Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
Mictla
09 wrz 2012 : 14:20
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
Witam, czy wy też macie problemy z wiecznie szczekającym psem sąsiada? To czego jestem świadkiem od dłuzszego czasu to jakieś nieporozumienie. Wypuszczanie psa na ogród od samego rana dzień w dzień łącznie z niedzielą (jedyny dzień kiedy można by się wyspać no ale nie można niestety...) po to żeby tam siedział i szczekał jak opętany non stop przez parę godzin, chwile przerwy kiedy siedzi w domu po czym znowu popołudnia i wieczory ciągłe ujadanie na zewnątrz. Bywały i późne wieczory i noc (ostatnio) przy akompaniamencie jakże uroczego szczeku, od którego aż się zęby zaciskają.... Pomijam, że właściciele chyba są juz swoim pupilem znudzeni bo kompletnie ignorują te jego szczekania i piski gdy np. czeka godzinę, dwie pod zamkniętymi drzwiami i prosi o wpuszczenie a na dworze akurat chłód i mżawka... Upomnienie nic nie dało, jeden dzień był spokój i tyle.
Podkreślam, że do psa nic nie mam - to nie jego wina że szczeka bo taka jest jego natura. To właściciel powinien zadbać o wychowanie psa i zadbanie żeby nie był on mega uciążliwy dla innych wokół. Mieszkają tu też rodziny z małymi dziećmi i wątpię żeby te dzieci mogły spokojnie spać w ciągu dnia przy tym uciązliwym hałasie. Jasne, że można wzywać straż miejską albo policję ale nie wiem czy to aby nie za drastyczny środek. Szkoda że nie ma u nas takiego prawa jak w Niemczech - tam za zakłócanie spokoju przez psa właściciel płaci takie kary, że od razu porządnie pilnuje swojego zwierzaka.

Mictla
Powrót do góry
martan
09 wrz 2012 : 19:40

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Też tak mam i żeby nie zepsuć sobie relacji z sąsiadami, których lubię, siedzę cicho i to znoszę. Choć czasami jak już mi nerwy puszczają, bo ich pies wybudza mnie ze snu np o 1.00 w nocy, mam ochotę wezwać straż gminną, ale tak jak napisałaś, nie chcę używać tak drastycznych środków.
Powrót do góry
iva77
16 wrz 2012 : 11:55

Zarejestrowany #29
Dołączył: 08 lip 2008 : 11:46
postów: 67
Mictla, a upomniałaś psa czy właścicieli ?

cały czas do przodu!
Powrót do góry
Mictla
18 wrz 2012 : 09:00
Zarejestrowany #949
Dołączył: 09 wrz 2012 : 13:40
postów: 37
) psa nie ruszam bo i co on winien skoro tylko szczekać potrafi? Właścicielka się nasłuchała a i tak dalej jest jak było. Nadzieja w tym, że robi się chłodniej i pies będzie siedział w domu częściej. Tylko te poranne weekendowe pobudki... ech...

Mictla
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System