Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Dzieci z Mierzyna pomagają Kubie


Dzieci z Mierzyna pomagają Kubie

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie nakręcono sceny do filmu, który jest formą pomocy dla 5-letniego Kuby. Kuba choruje na rzadką i straszną chorobę - ceroidolipofuscynozę neuronalną. Uczniowie najmłodszych klas z Mierzyna utworzyli na forum szkoły żywy napis "Kuba".


5-letni Kuba to chłopczyk o platynowych włosach, który urodził się w Szczecinie. Jego rodzice to Małgorzata i Mariusz. Chłopiec jest śmiertelnie chory na jedną z najokrutniejszych chorób - ceroidolipofuscynozę neuronalną. "Przez 3 pierwsze lata cieszyliśmy się naszym pierwszym i jedynym Szczęściem bez cienia podejrzeń, że wszystkie kolejne lata będą już tylko smutniejsze. Bo ta rzadka choroba jest nieuleczalna i dramatyczna - tydzień po tygodniu odbiera Ci Dziecko, które przecież jeszcze tak niedawno było zupełnie zdrowe" - opowiada mama Kuby.

Reklamy Google:


Od kilku miesięcy wiadomo, że chorobę można zatrzymać. Amerykańska firma farmaceutyczna BioMarin wynalazła lek. Niestety rejestracja lekarstwa dopiero się rozpocznie i długo potrwa. Dzieci oczekujące na pomoc tej rejestracji nie doczekają. Istnieje jednak rozwiązanie - przekazanie leku niezarejestrowanego w dopuszczonej prawem formule "compassionate use". Problem w tym, że producent odsuwa w czasie jej uruchomienie aż do 3 kwartału 2016 r. Kuba niestety nie ma tyle czasu. W kwietniu jeszcze biegał, w sierpniu przestał chodzić, powoli traci wzrok, zamyka nam się z każdym dniem, ale jeszcze najświadomiej na świecie mówi "mama".

Z wielu krajów płyną naciski, by BioMarin przyspieszył rozszerzenie leczenia lekiem współczucia. "Chcielibyśmy stworzyć klip - apel do firmy z udziałem rówieśników Kuby ze Szczecina i okolic, bo w Szczecinie Kuba się urodził. Wyobraziłam sobie scenę, gdzie grupa dzieci chórem zawoła: Pomoc dla Kuby! Tak sobie to wyobraziłam... ale tego, że Dzieci wraz z Rodzicami i Opiekunami w szkole przygotują prawdziwy spektakl życzliwości dla Kubusia nie byłam w stanie sobie wyobrazić" - mówi mama Kuby.

We wtorek, 24 listopada nakręcono sceny do klipu w szkole podstawowej w Mierzynie. Uczniowie najmłodszych klas utworzyli na forum szkoły żywy napis "Kuba" i razem głośno krzyknęli "Pomoc dla Kuby!". To wspaniały i wzruszający pokaz solidarności dzieci.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości



Dzieci z Mierzyna pomagają Kubie - 24 listopada 2015 r. :

















Zobacz artykuły powiązane:

Dzień Życzliwości
w szkole w Mierzynie


Tradycyjnie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie obchodzono Dzień Życzliwości. W piątek, 20 listopada dzieci rozdawały rodzicom cukierki i pieczątki z uśmiechniętą buźką. Wszyscy uczniowie ubrani byli na żółto. Na cześć przyjaźni i integracji każda klasa wykonała plakaty i prace przestrzenne promujące życzliwą postawę w życiu.



Śniadanie Daje Moc
w PSP Mierzyn


W piątek, 6 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie uczniowie i nauczyciele klas 0-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Dzieci przygotowały w klasach kanapki, koktajle i inne śniadaniowe smakołyki, a później wspólnie jadły przysmaki podczas pikniku zorganizowanego na forum szkoły.



Krokusowa rewolucja
w Mierzynie


Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie posadzili przed szkołą kilka tysięcy krokusów. Akcja odbyła się w ramach "krokusowej rewolucji" organizowanej co roku przez Kurier Szczeciński. Do akcji sadzenia kwiatów włączyło się również sołectwo Mierzyn, które planuje posadzić wspólnie z mieszkańcami krokusy wzdłuż ul. Weleckiej.



Wiceminister edukacji
z wizytą w Mierzynie


W poniedziałek 12 października, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie gościła Ewa Dudek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoła w Mierzynie była jedną z trzech placówek w województwie zachodniopomorskim, które odwiedziła wiceminister.



Festyn Rodzinny w szkole podstawowej - zdjęcia

W ostatnią sobotę września na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie odbył się Festyn Rodzinny, który zgromadził społeczność naszej miejscowości. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Celem festynu było zebranie funduszy na tablicę interaktywną oraz integracja rodziców, dzieci i nauczycieli.



Rozpoczęcie roku
szkolnego w Mierzynie


We wtorek, 1 września w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Dzieci oraz rodzice obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły oraz wysłuchali przemówienia dyrektor Iwony Kacperskiej-Kufel.



Zakończenie roku
w szkole w Mierzynie


W piątek 26 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Na uroczystość przybyli rodzice i zaproszeni goście. Były przemowy, nagrody dla wybitnie uzdolnionych uczniów, przekazanie sztandaru oraz występy artystyczne.



Uroczysty apel w szkole
w Mierzynie


12 maja w Publicznej Szkole im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie odbył się uroczysty apel z okazji 7 rocznicy śmierci - Ireny Sendler. Podczas apelu dzieci przypomniały heroiczny życiorys patronki szkoły. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.



Sportowe przerwy w szkole w Mierzynie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie dzieci nie mogą narzekać na brak atrakcji - nawet podczas przerwy. Szkoła pozyskała dwa stoły do tenisa oraz stół do gry w piłkarzyki. Uczniowie mogą korzystać z zakupionego sprzętu podczas przerw między lekcjami.



Szkoła w Mierzynie:
kiermasz świąteczny


W poniedziałek 8 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie rozpoczął się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Środki pozyskane z kiermaszu przeznaczone zostaną na szkolne wycieczki, wyprawki i obiady dla dzieci z biedniejszych rodzin.



Dzień Życzliwości
w szkole w Mierzynie


W piątek 21 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie obchodzony był Dzień Życzliwości. Akcję zorganizowały nauczycielki Izabella Odej oraz Malwina Biedzińska. Było dużo uśmiechu, radości, a także konkurs i nagrody.



Nowy plac zabaw
przy szkole w Mierzynie


Przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie powstał nowy plac zabaw. Znajduje się na nim 11 urządzeń dla dzieci, m.in. zjeżdżalnia, tradycyjna huśtawka i huśtawki sprężynowe oraz konstrukcje do wspinania.



Pasowanie pierwszoklasistów
w szkole w Mierzynie


W piątek 24 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Na uroczystość przybyli rodzice oraz zaproszeni goście. Każda pierwsza klasa przygotowała specjalny program artystyczny. Było dużo radości, oklasków oraz łez wzruszenia.



Nadanie imienia szkole
w Mierzynie - zdjęcia


Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Przyjaciół Dzieci - taką oficjalną nazwę od 14 października 2014 r. nosi mierzyńska podstawówka. Uroczyste nadanie imienia szkole oraz przekazanie sztandaru szkoły połączone zostało z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Prezentujemy relację i zdjęcia z tej uroczystości.



Rozpoczęcie roku szkolnego w Mierzynie

W poniedziałek, 1 września uczniowie z całej Polski rozpoczęli nowy rok szkolny. W tym roku uroczyste wojewódzkie obchody tego dnia miały miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie. Z tej okazji do gminy Dobra zjechali parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa zachodniopomorskiego i powiatu polickiego, a mszę świętą w mierzyńskim kościele odprawił ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga.

wtorek 24 lis 2015 - 12:42:29 | Komentarze: 0
Szybkie drukowanie

szukaj w Mierzynie

Mierzyn - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 733 211 449
+48 91 38 31 361
Dentamedica to gabinety stomatologiczno-implantologiczne
w Mierzynie, w których najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję
. Oferujemy pełen zakres usług dentystycznych.

chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Integracyjne Przedszkole Poranna Chmurka to placówka położona na granicy Szczecina i Mierzyna. Za cel obraliśmy sobie wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami sensorycznymi. Pielęgnujemy indywidualność i rozwijamy ją. Zapewniamy rodzinną atmosferę, fachową kadrę realizującą program dydaktyczno-wychowawczy i dbającą szczególnie o bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci. www.porannachmurka.pl
agmed.jpg
CENTRUM MEDYCZNE AGMED
Mierzyn, ul. Grafitowa 4
Dobra, ul. Graniczna 24A
Lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych, pediatra, stomatolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, okulista. Wizyty prywatne u ortopedy, ortodonty i z zakresu med. pracy. Mierzyn: +48 91 48 33 808,
Dobra: +48 91 311 33 01.

elite.jpg


McDonalds.jpg

AGD.jpgSpecjalizujemy się w naprawie pralek, zmywarek, lodówek, kuchenek, płyt ceramicznych, indukcyjnych wszystkich firm. Oferujemy również montaż nowych urządzeń. Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy! Zadzwoń: +48 601 758 120

thomas.jpg
Thomas.biz.pl
Mierzyn Lubieszyńska 34
Prowadzimy sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodowych, elementy wyposażenia ogrodów (ryby, pokarm, akcesoria do oczek wodnych). W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne maszyny oraz środki do utrzymania czystości. Możliwość wypożyczania sprzętu ogrodniczego.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej

reklama

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.

reklama.jpg
Reklama w portalu Mierzyn24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Mierzyn24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
Redakcja Mierzyn24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu Mierzyn24.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Zapoznaj się z Regulaminem.
Serwisy partnerskie:
Konstancin-Jeziorna | Wiadomości z Konstancina | Mapa Konstancina | Kalendarz wydarzeń | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Swarzędz | Wiadomości ze Swarzędza | Mapa Swarzędza | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm ze Swarzędza i Poznania | Reklama w portalu
Szczecin - Bezrzecze | Wiadomości z Bezrzecza | Mapa Bezrzecza | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Szczecin - Gumieńce | Wiadomości z Gumieniec | Mapa Gumieniec | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm z Gumieniec i Szczecina | Reklama w portalu
Gdańsk - Osowa | Wiadomości z Osowej | Mapa Osowej | Sport w Osowej | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu