Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
elawit
15 kwi 2015 : 07:02
Zarejestrowany #1027
Dołączył: 14 gru 2012 : 11:25
postów: 5
Od kilkunastu dni obserwuję bocianie gniazdo w Mierzynie i zauważyłam, że nie przyleciały do niego bociany. Obawiam się, że jest ono już za wysokie i nie jest dla boćków bezpieczne. Jak doczytałam się w artykułach na ten temat ,że konieczne byłoby zdjęcie kilku warstw materiału. Gmina na mocy przepisów jest zobligowana do wyasygnowania na cel pieniędzy. Czy moglibyśmy podjąć wspólne działania w tej mierze, ponieważ szkoda byłoby, aby boćki z nas zrezygnowały. Stwórzmy grupę aktywnych obrońców przyrody w Mierzynie. Ja mieszkam tu 14 lat i zawsze w tym czasie bociany u nas gniazdowały.
Powrót do góry
Mictla
22 kwi 2015 : 09:06
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
dzisiaj rano zauważyłam jednego bociana w mierzyńskim gnieździe - w końcu przyleciał i oby został w tym miejscu

Mictla
Powrót do góry
monnatessa
05 maj 2015 : 12:14

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Jest tu na forum cały wątek, od lat poświęcony bocianom: "Bociany, wróble, sikorki..."
Od dawna wydaje mi się, że gniazdo jest za wysokie, zarośnięte, zaniedbane; pisałam o tym w ubiegłym roku. Był czas, że marzyła mi się zamontowana na nim kamera, taka jak w Warszewie, która umożliwiłaby nam podglądanie boćków. Też mi zależy, żeby było im u nas dobrze.
http://www.mierzyn24.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?1376.75
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System