Forum

Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin :: Forum :: Przepisy kulinarne z sąsiedzkiej kuchni :: Prosto z grilla
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Masło czosnkowe - niezbędne do grzanek z grilla
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
stokrotka
14 maj 2009 : 19:47

Zarejestrowany #225
Dołączył: 14 maj 2009 : 19:32
postów: 10
witam

Chciałam podzielić się z Wami fantastycznym przepisem na masło czosnkowe z dodatkiem ziół.
Takie masełko przygotowujemy na każde grillowanie.

niezbędne składniki:
1/2 kostki masła śmietankowego
czosnek (kilka ząbków)
łyżka ziół prowansalskich
świeże zioła
natka pietruszki
sól, pieprz


Masło trzeba lekko rozpuścić np. wstawić na kilka sekund do mikrofalówki ( tak aby łatwo było rozmieszać wszystkie składniki). Wcisnąć kilka ząbków czosnku i wymieszać. Dodac szczyptę ziół prowansalskich, odrobinę soli i pieprzu. Odstwić i czekac aż masa zacznie gęstnieć. Co pewien czas trzeba mieszać bo inaczej przyprawy opadną na dół. Pod koniec dodajemy troszeczkę świeżych ziół i natki pietruszki.
Masełko jest idealne do pieczonych ziemniaków, tostów czy pieczywka z grilla.
Jeśli ktoś lubi, to może dodać więcej ziół prowansalskich.

smacznego





dzień dobry
Powrót do góry
żaba
14 maj 2009 : 20:31
Zarejestrowany #142
Dołączył: 27 lis 2008 : 12:56
postów: 104
Fakt, masło czosnkowe to podstawa U nas żaden grill nie może się obejśc bez pieczywa czosnkowego
Ja do masła (wyciągam wcześniej z lodówki żeby można było łatwo połączyć składniki) dodaję czosnek przeciśnięty przez praskę a jak nie mam to daję czosnek granulowany do tego dodaję oregano, bazylię, mieszam i gotowe

A do ziemniaków i mięs to lubię sos a`la tzacyki.
Robię go tak: do serka homogenizowanego o naturalnym smaku dodaję czosnek przeciśnięty przez praskę, ogórek starty na drobnej tarce i odciśniety, do tego sól i pieprz do smaku. Pycha
Powrót do góry
CIEKAWSKI
15 maj 2009 : 06:10

Zarejestrowany #220
Dołączył: 05 maj 2009 : 08:57
postów: 8
Jeśli ktoś nie może lub nie lubi masła, można pieczywo tylko natrzeć uprzednio naciętym świeżym ząbkiem czosnku.I też smaczne.

WSZYSTKO MNIE INTERESUJE!
Powrót do góry
żaba
15 maj 2009 : 06:25
Zarejestrowany #142
Dołączył: 27 lis 2008 : 12:56
postów: 104
Można też ugrillować całą główkę czosnku (łupinka się trochę spiecze ale to nic nie szkodzi) obrać i rozsmarować jak masło na chlebku....mniam
Powrót do góry
monnatessa
15 maj 2009 : 20:04

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Też uwielbiamy czosnek. My z kolei radzimy sobie tak - lekko grillowane kromki pieczywa, takie chrupiące, nacieramy obranym ząbkiem czosnku, który na takiej chrupiącej powierzchni rozciera się rewelacyjnie; jeszcze gorącą grzankę smarujemy masłem i posypujemy solą. Pycha. Od czasu do czasu, kiedy mamy dość grillowanego mięcha, robimy sobie właśnie takie grzaneczki i nie potrzeba nam nic więcej do szczęścia Szybko i smacznie.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System