Tytuł wiadomości: Gmina Dobra: Jumar i Remondis odbiorą śmieci
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez kacper
wtorek 18 cze 2013 - 09:16:39


Gmina Dobra: Jumar i Remondis odbiorą śmieci

Zakończył się przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Dobra. Przez najbliższe dwa i pół roku, odpady od mieszkańców Mierzyna odbierać będzie konsorcjum złożone z firm Jumar i Remondis. Firmy mają niewiele czasu na przygotowania do rozpoczęcia prac - zadanie wywozu odpadów obowiązuje bowiem już od 1 lipca.


Przetarg zorganizowany został w związku ze zmianami w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, jakie w ubiegłym roku wprowadził polski parlament. Od 1 lipca 2013 r. to gminy przejmą odpowiedzialność za odbiór i wywóz odpadów komunalnych od mieszkańców.

Reklamy Google:


W przetargu, który pojawił się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra w dniu 30 kwietnia br., wzięło udział czterech oferentów: Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej TRANS-NET SA z siedzibą w Policach, SITA JANTRA Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z siedzibą w Szczecinie oraz konsorcjum: Remondis Szczecin Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie oraz Zakład Produkcyjno-Handlowo-Gastronomiczny Jumar Julian Maruszewski z siedzibą w Mierzynie.

Zgodnie z przyjętą w listopadzie ubiegłego roku uchwałą Rady Gminy Dobra, teren naszej gminy podzielono na dwa okręgi - każdy z okręgów obsługiwać miał wybrany osobno wykonawca. Mierzyn, podobnie jak Skarbimierzyce, Wąwelnica, Dołuje, Redlica, Kościno i Lubieszyn, znalazł się w sektorze I.

Konsorcjum firm Jumar i Remondis złożyło najkorzystniejsze cenowo oferty w obu okręgach. Za odbiór i zagospodarowanie odpadów z okręgu I, gmina Dobra zapłaci 4.755.974 zł, a z okręgu II 5.221.233 zł. Umowa, która podpisana zostanie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, obowiązywać będzie od 01 lipca 2013 r. do 31 grudnia 2015 r.

Firmom, które zwyciężyły w przetargu pozostało niewiele czasu na przygotowania do prac polegających na odbiorze odpadów z terenu nieruchomości w gminie Dobra. Przypomnijmy, że to zadaniem wykonawcy jest przekazanie wszystkim mieszkańcom kubłów i worków na odpady. Czy uda się to wykonać do dnia 1 lipca? Przekonamy się już niebawem.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Śmieci w gminie Dobra: deklaracje do 31 maja

Tylko do końca maja można składać w Urzędzie Gminy Dobra deklaracje, na podstawie których wyliczona zostanie wysokość miesięcznego rachunku za odbiór śmieci z terenu naszych nieruchomości. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili radzimy nie zostawiać tego na ostatnią chwilę - w czwartek Boże Ciało, a w piątek ze wszystkich wydziałów Urzędu Gminy, czynny będzie tylko Wydział ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska w Wołczkowie. Możliwe są więc spore kolejki.


Gmina Dobra: przetarg
na odbiór odpadów


Mieszkańcy Szczecina od kilku tygodni znają nazwy firm, które od lipca wywozić będą śmieci z ich posesji. Tymczasem w gminie Dobra dopiero ruszył przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Czasu na wybór wykonawcy prac pozostało bardzo mało. Czy uda się zakończyć postępowanie przetargowe przed rewolucją śmieciową, która czeka nas w lipcu?


Nowe opłaty za śmieci
w gminie Dobra - zatwierdzone


Trwają przygotowania do zmian w sposobie odbioru odpadów komunalnych, które zaczną obowiązywać od 1 lipca 2013 roku. Wśród uchwał podjętych przez Radę Gminy Dobra na ostatniej sesji, która odbyła się w czwartek 25 kwietnia, znalazła się uchwała modyfikująca wzór deklaracji o wysokości opłaty za śmieci, jaką każdy mieszkaniec gminy, w tym także Mierzyna, powinien do końca maja (nowy termin) złożyć w Urzędzie Gminy.


Gmina Dobra: zmiany
w opłatach za śmieci


W czwartek 28 marca odbyła się XXII sesja Rady Gminy Dobra. Była to jedna z najważniejszych sesji rady obecnej kadencji, na której głosowano nad istotnymi zmianami w systemie odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości. Przyjęte zmiany pozwolą obniżyć przyszłe rachunki za wywóz odpadów wśród wielu właścicieli działek w Mierzynie.


Śmieci w gminie Dobra: duże zmiany?

Nowa opłata za odbiór śmieci jest ostatnio przewodnim tematem nie tylko dla mieszkańców Mierzyna. Czy będziemy płacić więcej, jak wypełnić deklarację, czy podlewanie ogródków zwiększy nam rachunki za śmieci - to najczęstsze pytania, które przesyłacie do naszej redakcji. Tymczasem tuż przed ostatecznym terminem składania deklaracji szykują się poważne zmiany, w dodatku z korzyścią dla mieszkańców.


Śmieci w gminie Dobra: deklaracje do 31 marca

Do 31 marca mieszkańcy gminy Dobra muszą złożyć deklaracje, na podstawie których wyliczona zostanie wysokość miesięcznego rachunku za odbiór śmieci z ich nieruchomości. W wypełnieniu deklaracji mogą pomóc wzory, które opublikował Urząd Gminy Dobra.


Śmieci w gminie Dobra: nowelizacja ustawy

Do "rewolucji śmieciowej", która wpłynie na wysokość opłat, jakie płacimy za wywóz śmieci, pozostało niewiele czasu. W momencie, gdy wszystko na temat nowego systemu powinno być przejrzyste i gotowe do wprowadzenia w życie, parlament wprowadził zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Teraz od włodarzy gminy Dobra zależeć będzie, czy zdecydują się na wprowadzenie poprawek do systemu, który od lipca ma obowiązywać na terenie m.in. Mierzyna.


Gmina Dobra: stawki
opłat za śmieci


Na ostatniej sesji w 2012 roku, radni gminy Dobra przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Uchwalone stawki pozwolą obliczyć wysokość opłat, jakie od lipca 2013 roku będziemy uiszczać za odbiór odpadów z naszych nieruchomości.


Śmieciowy podatek
- od ilości zużytej wody


Do rewolucji w sposobie naliczania opłat za śmieci, która czeka wszystkich mieszkańców Mierzyna, pozostało już coraz mniej czasu. Termin wprowadzenia przez gminy nowego systemu gospodarki komunalnej mija 30 czerwca 2013 roku. Jak udało nam się ustalić, jeszcze w tym miesiącu Rada Gminy Dobra głosować będzie nad głównymi założeniami gminnego projektu, w tym nad sposobem wyliczania stawki opłat dla mieszkańców za odprowadzanie odpadów.


Śmieciowa rewolucja
w Mierzynie


W ciągu najbliższego roku, wszystkich mieszkańców Mierzyna czeka rewolucja w sposobie pozbywania się odpadów z nieruchomości. W myśl wprowadzonej przez Sejm zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, wszystkie miasta i gminy w Polsce, w tym także gmina Dobra, będą musiały najpóźniej do 30 czerwca 2013 roku wprowadzić nowy system gospodarki odpadami.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.1508 )