Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
stańczyk
23 gru 2010 : 21:04
Zarejestrowany #351
Dołączył: 06 mar 2010 : 17:16
postów: 39
Jakie macie doświadczenia z kurierami? Ostatnio GLS nie dostarczył mi przesyłki z powodu: "brak możliwości dojazdu". Ani razu nie zadzwonił -minęło 7 dni zanim sam dowiedziałem się u sprzedawcy. Poprzednio miałem kłopoty z DHL - informuje, że za 30 minut będzie u mnie - rzucaj gościu wszystko i wracaj do domu ! Niewiarygodne, ale mimo skarg czekałem na przesyłkę 4 miesiące ! Chłopak się uparł: ja mu dam ! Można by pisać. Nie polecam też "7". Jak dotąd najlepiej wychoidziło mi z DPD. Może to stąd, że paczki szły z "Europy" ?
Powrót do góry
martan
24 gru 2010 : 09:27

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Ja od kilku lat współpracuję z UPS-em. Jako firma mam z nimi podpisaną umowę i jestem bardzo zadowolona. Bez problemu odbierają ode mnie paczki jak i je dostarczają. Pan zajmujący się wożeniem paczek po Mierzynie jest bardzo sympatyczny i zawsze dzwoni, że jedzie z paczką. Jeśli nie ma mnie w tym czasie w domu to jest w stanie pójść mi na rękę i dostarczyć przesyłkę o innej, dogodnej dla mnie godzinie. Paczki zawsze dochodzą z 24h. Także z czystym sumieniem polecam UPS.
Powrót do góry
tygrys
24 gru 2010 : 13:18

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
Nie spotkałam się jeszcze z żadnymi problemami w Mierzynie ze strony kurierów. Jeden raz zdarzyło mi się, że kurier pomylił adres (zamiast Weleckiej zawiózł na Wspólną ) ale szybko naprawił błąd
Powrót do góry
krissmierzyn
25 gru 2010 : 20:10

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
martan napisał(a) ...

Ja od kilku lat współpracuję z UPS-em. Jako firma mam z nimi podpisaną umowę i jestem bardzo zadowolona. Bez problemu odbierają ode mnie paczki jak i je dostarczają. Pan zajmujący się wożeniem paczek po Mierzynie jest bardzo sympatyczny i zawsze dzwoni, że jedzie z paczką. Jeśli nie ma mnie w tym czasie w domu to jest w stanie pójść mi na rękę i dostarczyć przesyłkę o innej, dogodnej dla mnie godzinie. Paczki zawsze dochodzą z 24h. Także z czystym sumieniem polecam UPS.



Znam tego sympatycznego pana z UPS-a który rozwozi paczki po Mierzynie,tylko pozazdrościć takiego pracownika...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
stańczyk
25 gru 2010 : 20:27
Zarejestrowany #351
Dołączył: 06 mar 2010 : 17:16
postów: 39
Właśnie musiałem zrezygnować z paczki. GLS jej nie dostarczy. Rozumiem, warunki drogowe trudne trochę śniegu ale droga jest przejezdna (zeusa). Jest też telefon - można umówić się na odbiór w mieście (choć tego nie lubię - przeczy to idei dostawy towaru pod drzwi). Najbardziej zdziwiony był sprzedawca (europejski) - w Alpy dostarczają.
Powrót do góry
isabel
30 gru 2010 : 15:43

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Mogę się szerzej wypowiedzieć, ponieważ dużo zamawiam w necie, trochę też wysyłam i mam doświadczenia z wieloma firmami. Jak dla mnie wygrywa DPD i Siódemka. DPD ma siedzibę w Stobnie, więc rzut beretem, poza tym mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na budowę w szczerym polu na Mazurach dowieźli mi ostatnio paczkę wysłaną o 17 już na 10 rano następnego dnia. Nigdy nie ma z nimi problemów. Siódemka ma fajny system informacji, na sms i maile, można też śledzić przesyłkę w necie. UPS i DHL spoko, tracking w necie też jest, szkoda jednak, że oddział DHL w Mierzynie został zlikwidowany, jedna i druga firma teraz w Przecławiu, przerzuciłam się więc na wysyłanie w DPD i nie narzekam. W każdej firmie, by kurier po przesyłkę przyjechał do domu, trzeba go umówić z kilkudniowym wyprzedzeniem, a czasem jest szybka akcja, więc do DPD najbliżej. Natomiast najgorsza firma kurierska to dla mnie zdecydowanie GLS. Ostatnio na dwie przesyłki czekałam po tydzień na każdą i bardzo jestem ciekawa, co jedna robiła u nich w magazynie przez dwa dni, w miejscu wysłania, ciekawa też jestem, dlaczego druga trzy razy była wydawana kurierowi, w trzy różne dni, a ten ani razu do mnie nie zawitał. DPD, UPS i DHL przeważnie dzwonią i umawiają się na odbiór, u nich też zawsze miałam przesyłkę następnego dnia po wysłaniu jej do mnie. Siódemkę przywozi jakiś cichociemny kurier w małym, nieoznakowanym firmowym logo wozie, ale zawsze jestem wcześniej informowana o jego wizycie. Jeśli chodzi o przesyłki gabarytowe, to nigdy żaden kurier mi nie odmówił wwiezienia czegoś na palecie przed dom, ale wnosić do domu już im się średnio chce (np. lodówkę czy pralkę), pewnie nie mają tego w zakresie obowiązków, w końcu dostawy są "od drzwi do drzwi".:) Wszystkie przesyłki odbierałam tylko z terenu Polski i w kraj wysyłałam.

[ Edytowany 30 gru 2010 : 15:51 ]
Powrót do góry
martan
01 sty 2011 : 13:43

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Isabel mówisz, że aby kurier przyjechał po przesyłkę do domu trzeba go umówić z kilkudniowym wyprzedzeniem. Nie wiem jak jest w pozostałych firmach, ale w UPS-ie przyjeżdżają ZAWSZE tego samego dnia (jesli zadzwoni się do nich z rana), a czasami nawet w ciągu dosłownie kilkunastu minut.
Powrót do góry
caretilla
03 sty 2011 : 14:35
Zarejestrowany #422
Dołączył: 14 wrz 2010 : 07:32
postów: 17
potwierdzam, GSL są najgorsi, mam wrażenie że łaskę robią że dowiozą przesyłkę, nigdy nie dzwonią i nigdy nie idą na rękę. Zawsze sie trzeba do nich dostosować bo oni rozwożą tylko do 13:30 i nie ważne że się pracuje a zapłaciłeś za dostarczenie przesyłki do drzwi domu. Lipa!
Powrót do góry
stańczyk
03 sty 2011 : 17:52
Zarejestrowany #351
Dołączył: 06 mar 2010 : 17:16
postów: 39
Chciałbym poinformować Forum, że GLS jednak się rozmyślił i mimo pogorszenia warunków drogowych na Zesusa jednak paczką dostarczył (bez uprzedzenia - całe szczeście ktoś był w domu). Może nas czytają? Najgorsze jest to, że jesteśmy na nich skazani - nie mam mozliwości wyboru kuriera, jeśli tak jak ja, jesteśmy tylko klientami sklepu inetrnetowego. Dlatego jesli jest opcja wyboru dostawy może lepiej wybrać starą poczciwą Pocztę Polską - przynajmniej postaję w kolejce na poczcie kiedy ja będę chciał!!
Powrót do góry
isabel
11 sty 2011 : 17:11

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Martan, ja mam akurat takie doświadczenia z kurierami, że ilekroć chciałam coś wysłać i dzwoniłam nawet rano, to nikt nie mógł przyjechać, chcieli mnie umawiać na pojutrze itp. Może do Ciebie przyjeżdżają tak chętnie, bo masz z nimi podpisaną umowę? Jeśli dobrze kojarzę, prowadzisz chyba sprzedaż artykułów dla dzieci, także w necie? A jeżeli nie masz umowy, a UPS i tak przyjeżdża elegancko, to cenna informacja, może zacznę korzystać z ich usług.:)
Powrót do góry
martan
11 sty 2011 : 19:25

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Isabel jestem pod wrażeniem Twojej dobrej pamięci (, że kojarzysz mnie z moim sklepem www.abc-malucha.com):) Możliwe, że masz rację, że przyjeżdżają tak chętnie bo mam umowę. Nie zazdroszczę Ci, jeśli musisz czekać 24/48h na kuriera, a wiadomo że czasami wysyłki są bardzo pilne.
Powrót do góry
Salvador80
15 mar 2011 : 19:42
Zarejestrowany #525
Dołączył: 28 lut 2011 : 14:21
postów: 36
Z doświadczenia polecam DPD, zdecydowaniem odradzam OPEK, wiecznie problemy z przesyłkami z fakturami za przesyłki, zastanawia mnie jak tak firma istnieje jeszcze.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System