podjęcia leczenia jest hamowana przez przeświadczenie, że jedynym sposobem usunięcia problemu są zabiegi chirurgiczne. W wielu przypadkach jest to błędne przeświadczenie, a eliminację mankamentów skórnych można wykonać w skuteczny, szybki i bezbolesny sposób. Laser jest urządzeniem stosunkowo prostej budowy, które emituje światło o określonej długości fali oraz wysokiej spójności wiązki. Dzięki temu wykorzystując go jako wskaźnik widzimy punkt na ścianie, a w medycynie użycie energii związanej z emitowaną wiązką pozwala na precyzyjne i selektywne manipulacje.

Dzięki laseroterapii możemy eliminować takie defekty skóry jak: blizny, przebarwienia, pieprzyki, brodawki, kaszaki, tłuszczaki, popękane naczynka, zmarszczki, tatuaże.

Wykonywanie tak szerokiej gamy usług medycznych, przy jednocześnie wysokiej skuteczności, stało się możliwe dzięki opracowaniu wielu różnych laserów, które emitują różną ilość energii, a także w różny sposób działają na tkanki i komórki. Najbardziej popularnym i jednym z pierwszych użytych w dermatologii jest laser CO2 - najbardziej powszechne urządzenie i najczęściej wykorzystywane w medycynie estetycznej i praktyce dermatologicznej laser. Z powodzeniem jest zalecany pacjentom, którzy posiadają pieprzyki, brodawki, naczyniaki, włókniaki. Jest stosowany również w przypadku niektórych blizn i narośli skórnych.

Bardziej specyficzne lasery takie jak erbowo-yagowy (Er:YAG) zalecany jest w przypadku leczenia powierzchniowych zmian skórnych np. blizn, niewielkich brodawek i znamion. Jeszcze bardziej wyspecjalizowane urządzenia np. laser KTP jest dedykowany do leczenia popękanych naczynek i usuwania łagodnych zmian skórnych. Emitowane przez laser zielone światło jest absorbowane przez hemoglobinę i powoduje zanikanie zmian naczyniowych. Wykorzystywany jest również w okulistyce do korekty wad wzroku i prowadzenia zabiegów na mocno unaczynionych tkankach.

Na potrzeby pacjentów, którzy chcą usunąć tatuaże został stworzony wyspecjalizowany laser Nd:YAG Q-switch. Wiązka promieniowania emitowania jest w nanosekundowych seriach. Dociera w głąb skóry, gdzie jest absorbowane przez czarny lub granatowy barwnik tatuażu. W wyniku pochłonięcia promieniowania lasera tusz staje się coraz jaśniejszy. W rezultacie w większości przypadków można osiągnąć całkowitą likwidację tatuażu.

Natomiast laser frakcyjny - fraxel - wykorzystywany jest do wielu zabiegów począwszy od usuwania zmarszczek i rozstępów, poprzez usuwanie blizn, przebarwień, a na zabiegach odmładzających skórę kończąc. Technologia pojawiła się w praktyce zaledwie kilka lat temu, jednak dzięki wysokiej skuteczności i dużym możliwościom szybko zyskała na popularności.

Koszt laserowego usuwania zmian skórnych jest bardzo różny, wpływa na to wiele czynników. Ceny zabiegów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, zaś kończą nawet na kilku tysiącach. Przeciętnie większość zabiegów wymaga nakładu finansowego na poziomie kilkuset złotych, jednak wszystko to zależy od rodzaju defektu, który będzie obiektem leczenia oraz jego rozległości. Niewątpliwie na korzyść wykorzystania laserów wpływa bezbolesność zabiegu, bezpieczeństwo stosowania, szybka rekonwalescencja, wysoka skuteczność terapeutyczna oraz relatywnie niski koszt zabiegu.

Dla osób z okolic Szczecina informacje na temat leczenia zmian skórnych można uzyskać pod numerem telefonu: 91 351 89 42.





Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.2174 )