Tytuł wiadomości: Rowerowy sukces mieszkańców Mierzyna (więcej...)
Dodane przez kacper
wtorek 19 sie 2014 - 12:46:43

Rowerowy sukces
mieszkańców Mierzyna

W sobotę 16 sierpnia odbył się IX Maraton MTB dookoła Jeziora Miedwie. W zawodach wystartowało ponad 1300 osób z całej Polski. Na dwóch pierwszych miejscach uplasowali się zawodnicy reprezentujący Mierzyn: Paweł Piotrowicz i Robert Walczak. Gratulujemy!

W maratonie zorganizowanym przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów wzięli udział m.in. znakomity kolarz Dariusz Baranowski oraz medalista olimpijski, panczenista Zbigniew Bródka. Trasa maratonu dookoła jeziora Miedwie liczyła 58 kilometrów.

Świetną informacją jest fakt, że na dwóch pierwszych miejscach uplasowali się zawodnicy z Mierzyna. Pierwsze miejsce zajął Paweł Piotrowicz startujący w kategorii M2 (16-30 lat), który pokonał trasę w czasie 01:40:03. Na drugiej pozycji z wynikiem 01:42:20 uplasował się Robert Walczak startujący w kategorii M4 (41-50 lat). Obaj zawodnicy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych i zajęli 2 pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!