Tytuł wiadomości: Sukcesy mieszkańców Mierzyna (więcej...)
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
środa 29 sie 2012 - 05:04:20

Sukcesy mieszkańców
Mierzyna

Najlepszy wędkarz w gminie Dobra pochodzi z Mierzyna i jest... kobietą! Po zaciętej rywalizacji, w sobotnich zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Dobra, które odbyły się 25 sierpnia w Dołujach, triumfowała Iwona Korzynek - mieszkanka naszej miejscowości. Nie zawiedli także tenisiści z Mierzyna, którzy w tym samym czasie rywalizowali na kortach oddalonych od wędkujących ledwie o kilkadziesiąt metrów. W turnieju Panów drugi był Maciej Śliż, natomiast w turnieju Pań, trzecie miejsce wywalczyła Ewa Gawron. Gratulujemy!

Tytuł najlepszego wędkarza w gminie Dobra wrócił na swoje miejsce. Po rocznej przerwie, w zawodach ponownie triumfował reprezentant (a właściwie reprezentantka) Mierzyna. Co warte podkreślenia, Pani Iwona, była jedyną kobietą w stawce 28 zawodników.

Sobotnie zawody wędkarskie tradycyjnie już rozpoczęły się od rozlosowania stanowisk wśród uczestników, którzy przystąpili do rywalizacji. Wędkarze mieli 3 godziny, aby złowić jak największą ilość ryb. Po upływie regulaminowego czasu, ryby zostały komisyjnie zważone.

Po podliczeniu wyników ważenia okazało się, że reprezentująca Mierzyn Iwona Korzynek, nie dała żadnych szans swoim przeciwnikom i to właśnie ona przez kolejny rok dzierżyć będzie zaszczytny tytuł Mistrzyni Gminy Dobra. Łączna waga złowionych przez nią ryb to 3,50 kg. Drugie miejsce zajął Leszek Borowski (Dobra) z wynikiem 3,20 kg, a trzecie miejsce wywalczył Zenon Kudra (Łęgi) z rezultatem 2,50 kg.

Zawodnicy z Mierzyna świetnie zaprezentowali się także w dwudniowym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Dobra, który rozpoczął się w sobotnie przedpołudnie. Do rywalizacji przystąpiło 6 pań oraz 17 panów, reprezentujących poszczególne miejscowości gminy Dobra.

W pierwszym dniu zawodów uczestnicy walczyli w grach eliminacyjnych, które wyłoniły pary półfinałowe. Walka o zwycięstwo rozegrała się w drugim dniu zawodów. W kategorii Pań zwyciężyła Agnieszka Kowalik z Dołuj pokonując w finale Jolantę Szulczyk (Łęgi) 2:0 (7:5, 7:6). Trzecie miejsce wywalczyła Ewa Gawron z Mierzyna po zwycięstwie nad Zuzanną Szulczyk (Łęgi) również 2:1 (6:3, 4:6, 7:4).

W kategorii Panów zwycięstwo przypadło Maurycemu Pyclikowi z Dołuj, który po zaciętej walce pokonał w finale Macieja Śliża z Mierzyna 2:0 (7:6, 6:3). Trzecie miejsce zdobył Bogusław Giełczyk z Wołczkowa zwyciężając Michała Ankudowicza z Dołuj 2:0 (7:6, 7:6).

To był naprawdę udany weekend dla sportowców z Mierzyna, którzy udowodnili, że w swoich dyscyplinach, w dalszym ciągu są w czołówce najlepszych w gminie Dobra. Co ważne, zawody wędkarskie, jak i turniej tenisowy przysporzyły znakomitej zabawy wszystkim uczestnikom.

Gratulujemy i liczymy na podobne emocje za rok!

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Dobra - 25 sierpnia 2012 r., Dołuje
Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Dobra - 25 sierpnia 2012 r., Dołuje
Zobacz artykuły powiązane:

Weekend w gminie
Dobra: turniej i zawody

Nadchodzący weekend w gminie Dobra zapowiada się bardzo sportowo. W sobotni poranek, 25 sierpnia, na terenie kompleksu "Family Garden", znajdującego się w oddalonej o kilka kilometrów od Mierzyna miejscowości Dołuje, o puchary ufundowane przez Wójta Gminy Dobra powalczą najlepsi wędkarze i tenisiści z terenu naszej gminy. Zapraszamy mieszkańców Mierzyna do udziału w zawodach.

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin